Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Понеділок, 30.03.2020 10:14
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Понедельник, 16 марта 2020

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Падение
Индекс UX по итогам дня: 1451,5-1,89%

На початку цього огляду варто події минулої п’ятниці поставити в контекст.

В минулу неділю, вихідний, Федеральна резервна система, центробанк США, в надзвичайному руху знизив свою базову ставку відразу ще на 1-1,25% до нуля та об’явив про нову програму кількісного пом’якшення.

Ще до цього руху ФРС, минула п’ятниця після величезного провалу світових ринків акцій і продовження значної просадки вартості українських боргових інструментів в минулий четвер, стала днем відновлення.

Проте не для місцевого українського ринку акцій, який не скористався цією паузою.

Як і було написано в нашому огляді за минулу п’ятницю в той день фінансові ринки відіграли частину своїх втрат.

Та, якщо на ринку акцій Європи зростання було невеликим, то ринок акцій США вразив тим, що основні фондові індекси цієї країни відіграли минулої п’ятниці майже всі свої величезні втрати попереднього дня.

Однак сьогодні зранку ринки акцій, азійські фондові індекси, ф’ючерси на фондові індекси Європи та США дуже суттєво знижуються.

Тепер до українського ринку акцій.

Минулої п’ятниці індекс ПФТС не змінився, Це після зниження на 0,3% днем раніше. Ось де вона фінансова стабільність. І не треба тут ніяких «запобіжників» (circuit breakers), як на американських фондових біржах.

В сегменті акцій на біржі ПФТС того дня відбулись дві угоди з «не індексними» акціями банку «Південний» та «Індустріалбанку».

Індекс Української біржі минулої п’ятниці знизився на 1,95%.

Індикатор УБ до цього втрачав 0,6%, 0,9%, 1,1% та 1,9% у попередні чотири торгові дні. Це був відносно незначний рух, якщо взяти до уваги те, що відбувається на світових ринках.

Можливо саме тому, або ж, «доганяючи» великі втрати попереднього торгового дня на світових фондових ринках, індекс Української біржі помітно втратив минулої п’ятниці.

А можливо, тому причина - негативна  інформація по «Центренерго», де держава так і не може, маючи владу, вирішити кадрові питання. «Центренерго» - просто класичний зразок, скажімо так, не дуже великої ефективності українських державних інституцій. Держава, маючи контроль над компанією, не може півроку вирішити ні питання зловживань в «Центренерго», ні кадрові питання. Якась просто, вибачте за слово, імпотенція. Або ж щось державі в цих питаннях заважає. Можливо, навіть президенту нашої країни варто звернути на це увагу і поставити, як кажуть, це питання на контроль. Адже це авторитет держави. Хоча, начебто питання управління державними корпоративними правами не його справа.

Саме акції «Центренерго» внесли основних внесок в зміну індексу Української біржі того дня. Хоча крім їх негативного впливу на індикатор УБ був ще й позитивний внесок акцій Райффайзен Банк Аваль.

Всього з «індексними» паперами на УБ минулої дня відбулось шість угод з акціями двох емітентів «Центренерго» та Райффайзен Банк Аваль, з них п’ять - по безадресним заявкам.

Ціни пайових паперів «Центренерго» та Райффайзен Банк Аваль по останнім за день угодам, їх біржовий курс та зміни цін на Українській біржі минулої п’ятниці представлені нижче в Таблиці 1.

Таблиця 1.

Компанія

Ціна останньої угоди

Зміна

Біржовий курс

Зміна

Центренерго

7,50

-10,7%

-

-

Райффайзен Банк Аваль

0,380

+2,7%

0,3731

-1,8%

Загальний обсяг згаданих вище угод на УБ в грошовому вираженні склав: по безадресним заявкам  - 152 тисячі гривень, адресної – 20 тисяч гривень.

Що цікаво, ціна акцій «Центренерго» минулої п’ятниці по адресній угоді обсягом 20 тисяч гривень склала майже рівно 8,40 гривень за папір, на 12,0% вище за ціну цих паперів по безадресній угоді обсягом 7 тисяч гривень того дня. Та хто за цим чи, що за цим стоїть? Угода все таки адресна.

Крім цього, минулої п’ятниці на Українській біржі того дня відбулось ще чотири угоди по безадресним заявкам: одна з акціями Крюківського вагонобудівного заводу та три з акціями Миронівського хлібопродукту. Ціни акцій по цим угодам та їх зміни.

Таблиця 2.

Компанія

Ціна останньої угоди

Зміна

Обсяг угод, тис. грн.

Крюківський вагонобудівний з-д

24,90

+0,05%

50,0

Миронівський хлібопродукт

220,0

+0,8%

83,6

Ціна акцій МХП в Лондоні на місцевій фондовій біржі минулої п’ятниці зросла з 6,00 доларів за акцію – рекордно низької для компанії до 6,04 доларів за папір. При сьогоднішньому курсі Національного банку 26,0890 гривень за долар – це 157,5776 гривень за акцію в еквіваленті або на 28,4% менше, ніж в Україні. Якщо взяти максимальний курс продажу долару США в обмінниках у вихідні, 27,2 гривні, ціна вийде 164,288 гривень в еквіваленті – на 25,3% менше, ніж на УБ.

Ніяких інших значимих подій в сегменті акцій на Українській біржі, крім згаданих вище, того дня не було.

Українські фінансові новини.

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor’s підтвердило суверенні рейтинги України по зобов’язанням в іноземній валюті на рівні «В». Прогноз «стабільний». По національній шкалі рейтинг підтверджено на рівні «uaA».

Раніше (06.03.2020) подібну акцію здійснило міжнародне рейтингове агентство «Fitch».

Міжнародні рейтинги для України вкрай важливі в рік пікових виплат по зовнішньому боргу.

Не менш, а ще більш важливою була б програма з МВФ. Та поки тут ми бачимо постійні затримки. Хоча всі, хто має до цього стосунок, і президент України, і прем’єр нашої країни, і міністр фінансів, і керівники Національного банку і, що важливо, і сам МВФ, говорять про прагнення України до співпраці з Фондом.

За минулу п’ятницю дохідності українських облігацій зменшились.

Станом п’ятницю 13.03.2020, наприклад джерело http://ua.cbonds.info/ дає дохідність самих «дальніх» євробондів України: з погашенням 1 вересні 2027 – 9,67%,  1 листопада 2028 року – 11,31%, 25 вересня 2032 року – 9,47%.

Днем раніше, станом на 12.03.2020 те саме джерело http://ua.cbonds.info/ давало дохідність самих «дальніх» євробондів України: з погашенням 1 вересні 2027 – 10,68%,  1 листопада 2028 року – 11,76%, 25 вересня 2032 року – 10,20%.

Іншими словами ,дохідність за день цих паперів по http://ua.cbonds.info/ зменшилась відповідно на 1,01%, 0,45% та 0,73%.

Національний банк України минулої п’ятниці ще більше зменшив інтервенції-продажі валюти на міжбанку - до 141,6 мільйонів доларів США.

Всього за минулий тиждень НБУ продав на міжбанку для уникнення різкого провалу курсу гривні 986,1 мільйонів доларів США.

За попередній тиждень чисті продажі НБУ (продаж мінус купівля) на міжбанку склали 157,2 мільйони доларів США.

З почату року до цього понеділка регулятор придбав на міжбанку 1,28 мільярди доларів США, продав 1,58 мільярдів.

Як будуть розвиватись події на валютному ринку України в подальшому побачимо.

Світові фінансові ринки.

Як вже зазначалось вище, світові фондові індекси минулої п’ятниці відновлювались.

Минулої п’ятниці широкий фондовий індекс США S&P 500 відновився на дуже значних 9,3% після провалу на 9,5% днем раніше, широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 підріс на 0,9% після падіння днем раніше на історично рекордну для себе величину 11,0%. Так само і композитний доларовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM минулої п’ятниці додав 0,9%.

Сьогодні, як вже писалось, ринки акцій, як кажуть «кругом» знижуються. Азія вся в червоному, ф’ючерси на американські фондові індекси знижуються більш, ніж на 4,5%, на європейські – ще більше. Індекс MSCI EM зранку теж суттєво втрачає, більше 4%.

Що стосується нового коронавірусу, першопричину такого переполоху. Як ми вже писали, в минулих оглядах інформацію про кількість тих, хто захворів новим коронавірусом в режимі реального часу (по мірі надходження інформації) можна знайти за посиланням https://www.worldometers.info/coronavirus/, в тому числі в розрізі країн.

Для порівняння аналогічну статистику по грипу США (доволі вражаючу для нефахівців) можна знайти на сайті  CDC (Centers for Disease Control and Prevention), Центрів з контролю та профілактики захворювань в США — федерального агентства міністерства охорони здоров'я США. Посилання https://www.cdc.gov/flu/about/burden/preliminary-in-season-estimates.htm

Для довідки. В США станом на березень поточного року проживає 330,4 мільйонів чоловік.

Що стосується місцевого українського ринку акцій.

Індекс Української біржі до сьогодні, як вже зазначалось, вже п’ять торгових днів поспіль знижувався. Це цей час індикатор втратив 6,2%. Це небагато. Та хотілось би, щоб індикатор зробив паузу. Однак, на фоні такої динаміки світових фондових індексів саме сьогодні це видається сумнівним.

Тож виходячи з дуже негативної динаміки світових ринків акцій з однієї сторони та з низьких цін українських акцій, минулої слабкої динаміки індексу Української біржі в минулий період, вже п’яти днів зниження індексу УБ, варто, скоріше, очікувати слабко негативної динаміки індексу УБ сьогодні.


сайт "КІНТО"

  тел. (044) 246-73-50Настроение рынка на 16 марта 2020
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринкуПадение
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2020. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду