Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Понеділок, 01.06.2020 12:07
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Вторник, 5 мая 2020

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1307,61+2,08%

Особливо важливих новин для світових фінансових ринків та місцевого фінансового ринку за вчора та станом на сьогоднішній ранок немає. Тому новини далі нижче, а зараз до динаміки на ринках.

Український фінансовий ринок.

Вчора місцеві фондові індекси України: індекс ПФТС та індекс Української біржі не змінились.

Минулих середи та четверга індекс ПФТС також не змінився. Це після його  зниження на зовсім незначні 0,03% минулого вівторка.

Індекс Української біржі вчора не змінився після свого сильного руху вниз минулих середи та четверга відповідно на 2,4% та на 4,0%. Це після тижня свого неспішного зростання до цього.

Вчора угод з акціями на біржі ПФТС не було.

І це був перший випадок з 10 березня, коли фондовий індикатор ПФТС не змінювався три торгових дні поспіль. Нагадаємо, що до цього з 10 березня індекс ПФТС знижувався (чи зростав) послідовно через один торговий день за виключенням двох випадків, коли він не змінювався два торгові дні поспіль.

В якійсь мірі те, що фондовий індикатор ПФТС три торгові дні не змінювався - випадковість. Минулого четверга на біржі ПФТС відбулась традиційна угода по безадресним заявкам з 1000 «індексних» акцій «Донбасенерго», яка б мала змінити значення індикатору, проте усереднена по трьом останнім угодам ціна акцій «Донбасенерго» на біржі ПФТС минулого четверга не змінилась.

Вчора з акціями на Українській біржі відбулась лише одна угода. Це була адресна угода з акціями «Центренерго», які входять до індексного кошику цієї біржі.

Умовна ціна паперів компанії електричної генерації по цій угоді склала рівно 7,1 гривню за акцію, так само, як і при епізодичних адресних угодах на минулому та позаминулому тижні, що на 12,6% вище за «офіційну» ціну цих паперів на Українській біржі, 6,3 гривні за акцію. Ціну називаємо умовною, бо угода була адресна.

Обсяг цієї угоди в грошовому вираженні склав майже 80 тисяч гривень.

Офіційний курс гривні до долара США (курс НБУ) на 5 травня встановлено рівні 26,9749 гривень за 1 долар США (+0,0157 гривень). Курс долара США на 4 травня становить 26,9592 гривень за 1 долар.

Вчора була незначна зміна в сторону ослаблення гривні.

До цього гривня повільно, потихеньку гривня укріплювалась по відношенню до долара США та євро. Детальніше - на графіку НБУ, посилання https://bank.gov.ua/markets/exchangerate-chart. Нацбанк завдяки цьому підвищенню курсу гривні збільшив купівлю твердої валюти на ринку, поповнюючи міжнародні резерви. Про це нижче.

За даними http://ua.cbonds.info/ станом на 04.05.2020 дохідність найбільш «коротких» євробондів України складала 15,55% та 10,68%. Дохідність самих «дальніх» євробондів України на 04.05.2020: з погашенням 1 вересня 2027 – 9,33%,  1 листопада 2028 року – 10,08%, 25 вересня 2032 року – 9,08%.

За даними http://ua.cbonds.info/ станом на 30.04.2020 дохідність найбільш «коротких» євробондів України складала 14,49% та 10,89%. Дохідність самих «дальніх» євробондів України на 30.04.2020: з погашенням 1 вересня 2027 – 9,80%,  1 листопада 2028 року – 9,68%, 25 вересня 2032 року – 9,59%.

За даними http://ua.cbonds.info/ станом на 29.04.2020 дохідність найбільш «коротких» євробондів України складала 14,66% та 10,61%. Дохідність самих «дальніх» євробондів України на 29.04.2020: з погашенням 1 вересня 2027 – 9,57%,  1 листопада 2028 року – 10,40%, 25 вересня 2032 року – 9,28%.

Є зменшення дохідності та зростання цін українських єврооблігацій

Воно більш помітне на  графіку абсолютних прибутків інвестицій в українські єврооблігації, який можна знайти на сайті за посиланням: http://cbonds.ru/indexes/indexdetail/?group_id=323. Це графік зміни цін по всім випускам плюс дохід від купонів з їх реінвестуванням, включаючи й накоплений, але ще не отриманий дохід. Тобто це те, що отримав би інвестор, який інвестував би пропорційно розмірам випусків, включаючи й дохід, який він незабаром має отримати у вигляді чергових купонів.

Дохідність ОВДП в гривні на вторинному ринку за минулий день помітно знизилась. Можна говорити про цифру десь у 0,5%.

Станом сьогодні на ранок орієнтовна дохідність облігацій внутрішньої державної позики України на вторинному ринку складає: по «коротким» паперам 11,0%/13,0%, «середнім» – 12,0%/14,5%, «довгим» - 12,5%/15,0%.

Сьогодні має відбутись черговий аукціон Мінфіну з розміщення облігацій внутрішньої державної позики. До розміщення пропонується лише один випуск самих «коротких» гривневих ОВДП з терміном обігу 91 день (3-и місяці). Минулий такий аукціон тиждень назад пройшов доволі успішно.

Світові фінансові ринки.

Вчора після свята в Європі минулої п’ятниці «Дня праці», коли фондові біржі ЄС не працювали, європейські фондові індекси суттєво знизились. Так само суттєво знизились і ціни акцій на ринках країн, які розвиваються.

Фондові індекси США компаній великої капіталізації минулого дня поступово вийшли з червоної зони в плюс і за результатами вчорашніх торгів підросли. В першу чергу ріст відбувся за рахунок акцій найбільших високотехнологічних компаній.

Вчора широкий фондовий індекс США S&P 500 підріс на 0,4%, широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 впав на 3,4%, а композитний доларовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, знизився на 3,1%.

Після зниження кінця минулого-початку цього тижня індекси STOXX 600 та MSCI EM повернулись до своїх вузьких торгових діапазонів періоду 9-27 квітня, тобто до рівнів до свого недавнього зростання. Фондовий індекс S&P 500 зараз після зниження знаходиться незначно вище свого торгового діапазону цього періоду.

Сьогодні зранку ф’ючерси на американські та європейські фондові індекси зростають, на європейські – сильніше. Індекс MSCI EM зранку додає 0,6%.

Не виключено сьогодні-завтра буде ще одна спроба «прориву» світових фондових ринків наверх. Перша, як тільки-но було зазначено, потерпіла невдачу.

Українські фінансові новини.

Спершу новини «потоком», «блоками» з коротким загальним коментарем в кінці.

Співробітництво з МВФ.

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак переконаний, що необхідний для укладення нової угоди з МВФ законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності» (№2571-д) Верховна Рада ухвалить найближчим часом.

.Фінальна таблиця поправок щодо законопроекту №2571-д про заборону повернення неплатоспроможних банків колишнім власникам до 2-го читання включатиме близько 230 правок, написав на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook перший заступник голови фінансового комітету Ярослав Железняк, депутат парламенту від фракції «Голос».

Новини економіки

Кабінет Міністрів має намір продовжити карантин до 22 травня з пом'якшенням обмежувальних заходів з 11 травня.

За прогнозом НБУ, в квітні-червні 2020 економіка України скоротиться на 11% у річному обчисленні, рівень безробіття зросте до близько 12%, а зростання зарплат призупиниться. Найбільше потрясіння українська економіка відчує в 2-му кварталі 2020 року.

Як падіння, так і відновлення української економіки буде нерівномірним за видами діяльності. Найбільше втратять сектор послуг, роздрібна торгівля, транспорт. Після закінчення карантину ці сектори частково відновляться, проте ще будуть страждати через зниження попиту. Туризм і пов'язані з ним авіаційні послуги повноцінно відновляться тільки наступного року, вважає НБУ. Окремі експортні галузі, зокрема металургія, втратять від звуження зовнішнього попиту в умовах глобальної економічної кризи. Очікується менший врожай зернових через погіршення погодних умов.

За підсумками квітня індекс очікувань ділової активності (ІОДУ), який Національний банк розраховує щомісяця з липня 2019 року, вперше знизився до рівня менш ніж 30 пунктів. «Будь-яке значення індексу нижче 50 пунктів сигналізує про переважання песимістичних настроїв бізнесу», - сказано в повідомленні НБУ.

Песимістичні очікування посилилися в усіх секторах економіки: не тільки в секторі послуг, який найбільше постраждав від карантинних заходів, але й в промисловості, будівництві, торгівлі. Всі компанії погіршили очікування щодо обсягів виробництва і продажів, як підприємства, які працюють на внутрішньому ринку, так і експортери.

Міжнародний аеропорт «Київ» ім. Ігоря Сікорського просить президента України, прем'єр-міністра, міністра інфраструктури і мера Києва вжити низку заходів, спрямованих на надання допомоги для його підтримки в зв'язку з карантином.

Дефіцит поточного рахунку платіжного балансу України в березні поточного року становив 389 млн доларів (в березні минулого року - 526 млн доларів).

Транзит природного газу через газотранспортну систему України в січні-квітні 2020 року скоротився на 47,1% (на 13,8 млрд куб. м) порівняно з аналогічним періодом 2019 року - до 15,5 млрд куб. м.

У квітні 2020 порівняно з квітнем минулого року продажі нових легкових автомобілів в Україні знизилися майже в 2 рази до 3,7 тис. одиниць.

     Криза в енергетичному секторі України.

Середньозважена добова ціна електроенергії на ринку «на добу вперед» (РДВ) в об'єднаній енергосистемі (ОЕС) України станом на 4 травня збільшилася на 32,3%, або на 360 гривень/МВт-год до 1 474 гривні/МВт-год порівняно з 27 квітня.

Середньозважена ціна електроенергії на РДВ у межах «Бурштинського енергоострова» майже не змінилась - збільшилася на 0,2%, або на 3 гривні/МВт-год до 1 596 гривень/МВт-год.

Повідомляється про те, що ціни на внутрішньому ринку електроенергії України зараз набагато вищі, ніж на європейських електроенергетичних «хабах», в тому числі і в Східній Європі. Одна з причин зрозуміла – дороге вугільне паливо та низький коефіцієнт корисної дії ТЕС.

Січень-березень НАЕК «Енергоатом» закінчила зі збитками 1,573 млрд гривень. 1-й квартал 2019 року компанія закінчила з прибутком 2,357 млрд гривень. Чистий дохід компанії збільшився на 17,5% порівняно з аналогічним періодом 2019 року до 15,136 млрд гривень.

   Валютний ринок.

Національний банк у період із 27 по 30 квітня наростив купівлю валюти на міжбанківському валютному ринку в 4 рази до 115,5 млн доларів порівняно з попереднім тижнем, 21-24 квітня.

Загалом від початку року НБУ купив 2 069,3 млн доларів, продав 2 793,1 млн доларів.

     Державні фінанси, дивіденди державних компаній.

У квітні державний бюджет недовиконано за доходами на 11,6%, або на 13,6 млрд гривень.

При цьому і незважаючи на це залишок коштів на єдиному казначейському рахунку (ЄКР) у квітні збільшився на 67,7% з 10,517 млрд гривень (на 1 квітня) до 17,632 млрд гривень (на 1 травня).

Кабінет Міністрів встановив базовий норматив відрахування чистого прибутку за 2019 рік на виплату дивідендів до державного бюджету:

·        НАК «Нафтогаз України» - 95%.

·        Приватбанку - 75%.

·        національної енергетичної компанії «Укренерго» та державної енергогенеруючої компанії «Укргідроенерго» за 2019 рік - 30%.

Якщо підводити якийсь підсумок з цього потоку, то можна констатувати наступне:

·        «Справа» з банківським законом, який необхідний для ухвалення програми з МВФ, потроху просувається.

·        Стан економіки України складний, і вихід з кризи буде тривалим.

·        Незважаючи на зменшення транзиту природного газу зовнішньоторговельний баланс України, через зменшення економічної активності в країні, споживчого попиту та збільшення експорту зернових формально покращився.

·        За рахунок позичок на внутрішньому ринку, незважаючи на невиконання бюджету (до речі відносно помірковане), у держави зараз є кошти.

·        Останні два чинника сприяють укріпленню гривні та викупам НБУ твердої валюти з ринку, а також зменшенню дохідності ОВДП на вторинному ринку.

·        Є певні ознаки деякого послаблення кризи в енергетичному секторі України.

Що стосується впливу на інвестиційні рішення.

В цілому, якщо по відношенню до ринку місцевих акцій, то їх активно купувати поки не варто, а от що стосується боргового ринку та процентів по депозитам, слід очікувати продовження їх деякого зниження в короткій перспективі. Можливо, пізніше будуть якісь епізодичні сплески пов’язані з нестабільністю на світових фінансових ринках, але навряд чи це матиме місце в найближчий час.

Світові фінансові новини.

Для учасників світових фінансових ринків особливих новин не було.

Оглядачі обговорювали, а учасники ринків акцій аналізували квартальну звітність за перший квартал 2020 року.

Обговорювалась новина про рекордні займи Міністерства фінансів США в цьому кварталі у майже 3 трильйони доларів.

Хвалили ФРС з його програмою допомоги ринкам, перш за все борговим. Обговорювали ринок корпоративних позичок США, який продовжує функціонувати в США завдяки діям центробанку. В той же час висловлювались сумніви відносно програми викупу Федеральною резервною системою високодохідних облігацій, що може створити в США «компанії зомбі».

Сьогодні в Німеччині Конституційний суд країни розглядатиме позив стосовно конституційності викупу цінних паперів ЄЦБ.

Також обговорювались темпи відновлення світової економіки та економік розвинутих країн. На думку фахівців докризовий рівень ВВП в розвинутих країнах буде досягнутий лише в грудні 2021 року. Причина – повільне відновлення споживчого сектору, що зараз вже видно на прикладі Китаю. Тільки от в західних країнах його частка в економіці набагато вища.

І знову до місцевого ринку акцій.

Перед вихідними фондовий індекс Української біржі сильно знизився. Вчора, слава Богу, індекс УБ не продовжив цей рух. Сьогодні зовнішній фон для місцевого ринку акцій значно покращився. Європейський ринок сьогодні зросте. Тож є можливість і для місцевого ринку акцій принаймні не знизитись або ж і зрости. А чи буде це - побачимо.


сайт "КІНТО"

тел. (044) 246-73-50

Настроение рынка на 5 мая 2020
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2020. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду