Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Субота, 31.10.2020 00:18
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Вторник, 13 октября 2020

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1273,67-0,51%Усіх вітаємо зі святом.

На сьогодні за вчора та станом на сьогоднішній ранок термінових і надважливих фінансових та економічних новин для українськихучасників фінансового ринку немає. Дайджест фінансових та економічних новин після огляду ситуації на фінансових ринках.

З ринкової інформації має великий сенс звернути увагу на той факт, що світові фондові індекси досягли значень близьких до максимумів, історичних або ж після кризових максимумів після опускання внаслідок корона кризи. Це має значення. Адже продовження просування уверх мало б на увазі якісь події.

А поведінка світових фондових індексів напрямку впливає на ціну українських єврооблігацій в курс євро в парі євро – долар США.

Детальніше коментарі про причини (чи їх відсутність) росту фонових індексів США в останні дні нижче в огляді ринків.

І як практично завжди по вівторкам чи середам (за відсутності у вівторок) огляд починається з короткого ілюстрованого таблицями та графіками опису того, що відбулось в сегменті акцій на місцевих біржах на минулому тижні.

ФІНАНСОВІ РИНКИ

Ринок акцій України.

Результати торгів акціями в Україні на минулому тижні, закінчуючи цим понеділком, відображені на Рис. 1-5. Дані включають і порівняння з міжнародними ринками акцій, і динаміку цін окремих «індексних» паперів, і обсяги торгів на Українській біржі та біржі ПФТС за минулі чотири тижні.

Зміна цін окремих «індексних» паперів, і обсяги торгів на Українській біржі за минулий тиждень та обсяги торгів на УБ за минулі чотири тижні.Рис.1
Рис.1

Зміна цін окремих «індексних» паперів, і обсяги торгів на біржі ПФТС за минулий тиждень та обсяги торгів на ПФТС за минулі чотири тижні.Рис.2
Рис.2

Динаміка українських та світових фондових індексів за тиждень, два тижні, місяць та з початку рокуРис.3
Рис.3

Графік зміни цін українських індексних акцій на Українській біржі

за минулий тиждень.Рис.4
Рис.4

Рис.5
Рис.5

Графік зміни цін українських індексних акцій на Українській біржі з початку року.


Зміни за вчорашній день.

Значення індексу ПФТС минулого дня знову не змінилось.

Вчора угод з акціями на цій біржі не було.

Вчора індекс Української біржі дуже очікувано і добре прогнозовано провалився на 3,6%.

Це сталось через значне зниження ціни пайових паперів Райффайзен Банк Аваль внаслідок складання переліку акціонерів для виплати солідних дивідендів банку. Зниження ціни акції банку склало величину близьку до величини дивіденду на одну акцію, Рис 4 та Рис. 5 вище та Таблиця нижче.

Цього понеділка на Українській біржі відбулось чотири угоди з акціями трьох емітентів. Результати торгів акціями на Українській біржі минулого дня представлені в двох Таблицях нижче.

Таблиця. Ціни акцій по угодам по безадресним заявкам, біржовий курс та їх зміни на Українській біржі 12.10.2020, обсяги торгів

Таблиця. Ціни акцій по адресним угодам на Українській біржі, обсяги торгів  12.10.2020

Ціна, грн.

Зміна

по угоді

Обсяг торгів, грн.

Число угод

Біржовий курс, грн.

Зміна

Райффейзен Банк Аваль

0,343

-17,35%

34 000

1

0,3400

-20,0%

«Центренерго»

5,0

+2,9%

5 000

1

-

-

Миронівський хлібо-дукт

170

-2,2%

42 500

1

170,000

-2,3%

Разом

81 500

3

Ціна акцій Миронівського хлібопродукту на Лондонській фондовій біржі вчора  залишилась рівні 5,60 доларів США за папір або 158,51 гривень в еквіваленті по курсу міжбанку минулого дня дня. Тобто ціна на Українській біржі 09.10.2020 була на 7,25% вищою. Звичайно це велика різниця, хоча вона і менша, ніж раніше.

Підвищена різниця в цінах акцій між УБ та закордонним біржами «відштовхує» учасників ринку від паперу, робить «роботу» з такими паперами в Україні мало прийнятною для трейдерів. І це стосується широкого спектру цінних паперів, включаючи і єврооблігації.

Ніяких інших угод з акціями, як і інших значимих змін котирувань в сегменті акцій, крім згаданих вище, минулого дня на Українській біржі не було.

Борговий ринок України.

Ціни на українські державні єврооблігації в доларах США вчора на фоні росту оптимізму на світових фінансових ринках також продовжили зростання. Відповідно їх дохідності – зниження. Минулого дня на «дальньому» кінці кривої дохідності ОЗДП номінованих в доларах США дохідність складала 7,68-7,74% (днем раніше 7,88-7,94%).

Сьогодні ціни на єврооблігації України зранку мало змінюються або взагалі не змінюються порівняно зі вчорашнім.

Нагадаємо, що двома тижнями раніше дохідність українських єврооблігацій суттєво зросла. Однак, на сьогодні ціни «зовнішніх» державних боргових паперів нашої країни відіграли більше половини свого падіння.

Посилання: http://ua.cbonds.info/

та https://www.boerse-frankfurt.de/bond/xs2010030836-ukraine-republik-7-253-20-33

Декларовані дохідності емітованих в гривні ОВДП і в доларах США на вторинному ринку сьогодні не змінились після помітного зростання дохідності ОВДП емітованих в гривні в минулий четвер і невеликого зростання дохідності продажу ОВДП номінованих в доларах США з погашенням 03.02.2022 (через 1 рік і 4 місяці) – Райффайзен Банк Аваль та 21.10.2021 (1 рік) – банк ОТП в минулу п’ятницю.

Декларована дохідність продажу (з якою можна купити) «2027 рік» за даними Райффайзен Банк Аваль є максимальною і складає по пропозиціям зараз 11,65%. «2025 рік» можна придбати при дохідності 11,60% (раніше відповідно 11,35% та 11,30%).

Посилання: https://www.aval.ua/promo/bonds-ovdp

Декларована Райффайзен Банк Аваль дохідність продажу ОВДП номінованих в доларах США з погашенням 03.02.2022 (через 1 рік і 4 місяці) на вторинному ринку складає 3,20%. Банк ОТП зараз пропонує до продажу ОВДП в доларах США з погашенням через рік, 21.10.2021, при дохідності 3,25%.

Це найкращі чи одні з найкращих пропозицій.

Валютний ринок

Курс гривні на міжбанку після певного росту і стабільності в минулу п’ятницю вчора дещо ослаб відношенню і до долара США і до євро.

Сьогодні зранку на міжбанку курс продовжує знижуватись по відношенню до долара США, але укріплюється по відношенню до євро на фоні зниження курсу євро.

В цілому ж курс гривні продовжує слабшати. Середній курс гривні за останні 10 робочих днів (2 тижня) на міжбанку по відношенню до напівпари євро та долар США ослаб на 0,02% до сьогодні та на 0,076% до вчора включно або на 5,8% та 21,0% в річному вимірі.

Євро по відношенню до долара США після певного росту – відновлення опустилось нижче відмітки 1,18.

І тут має значення можлива призупинка в рості світових фондових індексів, через те, що вони вийшли на значення близькі до максимумів, історичних або ж після опускання внаслідок коронакризи – після кризових. Це має значення. Адже просування уверх мало б на увазі якісь події. Такими можуть стати результати корпоративної фінансової звітності за третій квартал цього року, дивись трохи нижче.

Світові ринки акцій

Фондові індекси США вчора продовжили ріст і потужно додали.

Широкий фондовий індекс США S&P 500 минулого дня підріс на 1,6%, індекс Dow Jones скромніше – на 0,9%;  індекс NASDAQ підскочив на 2,6%, Рис. 6.

Коментарі фахівців і оглядачів з США відносно цього росту були більш чи менш виражено критичними.

"Ще один день, ще одне ралі, коли акції, чесно кажучи, зростають на нічому", - прокоментував Джим Крамер з CNBC. "Іноді акції заслуговують на те, щоб зростати на пустому місці, але все одно здається трохи дивним бачити, як акції левітують, як вони роблять це зараз", - сказав ведучий "Шалених грошей". Він розкритикував велике подорожчання цін акцій Apple та Amazon у цей понеділок Рис. 7.

"В останній час фондовий ринок зростав, незалежно від того чи новини, що стосуються додаткового стимулюючого пакету (для економіки США від уряду та Конгресу), є хорошими чи поганими, припускаючи, що акції вже реагують на те, що, ймовірно, стане чудовим квартальним сезоном звітності", - сказав Джим Полсен, головний інвестиційний стратег Leuthold Group, CNBC – "Індекс S&P 500 наблизився до рекордно високих значень сьогодні, що зумовлено зростанням (цін акцій компаній) - сектора (високих) технологій, телекомунікації та споживчих потреб не першої необхідності".

Фондові індекси США S&P 500, Dow Jones та NASDAQ. Графіки денних змін.Рис.6
Рис.6

Ціни акцій Apple, Amazon та фондовий індекс США S&P 500. Графіки денних змін.Рис.7
Рис.7

Широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 вчора минулого дня зріс на ще 0,7%, а композитний доларовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM підскочив  на 1,3% і оновив свій після кризовий максимум. Зараз він близький і до багаторічного докризового максимуму, до якого йому не вистачає якихось 0,8%.

Сьогодні зранку по Києву ф’ючерси на фондові індекси США змінюються дуже по-різному, як і вчора. Ф’ючерс на індекс Dow Jones знижується на 0,4%, на широкий фондовий індекс США S&P 500 просідає на 0,1%, а на індекс NASDAQ підростає на 1,1%.

Індекс STOXX 600 зранку втрачає 0,1%. Індекс MSCI EM майже не змінюється.

ФІНАНСОВІ ТА ЕКОНОМІЧНІ НОВИНИ

Українські фінансові та економічні новини.

Фінанси

Чисті міжнародні резерви НБУ у вересні 2020 року скоротилися на 11,3% з 17,813 млрд до 15,794 млрд доларів порівняно з попереднім місяцем, дані НБУ.

З початку року чисті резерви збільшилися на 0,1% з 15,785 млрд доларів.

Нагадаємо, що офіційні резервні активи НБУ у вересні 2020 скоротилися на 8,7% з 29,049 млрд до 26,526 млрд доларів.

Коментар. Очікувано. Негативно. Було фактично відомо раніше після опублікування даних по офіційним міжнародним резервам України. Причина – великі планові погашення зовнішнього боргу у вересні 2020 року.

Згадаємо, що до кінця року Україні за зовнішніми боргами необхідно виплатити ще 3 мільярдів доларів США, а черговий транш МВФ до того часу може не надійти.

***

Депутати Верховної Ради подали 2,5 тисячі поправок до проекту державного бюджету на 2021 рік, написав у своєму Telegram-каналі депутат парламенту від фракції "Голос", перший заступник голови фінансового комітету Ярослав Железняк.

***

Грошова маса в Україні у вересні 2020 року зросла на 2,9% - до 1 трлн 723,18 млрд грн, свідчать дані Національного банку України.

Грошова база (резервні кошти) за минулий місяць збільшилася на 1% - до 567,879 млрд грн.

Грошові кошти в обігу поза банками (M0) у вересні зросли також на 1% - до 475,074 млрд грн.

За даними НБУ, депозитний портфель банків за минулий місяць збільшився на 3,6% - до 1 трлн 244,945 млрд грн, зокрема, в національній валюті - на 3,4% (до 745,629 млрд грн), а в інвалюті - на 3,8% (до 499,316 млрд грн).

А от кредитний портфель банків у вересні скоротився на 3,3% - до 981,059 млрд грн, у тому числі в національній валюті - 0,6% (до 609,052 млрд грн) і в інвалюті - на 7,5% (до 372,007 млрд грн), свідчить звіт.

В серпні 2020 року грошова маса в Україні зросла на 0,7%, грошова база - на 2,4%, в тому числі М0 - на 1,8%. Депозитний і кредитний портфель банків за серпень збільшилися на 0,2%.

Коментар. Зростання грошової маси – чинник інфляції, яка однак в Україні поки вперто залишається низькою. Те що депозити ростуть - добре. А от зменшення кредитів – це проблема для економіки та й для банків.

Новини економіки

Скорочення обсягів ВВП у січні-серпні 2020 року становитиме 5,8%, очікує Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України в огляді економічної активності в серпні.

***

Ціни виробників промислової продукції у вересні зросли на 1,7% порівняно з попереднім місяцем, тоді як в серпні зростання склало 2,3%, в липні - 0,4%, а в червні і травні було зафіксовано їх зниження відповідно на 2% і 0,6% , повідомила Державна служба статистики.

В річному вимірі (до аналогічного місяця 2019 роки) за підсумками вересня 2020 року ціни в промисловості знизилися на 1,7%, тоді як за підсумками серпня - на 4,7%, липня - на 7,5%, червні - на 4, 6%, травні - на 5,1%. Такий результат обумовлений падінням промислових цін в Україні за рік на 5,1%, тоді як при експортних поставках вони збільшилися на 13%.

***

Над створенням економічної стратегії України працюють 20 експертних груп за різними напрямками. Координатор робочої групи, виконавчий директор Центру економічного відновлення Кирило Криволап представив матеріали по створенню Національної економічної стратегії до 2030 року.

Новини банківського сектору.

Національний банк України отримав від кіпрської компанії Luregio Limited, кінцевим бенефіціаром якої є український бізнесмен Сергій Тігіпко, пакет документів для узгодження купівлі Промінвестбанку.

Нагадаємо, що раніше на засіданні 8 жовтня Антимонопольний комітет в рекордні терміни погодив для Сергія Тігіпка купівлю акцій Промінвестбанку – новина від учора.

***

Кабінет Міністрів затвердив зміни до умов державної програми "Доступні кредити 5-7-9%", повідомлення Міністерства фінансів.

Зміни в програмі стосуються лібералізації ряду вимог до суб'єктів підприємництва в частині підвищення максимального рівня їх річного доходу до еквівалента 10 млн євро і виключення з порядку вимоги щодо обов'язкової прибутковості діючого бізнесу - рішення приймають банки-кредитори. Також змінами розширено мету використання кредитних коштів можливістю придбання земельних ділянок як окремо, так і разом з нежитловою нерухомістю.

***

Українські банки в липні-вересні 2020 роки закрили 251 структурний підрозділ, скоротивши регіональну мережу до 1 жовтня до 7 329 відділень, дані НБУ. Найбільше відділень в третьому кварталі закрив державний "Ощадбанк" - 166, скоротивши їх загальну кількість до 1 931.

За той же період "Приватбанк" закрив 83 відділення, скоротивши їх загальна кількість до 1 750, "ТАСкомбанк" - 11 (до 87), "Кредобанк" - п'ять (до 83).

По чотири відділення в минулому кварталі закрили "Укрбудінвестбанк" (скоротивши їх кількість до 47) і "Укрсиббанк" (до 278).

У той же час за підсумками липня-вересня цього року державний "Укргазбанк" відкрив 21 підрозділ, розширивши свою регіональну мережу до 269 філій, 5 відділень відкрив "А-Банк" (до 235) і по три - "Мегабанк" (до 153) і "Айбокс Банк" (до 42).

Згідно з даними Нацбанку, станом на 1 жовтня "Ощадбанк" залишається лідером за кількістю відділень (1 931), друге місце займає "Приватбанк" (1 750), третє - "Райффайзен банк Аваль" (456), четверте - "Укрсиббанк" (278) і п'яте - "Укргазбанк" (269).

Коментар. Велика кількість відділень – це велика фінансова проблема "Ощадбанку" і причина його неприбуткової роботи. Нові інформаційні технології взагалі вимагають дуже значного зменшення кількості відділень та персоналу в банківському сектор в наступні роки для того, щоб той залишався «адекватним» ринковим вимогам та був прибутковим.

Разом з тим розширення діяльності і перетворення раніше регіонального "Укргазбанку" у загальнонаціональний банк вимагає розширення кількості відділень цього банку.

***

Акціонерний банк "Південний" (Одеса) збільшив статутний капітал на 11,4% або на 186 млн грн за рахунок спрямування частини прибутку банку за 2018-2019 роки, прес-служба банку.

На початок вересня банк "Південний" займав 12 місце в системі за обсягом активів.

Чистий прибуток банку "Південний" за підсумками січня-червня 2020 року склав 114,3 млн грн, що на 28,7% менше, ніж за аналогічний період 2019 роки (160,3 млн грн).

Коментар. Аналогічно "Універсал банку", банку "Південний" за стресовим сценарієм НБУ в 2019 році суттєво не вистачало капіталу.

«Для повного виконання вимог за результатами стрес-тесту банки мають час до жовтня 2020 року», - писалось тоді в звіті НБУ.

«Цьогоріч у фокусі уваги оцінки стійкості були кредити домогосподарствам через їхнє стрімке зростання протягом останніх років. Якість цього портфеля дуже залежить від макроекономічних умов. Під час попередніх криз частка споживчих кредитів, що ставали дефолтними, сягала 21%. Саме ці параметри використано у несприятливому сценарії стрес-тесту. Унаслідок результати оцінки стійкості для роздрібних банків виявилися гіршими, ніж торік. (звіт про фінансову стабільність)», - цитата зі звіту про фінансову стабільність НБУ, грудень 2019.

При цьому в звіті НБУ написано: «Результати стрес-тестування потрібно інтерпретувати обережно і виключно в контексті ключових припущень, які лягли в основу моделі. По-перше, припускається, що баланс банків є статичним, тобто на нього впливають лише зміна якості активів та зміна обмінного курсу. На практиці ж окремі банки зростають досить стрімко, тому їхні поточні баланси вже суттєво відрізняються від балансів на дату стрес-тестування. По-друге, припускається капіталізація поточних прибутків під час усього прогнозного періоду. На практиці ж банки часто приймають рішення про виплату отриманого прибутку акціонерам».

Результати стрес-тестів на сайті НБУ, посилання.

https://bank.gov.ua/ua/news/all/zvit-schodo-stres-testuvannya-bankiv-u-2019-rotsi

та https://bank.gov.ua/admin_uploads/article/Stress_Test_Results_2019.pdf?v=4

вони також описані детально в звіті про фінансову стабільність НБУ, грудень 2019. Посилання:

https://bank.gov.ua/ua/news/all/zvit-pro-finansovu-stabilnist-gruden-2019-roku

та https://bank.gov.ua/admin_uploads/article/FSR_2019-H2.pdf?v=4

Рис.8
Рис.8


Рис.9
Рис.9

Рис.10
Рис.10

Рис.11
Рис.11Рис.12
Рис.12

***

АТ "Універсал Банк" залучив на тендері Національного банку України по рефінансуванню 9 жовтня кредит на суму 1 млрд грн під 6% на термін до п'яти років, дані на сайті НБУ за підсумками проведення тендера з рефінансування банків.

НБУ за підсумками тендера 9 жовтня задовольнив заявки 14 банків на отримання рефінансування строком до 5 років на загальну суму 5 млрд грн під 6% річних, а також заявку одного банку на отримання рефінансування в обсязі 300 млн грн на термін до 82 днів під 6% річних.

На тендері 9 жовтня банк "Кредит Дніпро" залучив довгостроковий кредит рефінансування на 885 млн грн, ПУМБ - на 800 млн грн, "Альфа-Банк" - на 640 млн грн, "Кредобанк" - на 600 млн грн, "Укрексімбанк "- на 337,99 млн грн," ТАСкомбанк "- на 200 млн грн, банк "Авангард"- також на 200 млн грн, "РВС банк"- на 120 млн грн, "Піреус банк"- на 100 млн грн, "Агропросперіс банк"- на 40 млн грн, банк "Український капітал"- на 39 млн грн, "Український банк реконструкції та розвитку" (УБРР) - на 28 млн грн.

Новини інших галузей.

Найбільша нафтогазова компанія Польщі PGNiG зацікавлена в участі у приватизації енергетичного сектору в Україні.

Компанія PGNiG і Фонд держмайна України підписали договір про конфіденційність у рамках майбутньої участі компанії в приватизації українських енергетичних об'єктів.

За словами джерела одного з інформагенцій на ринку електроенергії, польську сторону в плані приватизації цікавлять ТЕЦ і обленерго.

***

Окрім того, Польська компанія PGNiG (Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A.) планує розпочати видобуток газу в Україні в 1-му півріччі 2021 року спільно з групою компаній "Енергетичні ресурси України" (Група ЕРУ), повідомлення на сайті PGNiG.

Зазначається, що PGNiG вже кілька років продає газ українським споживачам. У вересні компанія "ЕРУ Трейдинг" домовилася з PGNiG про спільні поставки газу державному підприємству "Оператор газотранспортної системи (ГТС) України".

***

Міністерство сільського господарства США знизило прогноз урожаю зернових культур в Україні на 6,3%, або на 4,8 млн тонн до 71,2 млн т в 2020/2021 маркетинговому році (липень 2020 - червень 2021), жовтневий звіт Мінсільгоспу США.

Мінсільгосп США знизив прогноз експорту зерна з України на 6,3% до 52,1 млн тонн у 2020/2021.

За оцінкою Мінсільгоспу США, експорт зерна з України збільшився на 15,7% до 57,5 млн тонн в 2019/2020 маркетинговому році порівняно з 2018/2019.

Мінсільгосп США знизив прогноз урожаю соняшнику в Україні на 11,8% до 15 млн тонн у 2020/2021 та прогноз експорту соняшникової олії з України на 10,6% до 5,9 млн тонн в 2020/2021.

За оцінками Мінсільгоспу США, експорт соняшникової олії з України зріс на 7,2%, або на 0,44 млн тонн, до 6,5 млн тонн в 2019/2020 маркетинговому році порівняно з 2018/2019.

Коментар. Негативно включно й для економіки та курсу гривні. Очікувано. Фактично відомо ще з початку вересня на основі зміни прогнозу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Причина - посуха та високі температури, що призвело до різкого і значного скорочення врожаю в південних областях країни.

***

Українська зернова асоціація (УЗА) в жовтневому звіті знизила прогноз врожаю зернових і олійних культур на 8,5%, або на 8,1 млн тонн, до 87,5 млн тонн у 2020/2021 маркетинговому році (липень 2020 - червень 2021) порівняно з вересневим прогнозом "через несприятливі погодні умови для врожаю пізніх культур", - повідомлення УЗА.

***

У вересні Україна зберегла споживання електроенергії без урахування технологічних втрат у мережах на рівні вересня минулого року - 9,1 млрд кВт-год, - "Укренерго".

Коментар. Опосередковано говорить про відновлення економіки країни у вересні.

***

У вересні 2020 року українські металурги скоротили експорт феросплавів на 23,3% в порівнянні з вереснем минулого року - до 43,7 тис. тонн. У грошовому вираженні експорт впав на 32,1% - до $ 44,4 млн. Про це свідчать дані митної статистики.

За дев'ять місяців українські металурги скоротили виручку від експорту феросплавів на 28,8% в порівнянні з відповідним періодом 2019 го - до $ 522,4 млн. У січні-вересні феросплавні підприємства експортували 488,5 тис. тонн продукції. Це на 26,6% менше, ніж в аналогічному періоді минулого року.

У третьому кварталі показники також скоротилися в порівнянні з липнем-вереснем минулого року. У натуральному вираженні експорт феросплавів впав на 50,1% - до 105,8 тис. тонн, а в грошовому - на 47,9%, до $ 115,8 млн.

Світові фінансові та економічні новини.

Індикатор настроїв ZEW

Німецький індекс економічного настрою ZEW в жовтні 2020 впав на 21,3 пункти порівняно з 20-річним максимумом, зафіксованим у попередньому місяці, до рівня 56,1 проти очікуваних 73,0 пунктів і значення 77,4 в попередньому місяці.

Показник субоіндексу "Поточні умови" в жовтні покращився і досяг рівня -59,5 проти -60,0 очікуваного та -66,2 місяцем раніше,

Індекс економічних настроїв Єврозони ZEW в жовтні становить 52,3 порівно з 70,5 очікуваних та 73,9 в попередньому місяці.

Президент ZEW професор Ахім Вамбах зазначив: "Нещодавнє різке зростання кількості випадків COVID-19 збільшило непевність щодо майбутнього економіки, як і перспектива виходу Великобританії з ЄС без торгової угоди. Поточна ситуація напередодні президентських виборів у США ще більше підсилює невизначеність. Велика ейфорія, яка спостерігалася в серпні та вересні, схоже, випарувалася."

Коментар. В цілому негативно для ринків акцій і спричиняє певний тиск на євро.

Економіка

Дані з Китаю показали, що експорт та імпорт товарів у вересні з Піднебесної досяг рекордних показників, виражених в юанях, повідомлення агентства Reuters у вівторок, яке посилається на представника національного митного агентства.

У перерахунку на долари США експорт Китаю зріс на 9,9% у вересні порівняно з роком тому. Це було близько до очікувань опитування аналітиків Reuters - 10% річний приріст.

Корпоративна звітність в США за третій квартал 2020.

Сьогодні починається публікація звітів найбільших корпорацій США за третій квартал. Публікація квартальних корпоративних звітів за період почалась ще в кінця вересня.

Кілька великих банків сьогодні мають повідомити про свої результати. Це JPMorgan Chase та Citigroup. Також опублікує результати цього четверга і Delta Air Lines. Очікується, що результати третього кварталу будуть суттєво гіршими за минулорічні; однак трейдери  сподіваються на позитивні сюрпризи в порівнянні з прогнозами.

Наступні вибори в США

Згідно з усередненими загальнодержавними опитуваннями громадської думки за останній час кандидат в президенти США бувший віце-президент США Джозеф Байден обходить свого конкурента президента США Дональд Трампа на 8,5-10,3%.

Посилання. https://en.wikipedia.org/wiki/Nationwide_opinion_polling_for_the_2020_United_States_presidential_election

Хоча слід враховувати, що в США непрямі вибори президента і має значення співвідношення по окремим штатам, де ситуація складніша.

Букмекери в середньому оцінюють відповідні шанси на виграш виборів зараз як 66,5% на 34,0%.

Коментар. Ми вже не раз писали, що результати виборів в США в президента країни та в Конгрес мають значне значення для фінансових ринків і їх результат суттєво впливає на ціни фінансових активів та їх співвідношення.

ПОВЕРТАЮЧИСЬ ДО МІСЦЕВОГО РИНКУ АКЦІЙ

Після вчорашнього дуже логічного провалу індексу Української біржі в результаті складання переліку акціонерів для виплати солідних дивідендів Райффайзен Банк Аваль і, як наслідок, значного зниження ціни цих паперів, сьогодні було б доволі логічним, якби індикатор УБ взяв певну паузу в зниженні. А вже потім можливо в наступні кілька днів продовжив просідати і здійснив ще невеликий рух вниз. Так от бачиться з графіків. А от як буде насправді побачимо.
сайт "КІНТО"

тел. (044) 246-73-50

Настроение рынка на 13 октября 2020
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2020. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду