Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Вівторок, 26.01.2021 22:40
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Пятница, 18 декабря 2020

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1527,8+1,27%
На сьогодні для переважної більшості українських учасників фінансового ринку, як видається, особливо важливих та/чи термінових новин, які вимагають швидкого реагування немає.

Але є дві, хоча не дуже важливі, та все ж новини, які варто відзначити.

«В Україні запроваджений так званий RAB-тариф», заявив учора прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час онлайн-бесіди з провідними підприємцями на тему "Україна і світ 2021".

В цьому зв’язку нагадаємо, що «Житомиробленерго» та «Кіровоградобленерго» 11.12.2020 оголосили про проведення 28 грудня 2020 року зборів акціонерів з порядком денним «Про збільшення статутного капіталу Товариства».

Тож ми дуже уважно слідкуємо за тим чи буде теза прем'єр-міністра про запровадження в Україні RAB-тарифу і об’єктивні факти, які за цим реально стоять, враховані при оцінці акцій «Житомиробленерго» та «Кіровоградобленерго» при процедурі додаткової емісії акцій та для цілей викупу цих акцій.

Нагадаємо, що згідно з нормативних документів НКРЕКП прибуток розподільчих компаній електроенергетики має в 2021 році вирости в рази, в першу чергу для збільшення інвестицій. І цей чинник дуже сильно збільшує оцінку акцій українських компаній сектору.

У випадку, якщо ж ця обставина в рішеннях зборів акціонерів, наглядових рад «Житомиробленерго» та «Кіровоградобленерго» не буде врахований, то ми також будемо дуже уважно будемо слідкувати за наступною реакцією відповідних державних органів, а саме Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку і Фонду державного майна України.

Це їх відповідальність у випадку чого своїми практичними діями підтвердити згадані вище слова прем’єр-міністра України, як і відповідні практичні дії вже здійснені Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг по реформуванню сектору, а десь і Міненерго України, так само, як і додатково ФДМУ позначити свої попередні кроки по наступній не за горами приватизації державного майна підприємств енергетичного сектору на дуже крупні суми.

Друга новина, до відома.

Портфель облігацій внутрішньої держпозики України у власності нерезидентів за підсумками аукціонів, що пройшли 17 грудня, за даними НБУ збільшився на 3,48 млдр гривень, у власності українських банків - на 25,2 млрд гривень, а сума цих паперів в обігу зросла на 31,26 мільярд гривень за рахунок розміщення ОВДП цього вівторка на суму 51,44 мільярдів гривень та після великих погашень цієї середи.

Дайджест фінансових та економічних новин - після огляду ситуації на фінансових ринках.

З ринкової інформації учасникам фінансового ринку слід відзначити той факт, що вчора усі три основні фондові індекси США закрились рекордно високих рівнях, а гривня лишається стабільною.

Нагадаємо, що у середу після засідання Комітету по відкритим ринкам ФРС США Голова Федерального резерву Джером Пауелл окрім іншого також заявив, що ціни на акції зараз не обов'язково високі, враховуючи, наскільки низькими є зараз процентні ставки. (Реальні дохідності по державним облігаціям США, тобто дохідності за вирахуванням інфляції в цій країні зараз негативні.)

ФІНАНСОВІ РИНКИ

Ринок акцій України.

Значення індексу ПФТС вчора знову не змінилось. Це був його тринадцятий торговий день без змін, щоб чіткіше з 1 грудня включно.

Минулого дня, як і днем раніше, на біржі ПФТС відбулось дві угоди з акціями і обидві по безадресним заявкам. Як і днем раніше, і двома днями, раніше це були: угода з акціями банку «Південний» обсягом, як і позавчора, 25,7 тисяч гривень в грошовому вираженні та угода з акціями шахтоуправління «Покровське», на цей раз на 4,5 тисячі гривень.

Ціна акцій шахтоуправління «Покровське» за цією угодою склала 4,5 гривень за акцію.

Вчора індекс Української біржі підріс на 1,2% після росту на 0,1% попереднього дня та зниження на 1,0% ще днем раніше. Індикатор УБ продовжує перебувати коло свого максимуму за останні дев’ять місяців – з початку березня поточного року.

На вчорашній рух індексу Української біржі, як і на попередній дуже суттєвий позитивний рух фондового індикатору Української біржі, має і мав вирішальний вплив великий позитивний рух на світових ринках акцій.

Вчора на Українській біржі відбулось п’ять угод з акціями трьох емітентів. Результати цих угод представлені в Таблицях 1 та 2 нижче.

Звертає на себе увагу угода по безадресним заявкам з акціями шахтоуправління «Покровське» по ціні 5,05 гривень за акцію.

Таблиця 1. Ціни акцій по угодам по безадресним заявкам, біржовий курс та їх зміни на Українській біржі 17.12.2020, обсяги торгів

Ціна, грн.

Зміна

по угоді

Обсяг торгів, грн.

Число угод

Біржовий курс, грн.

Зміна

«Укрнафта»

175

+3,55%

7 000

1

-

-

Шахтоупр. «Покровське»

5,05

+5,2%

303 000

1

-

-

Разом

310 000

2

Таблиця 2. Ціни акцій по адресним угодам на Українській біржі, обсяги торгів  17.12.2020

Ціна (зважена), грн.

Обсяг торгів, грн.

Число угод

«Центренерго»

7,000

36 820

1

Шахтоупр. «Покровське»

4,9894607

568 100

2

Разом

604 920

3

Крім цього, вчора без угод по безадресним заявкам на Українській біржі на 0,8% підросли котирування акцій «Центренерго», до 6,65 гривень за акцію.

Ніяких інших угод з акціями, як і інших значимих змін котирувань в сегменті акцій, крім згаданих вище, минулого дня на Українській біржі не було.

Борговий ринок України.

Потихеньку, незважаючи на ріст американських фондових індексів до нових історичних максимумів, ціни українських державних облігацій «сповзають» вниз. Але все ж вони продовжують перебувати коло своїх багатомісячних максимумів.

Вчора на «дальньому» кінці кривої дохідність ОЗДП номінованих в доларах США складала 6,06-6,16%. Це практично «майже» мінімальні значення з лютого 2020 року.

Посилання: http://ua.cbonds.info/

та https://www.boerse-frankfurt.de/bond/xs2010030836-ukraine-republik-7-253-20-33


Рис.1
Рис.1

Пара євро - долар США. Часовий проміжок – 30 хвилин.
Рис.2
Рис.2Рис.3
Рис.3

Світові ринки акцій

Вчора усі три основні фондові індекси США закрились рекордно високих рівнях, Рис. 4. Серед причин зазначають впровадження вакцин від Covid-19 та сподівання на консенсус у Вашингтоні щодо додаткових податкових стимулів для економіки США  (детальніше в новинах).

Широкий фондовий індекс США S&P 500 минулого дня додав 0,5%, індекс Dow Jones Industrial Average - 0,6%, Nasdaq Composite - 0,8%.

Сьогодні після своїх історичних максимумів ф’ючерси на фондові індекси США мало змінюються, зовсім слабко просідаючи.

Така слабка негативна динаміка після максимумів вказує на дуже імовірне подальше зростання фондових індексів США, а за ними і світових фондових індексів.

Широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 цієї п’ятниці мало змінюється після оновлення ним свого після кризового максимуму напередодні.

Композитний доларовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM, вчора зріс на 0,7% і при цьому оновив свій більш, ніж дворічний максимум. Скоро він його перевершить, Рис. 5 та 6 Сьогодні індикатор MSCI EM втрачає 0,3%.

Графіки індексів S&P 500, Dow Jones, NASDAQ. Денні зміни.Рис.4
Рис.4

Графік індексу MSCI EM. Денні зміни.Рис.5
Рис.5

Графік індексу MSCI EM з 2006 року. Зміни за місяць.
Рис.6
Рис.6

ФІНАНСОВІ ТА ЕКОНОМІЧНІ НОВИНИ

Українські фінансові та економічні новини.

Фінанси.

Україна може отримати черговий транш від Міжнародного валютного фонду в лютому-березні 2021 року, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

"Якщо ми говоримо про прогнозоване майбутнє, то хотілося б мати його не пізніше за лютий. Думаю, це лютий-березень. Це прогнози, про які ми говоримо спільно з МВФ за інших рівних умов", - сказав він у рамках "Великої розмови НВ "Україна і світ у 2021" в четвер увечері.

"Якщо не буде сюрпризів", - додав прем'єр.

***

Україна підписала угоду з Міжнародним банком реконструкції та розвитку (МБРР) про залучення $100 млн для реалізації проекту "Східна Україна: возз'єднання, відновлення та відродження".

***

Портфель облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) України у власності нерезидентів за підсумками аукціонів, що пройшли 17 грудня, збільшився на 3,48 млрд гривень і досяг 80,8 млрд гривень, дані НБУ.

Обсяг ОВДП у власності банків 17 грудня збільшився на 25,2 млрд гривень.

Сума цих паперів в обігу збільшилась на 31,26 мільярд гривень за рахунок розміщення на суму 51,44 мільярдів гривень цього вівторка та великих погашень цієї середи.

***

Верховна Рада відстрочила оподаткування контрольованих іноземних компаній до 2022 року. Метою відповідного законопроекту є необхідність деталізації механізмів реалізації положень про обмеження, введені для запобігання ухиленню від оподаткування.

Новини економіки

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд ставить за мету досягти топ-50 в Індексі глобальної конкурентоспроможності і топ-30 у рейтингу Doing Business.

"Зараз у рейтингу Doing Business ми коливаємося в районі 60-го місця. Є три параметри, які тримають нас унизу. Це підключення до електромереж, законодавство про банкрутство та доступність до фінансових ресурсів", - цитує прем'єр-міністра Урядовий портал у четвер увечері.

Він навів конкретні кроки, які вже зроблені та будуть робитись для покращення стану справ.

Достойна згадування в цьому огляді наступна його фраза: «В Україні запроваджений так званий RAB-тариф. Це частина тарифу, яка відшкодовується власникам електромереж і спрямовується ними, власне, на реінвестиції в розвиток мереж».

Коментар. Цю фразу можна для учасників місцевого ринку акцій слід перекласти в контекст.

«Житомиробленерго» та «Кіровоградобленерго» 11.12.2020 оголосили про проведення 28 грудня 2020 року зборів акціонерів з порядком денним «Про збільшення статутного капіталу Товариства».

Тож ми дуже уважно слідкуємо за тим чи буде теза прем'єр-міністра про запровадження в Україні RAB-тарифу і об’єктивні факти, які за цим реально стоять, враховані при оцінці акцій «Житомиробленерго» та «Кіровоградобленерго» при процедурі додаткової емісії акцій та для цілей викупу цих акцій.

Нагадаємо, що згідно з нормативних документів НКРЕКП прибуток розподільчих компаній електроенергетики має в 2021 році вирости в рази, в першу чергу для збільшення інвестицій. І цей чинник дуже сильно збільшує оцінку акцій українських компаній сектору.

У випадку, якщо ж ця обставина в рішеннях зборів акціонерів, наглядових рад «Житомиробленерго» та «Кіровоградобленерго» не буде врахований, то ми також будемо дуже уважно будемо слідкувати за наступною реакцією відповідних державних органів, а саме Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку і Фонду державного майна України.

Це їх відповідальність у випадку чого своїми практичними діями підтвердити згадані вище слова прем’єр-міністра України, як і відповідні практичні дії вже здійснені Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг по реформуванню сектору, а десь і Міненерго України, так само, як і додатково ФДМУ позначити свої попередні кроки по наступній не за горами приватизації державного майна підприємств енергетичного сектору на дуже крупні суми.

***

Індекс споживчих настроїв (ІСН) українців, після зниження в листопаді на 9,2 пункти, в грудні зріс на 3,3 п. - до 65,7 п. за 200-бальною шкалою, свідчить дослідження агенції Info Sapiens.

"У листопаді 2020 року споживчі настрої невеликою мірою поліпшились. Можливі причини такого поліпшення - це зростання зайнятості та ділової активності в жовтні, послаблення девальваційних очікувань", - повідомляється на сайті агентства в четвер.
Рис.7
Рис.7

***

Верховна Рада ввела державний пакет стимулів для великих інвесторів з метою реалізації їх проектів в Україні.

Державна підтримка може надаватися інвестору в формі податкових пільг, забезпечення за рахунок коштів бюджету будівництва об'єктів суміжної інфраструктури, права на користування (оренди) земельної ділянкою державної або комунальної власності для реалізації інвестпроекту за спеціальними умовами.

Загальний обсяг держпідтримки не має перевищувати 30% від суми інвестицій в проект, а розмір інвестицій у проект має становити не менше 20 млн євро.

Галузеві новини

"Нафтогаз України" планує розпочати розробку Юзівського родовища в 2021 році, на онлайн-конференції повідомив директор дивізіону "Нафтогаз Розвідка та Видобуток" Олександр Романюк.

***

Поголів'я птиці, свиней, великої рогатої худоби в Україні на 1 грудня 2020 року,

тис. голів:

01.12.2020

в % до 01.11.2020

в % до 01.12.2019

Поголів'я птиці

218 925,2

93,9

94,3

Поголів'я свиней

6 116,8

98,9

101,6

Поголів’я ВРХ, загалом:

3 148,2

96,6

93,9

- у том числі корови

1 734,0

99,2

94,0

Виробництво продукції тваринництва в Україні в листопаді за даними Держстату,:

листопад 2020

в % до жовтня 2020

в % до листопада 2019

Виробництво м’яса в живій вазі, тис тонн

311,8

108,6

101,5

Виробництво молока, тис тонн

647,5

86,2

95,2

Виробництво яєць, млн штук

1 070,1

85,6

90,1

Світові фінансові та економічні новини.

У четвер ціна акцій в США зросли, незважаючи на зростання кількості випадків Covid-19, а також невтішні економічні дані. Минулого тижня кількість безробітних становила 885 тисяч, досягнувши найвищого рівня з початку вересня, і перевищивши очікуваний показник у 808 тисяч. Данні, опубліковані в середу, показали, що роздрібні продажі в США в листопаді впали на 1,1%, що також перевищує очікуване економістами значення зниження у 0,3%.

Інвестори сьогодні слідкують за ходом переговорів в Конгресі стосовно економічного стимулювання США та за даними по бізнес-клімату в Німеччині інституту IFO, які вже опубліковані сьогодні.

Німецький індекс ділового клімату IFO, що є випереджаючим економічним індикатором на найближчі наступні шість місяців, зріс до 92,1 у грудні з 90,9 у листопаді, Рис. 8.

Законодавці на Капітолійському пагорбі заявили, що вони близькі до угоди, яка забезпечить додаткову допомогу економіці країни на суму 900 мільярдів доларів.

Лідер республіканської більшості в сенаті Мітчелл Макконнелл заявив у четвер, що "двопартійна двопалатна угода, здається, є близькою". Він зазначив, що "дуже ймовірно", що Конгрес буде працювати і на вихідних, і сказав, що законодавцям, можливо, доведеться прийняти короткостроковий захід фінансування, щоб отримати достатньо часу для затвердження законодавства.

Спікер палати представників Ненсі Пелосі, демократична партія, також вчора підтвердила, що законодавці наближаються до консенсусу.

У четвер дорадча група Американської адміністрації з питань харчових продуктів і медикаментів (FDA) переважною більшістю схвалила екстрене використання коронавірусної вакцини Moderna, що є ключовим кроком до схвалення другої вакцини від Covid-19 FDA і початку вакцинації нею в США з наступного тижня.

Британський прем'єр-міністр Борис Джонсон заявив у четвер, що переговори по Brexit перебувають у "серйозній ситуації", і угода малоймовірна, якщо ЄС не змінить свою позицію щодо риболовлі.

Німецький індекс ділового клімату IFO.
Рис.8


Рис.8

ПОВЕРТАЮЧИСЬ ДО МІСЦЕВОГО РИНКУ АКЦІЙ

Вчора індекс Української біржі підріс. Виходячи з цього та з того факту, що світові фондові індекси вчора зросли, але сьогодні поки мало змінюються, а зараз індекс Української біржі, як і кілька років раніше, добре корелює зі світовими фондовими індексами, від нього сьогодні можна очікувати скоріше подібної слабкої динаміки.


сайт "КІНТО"

тел. (044) 246-73-50

Настроение рынка на 18 декабря 2020
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2021. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду