Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Неділя, 28.02.2021 00:10
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Среда, 25 марта 2020

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1389,93-0,05%

Для початку. Вчора на світових фондових ринках видався напрочуд вдалий день. Провідні світові фондові індекси дуже значно підросли, як кажуть в таких випадках, «сильно підскочили». Більше того в Європі намітився розворот ринку акцій уверх. Та про це трохи далі.

Вчора значення індексу ПФТС знизилось на 1,7%.

Це після торгового дня індексу без змін. Останні два тижні індикатор ПФТС змінювався через день, незначно знижуючись.

В зміну індексу ПФТС минулого дня внесли внесок акції трьох емітентів: Райффайзен Банк Аваль, «Турбоатому» та «Донбасенерго».

Ціни цих пайових паперів по останнім за день угодам, їх біржовий курс та зміни цін на біржі ПФТС цього вівторка представлені нижче в Таблиці 1.

Таблиця 1.

Компанія

Ціна останньої угоди

Зміна

Біржовий курс

Зміна

Райффайзен Банк Аваль

0,320

-12,3%

попередній

-

Турбоатом

10,0

-4,8%

попередній

-

Донбасенерго

24,0

-4,0%

24,0

-4,0%

Всього з «індексними» паперами на ПФТС минулого дня відбулось чотири угоди з акціями чотирьох емітентів. З них три - по безадресним заявкам і одна – адресна з акціями «Укрнафти».

Загальний обсяг цих угод склав: по безадресним заявкам – 355 тисяч гривень, адресної – 144,5 тисячі гривень.

Умовна ціна акцій «Укрнафти» минулого дня по адресній угоді склала рівно 135 гривень за акцію. (Ціну називаємо умовною, бо угоди адресна).

Вчора на ПФТС також відбулась одна угода по безадресним заявкам з акціями банку «Південний».

Індекс Української біржі вчора не змінився. При цьому в ході торгів індикатор змінювався два рази. Спочатку він знизився, а потім на таку саму величину підріс.

Таким чином, вперше за останні дванадцять торгових днів, індекс УБ не знизився і при цьому на біржі були угоди по безадресним заявкам з «індексними» паперами. Можна вважати індикатор «скористався» сильним позитивним рухом, який був минулого дня на світових фондових біржах.

До того за цей період у дванадцять торгових днів, був ще один «нульовий» день, торговий день без змін для індексу Української біржі. Але це був день без угод з  акціями з індексного кошику біржі, які могли б вплинути на значення цього фондового індикатору.

За останні 11 торгових днів зниження з днем без зміни індикатор УБ втратив до вчора 11,9%. Відносно небагато.

Всього з «індексними» паперами на УБ минулого дня відбулось лише три угоди з акціями двох емітентів. З них дві - по безадресним заявкам і одна - адресна.

Загальний обсяг цих угод склав: по безадресним заявкам – лише 908 гривень, адресної – 317 тисяч гривень.

Умовна ціна акцій «Центренерго» минулого дня по адресній угоді склала рівно 7,9 гривень. Це на 16,0% вище за «офіційну» ціну цих паперів на УБ, 6,8095 гривень та за умовну ціну по адресній угоді попереднього дня - 7,40 гривень за папір. (Ціни називаємо умовними, бо угоди адресні).

Інших угод з акціями цього вівторка на Українській біржі не було.

Лише по котируванням на УБ на 0,9% цього вівторка зросла ціна акцій американської компанії Apple, склавши на закритті 6791 гривні за акцію та 1,7% лише по котируванням до 180 гривень підросла ціна акцій Миронівського хлібопродукту.

Ніяких інших значимих подій в сегменті акцій на Українській біржі минулого дня не було.

Ціна акцій компанії Apple на біржі NASDAQ, США, вчора додала 10,3% і на закритті склала 246,88 доларів США за акцію або 6856,5 гривень в еквіваленті. (При курсі НБУ на сьогодні - 27,7728 гривень за долар США). Це на 1,0% більше за ціну цих паперів на УБ – дуже рідкісний випадок. Практично все - завдяки значному зростанню ціни акцій Apple вчора в США.

Ціна акцій МХП вчора на Лондонській фондовій біржі на закритті склала 5,70 доларів США або 158,30 гривень в еквіваленті. Це на 12,0% менше за ціну цих паперів на УБ. Звична картина.

Українські фінансові новини.

Вчора відбулись чергові аукціони Міністерства фінансів України з розміщення ОВДП.

Попередньо Міністерство фінансів відмовилось від розміщення гривневих облігацій внутрішньої держпозики. Аукціони по цим паперам були вже оголошені раніше. Міністерство цього вівторка розміщувало лише два випуски облігацій, номінованих в доларах і євро.

Ці аукціони виявились напрочуд вдалими.

За результатами проведення розміщень облігацій внутрішньої державної позики 24 березня 2020 року, до державного бюджету було залучено 24,824 мільярдів гривень (за курсом НБУ), - повідомив вчора Мінфін на своєму сайті.

Тож учора Міністерству фінансів України вдалось отримати значну суму в бюджет країни.

З цієї суми в доларах США було отримано 801,6 мільйонів та ще було отримано 75,7 мільйонів в євро. Перша сума була виручена за «короткі» папери з терміном обігу менше 3-х місяців і датою погашення 18 червня поточного року. Друга сума була отримана за папери з терміном обігу більше року і погашення в кінці травня 2021.

Дохідності при розміщенні теж були дуже хорошими для Мінфіну та держави: 3,0% - середньозважена доларових паперів та 2,22% - ОВДП в євро.

Будемо бачити через кілька днів, хто виявися таким «щедрим» та не дуже вимогливим до дохідності.

Результати зміни власності на ОВДП за минулий тиждень, місяць та з початку року представлені в Таблиці 2, Рис. 1 в кінці цього огляду. Як видно з Таблиці 2 на минулому тижні збільшили кількість внутрішніх українських державних боргових паперів у власності в першу чергу банки України, в другу – українські юридичні особи. Це завдяки розміщенню і відсутності погашень.

Нерезиденти зменшили свій портфель ОВДП за минулий тиждень на еквівалент 36 мільйонів доларів США. Незначно зменшили портфель ОВДП фізичні особи.

На інтервалі місяць спостерігається аналогічна картина, тільки з більшими сумами.

Нагадаємо, що Міністерство фінансів за результатами аукціону з продажу ОВДП 17 березня залучило до держбюджету 71,6 мільйонів доларів.

Мінфін виставив на аукціон лише доларові державні облігації з терміном обігу 10 місяців. Середньозважена ставка дохідності за облігаціями склала 3,5%.

Мінфін у зв’язку з «високою волатильністю на глобальних ринках капіталу та за результатами консультацій з первинними дилерами» не проводило аукціони з розміщення ОВДП 10 березня 2020 року.

І до цієї ж теми.

Україна очікує збільшення допомоги МВФ майже вдвічі.

Україна і МВФ ведуть переговори щодо збільшення кредитування з 5,5 мільярдів доларів США до 9,5 мільярдів. Про це інформаційним агенціям повідомили джерела, знайомі з процесом переговорів.

Фінансування може бути за двома програмами: розширеного фінансування (EFF) і швидкого фінансування через коронавірус (RFI).

Обидві програми можуть бути схвалені МВФ одночасно за прискореною процедурою. Загальний розмір першого траншу сумарно може скласти 3 мільярди доларів США, третина з яких піде на фінансування дефіциту держбюджету.

Розмір програми EFF планується збільшити з 5,5 мільярдів доларів до 7 мільярдів.

Друга програма, безвідсоткова RFI може скласти 1,4 – 2,5 мільярдів. Остаточний розмір програми ще в процесі обговорення. По ній не тільки немає відсотків, але і немає окремих умов, крім єдиного – повинна бути підписана програма EFF. Другу програму можна буде затвердити за прискореною процедурою (fast track), тобто без коригування бюджетних показників.

Днем раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що МВФ, Світовий банк та ЄБРР готові допомогти Україні на час кризи через коронавірус. Він заявив, що в ході позавчорашньої його розмови з директором-розпорядником МВФ Кристаліною Георгієвою директорка висловилась про готовність МВФ допомогти Україні.

І в продовження цієї є теми.

Фінальна версія «анти-Коломойського закону» узгоджена з МВФ, затверджена Кабміном та вчора подана до Верховної Ради.

Фінальна версія проекту закону 3260 про банки в кінці минулого тижня була узгоджена з Міжнародним валютним фондом. Позавчора документ був затверджений Кабміном. Цей так званий анти-Коломойський закон є основним prior action Фонду, який має виконати Україна, щоб для неї була відкрита нова трирічна програма.

Тепер за проект закону повинна проголосувати Верховна Рада. Правлячій коаліції доведеться подолати опір лобі на чолі з колишніми власниками ПриватБанку.

За інформацією депутатів планується голосувати за закон №3260 26 березня о 13-00.

Закон 3260 (попередня версія мала номер 2571) гарантує неповернення виведених з ринку банків до колишніх власників і описує механізм компенсації для них, якщо рішення Національного банку України (НБУ) про визнання банку неплатоспроможним за рішенням суду виявилося неправомірним.

Повертаючись до теми державних облігацій України.

За даними http://ua.cbonds.info/ станом на 24.03.2020 дохідність найбільш «коротких» євробондів України складала 14,18% та 10,91%. Дохідність самих «дальніх» євробондів України на 24.03.2020: з погашенням 1 вересня 2027 – 12,14%,  1 листопада 2028 року – 13,12%, 25 вересня 2032 року –11,04%.

Таким чином дохідність «коротких» євробондів України вчора майже не змінилась, а «дальніх» опустилась ще на 0,45-0,6%.

В понеділок з минулої п’ятниці дохідність «коротких» євробондів України підросла на 0,3%, а «дальніх» опустилась на 0,6-0,8%.

За даними http://ua.cbonds.info/ станом на 23.03.2020 дохідність найбільш «коротких» євробондів України складала 14,14% та 11,05%. Дохідність самих «дальніх» євробондів України на 23.03.2020: з погашенням 1 вересня 2027 – 12,76%,  1 листопада 2028 року – 13,56%, 25 вересня 2032 року –11,49%.

За даними http://ua.cbonds.info/ станом на 20.03.2020 дохідність найбільш «коротких» євробондів України складала 13,86% та 10,73%. Дохідність самих «дальніх» євробондів України на 20.03.2020: з погашенням 1 вересня 2027 – 13,4%,  1 листопада 2028 року – 14,38%, 25 вересня 2032 року –12,07%.

Інші джерела дають нижче дохідності, через інші взяті ціни облігацій зі спредів.

Офіційний курс гривні вчора помітно укріпився – на 34 копійки і склав, як вже зазначалось вище, 27,7728 гривні за долар США в порівнянні з  28,1126 гривень цього вівторка.

Вперше за останні більше, ніж два тижні, минулого дня Національний банк не проводив інтервенції на міжбанку для підтримки гривні.

Про причину коливань на фінансових ринках, коронавірус.

Статистику по захворюваності на коронавірус в світі можна знайти в реальному часі за посиланням https://www.worldometers.info/coronavirus/, в тому числі в розрізі країн.

Для порівняння аналогічна статистика по грипу в США (Centers for Disease Control and Prevention), Центрів з контролю та профілактики захворювань в США — федерального агентства міністерства охорони здоров'я США, 2019-2020 U.S. Flu Season: Preliminary Burden Estimates. В США з 1-ого жовтня 2019 по 14 березня 2020 року, посилання https://www.cdc.gov/flu/about/burden/preliminary-in-season-estimates.htm

Світові фінансові ринки.

Як вже зазначалось вчора світові фондові індекси добре «стрибнули уверх».

Американський фондовий індекс Dow Jones вчора «підстрибнув» на 11,3%. Це його найбільший денний приріст з 1933 року.

Вчора широкий фондовий індекс США S&P 500 «вистрілив уверх» на 9,4%, широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 зріс на 8,4%, а композитний доларовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM зріс на 5,7% після свого зниження на 5,6% цього понеділка та після росту минулої п’ятниці на 4,8%.

Сьогодні зранку ф’ючерси на американські та європейські фондові індекси також зростають; на американські до 2%, на європейські - сильніше. Індекс MSCI EM зранку додає ще 3,7-3,8%.

Світові економічні новини.

Білий дім та Сенат Сполучених Штатів сьогодні вночі погодили пакет стимулюючих заходів вартістю 2 трильйони доларів США. Голосування за закон пройде сьогодні.

«Спалах коронавірусу призводить до найбільшого краху ділової активності в зоні євро». Так та приблизно так звучали заголовки окремих статей у вчорашніх фінансових виданнях та телевізійних новинах.

«Економіка Єврозони зазнала «безпрецедентного колапсу» ділової активності в березні, коли коронавірусна інфекція посилилася, згідно з даними попереднього опитування по індексу менеджерів закупівель (PMI) від IHS Markit», - пишеться в одному з повідомлень.

Дослідження вимірює ділову активність у сфері послуг та виробництві в зоні євро з її 19 країнами-учасниками.

Дані, оприлюднені у вівторок, показали, що «первісне» значення зведеного композитного індексу менеджерів закупівель, PMI, Єврозони знизилось з 51,6 в лютому до 31,4 в березні. Дослідження вимірює ділову активність у сфері послуг та виробництві в зоні євро.

Це найбільше щомісячне падіння ділової активності, з часів спостережень, липня 1998 року. Попередній мінімум спостерігався у лютому 2009 року, коли індекс досяг значення 36,2.

Значення виявилось нижчим всіх прогнозів згідно з попереднім опитуванням Reuters. Середнє прогнозоване значення становило 38,8. 50-бальна відмітка відокремлює зростання економіки від її скорочення.

Днем раніше повідомлялось, що міжнародний валютний фонд вважає, що світова економічна криза цього року буде не меншою, а можливо більшою, ніж криза 2008. Про це заявила позавчора директор-розпорядник Фонду Кристаліна Георгієва в ході телеконференції з представниками центробанків та міністрів фінансів країн «великої двадцятки» G20, найбільших економік світу.

МВФ очікує на відновлення світової економіки в 2021 році.

Що стосується місцевого українського ринку акцій.

Фондовий індекс УБ все ж таки частково скористався сприятливим вчорашнім зовнішнім фоном і не знизився. Побачимо чи зможе він скористатись можливістю сьогодні і закріпити «свій відносний успіх».

Таблиця 2. Зміна власності на ОВДП за тиждень, місяць, з початку року, структура власності на ОВДП станом на 24.03.2020, млн. USD

Перераховано по курсу 1 USD – 28,0 гривень.


Рис.1

Рис. 1

Таблиця 3. Зміна власності на ОВДП за тиждень, місяць, з початку року, структура власності на ОВДП станом на 16.03.2020, млн. USD

Перераховано по курсу 1 USD – 25,0 гривень.Рис.2
Рис.2сайт "КІНТО"

  тел. (044) 246-73-50Настроение рынка на 25 марта 2020
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2021. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду