Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Вівторок, 19.01.2021 09:43
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Понедельник, 21 декабря 2020

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Падение
Индекс UX по итогам дня: 1517,24-0,69%

На сьогодні є одна термінова та важлива для українських учасників фінансового ринку новина про новий штам коронавірусу, а також ще кілька важливих, хоча й менш термінових новин.

Європейські ринки акцій суттєво знижуються в понеділок зранку. Дуже суттєво знижується і курс євро. Перейшли до сильного зниження і ф’ючерси на фондові індекси США.

Інвестори зі  стурбованістю спостерігають за новинами про новий варіант коронавірусу, який поширився по більшій частині Великобританії.

Вважається, що цей варіант COVID передається на 70% сильніше, ніж початковий штам захворювання. Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що станом на сьогодні його було також було виявлено в Данії, Нідерландах та Австралії.

Британський прем'єр-міністр Борис Джонсон ввів найсуворіші заходи блокування в Лондоні та на південному сході Англії, а ряд країн Європи та інших країн світу заблокували поїздки з Великобританії. Франція, Німеччина, Італія, Ірландія та Нідерланди заборонили польоти з Великобританії. Те саме зробили Канада та Ізраїль.

Дуже важливим є те, чи захищають нові вакцини від нового штаму коронавірусу (вибачте за повтор). Експерти по вважають, що так.

З інших важливих новин.

Місія МВФ розпочне перший перегляд кредитної угоди для України у форматі онлайн stand-by у період із 21 до 23 грудня. Місія планує відновити зустрічі після завершення новорічних свят у січні 2021 року.

Україна в п'ятницю отримала кошти від додаткового розміщення єврооблігацій із погашенням 15 березня 2033 року в сумі $670 млн 175,9 тис., які буде використано для фінансування державного бюджету.

Розрахунки за схемою погашення податкових боргів "Укрнафти" між держбюджетом, НАК "Нафтогаз України" і ПАТ "Укрнафта" повинні були завершитися до кінця дня минулої п’ятниці 18 грудня, повідомив в інтерв'ю Інтерфакс-Україна глава нафтового дивізіону групи і глава наглядової ради "Укрнафти" Микола Гавриленко.

За його словами, після завершення взаєморозрахунків акціонери "Укрнафти" почнуть обговорення подальшої долі компанії.

Звертаємо також увагу на велику кількість первинних аукціонів з розміщення ОВДП, які відбудуться цього вівторка.

Більше про це та інше в дайджесті фінансових та економічних новин - після огляду ситуації на фінансових ринках.

ФІНАНСОВІ РИНКИ

Ринок акцій України.

Значення індексу ПФТС в минулу п’ятницю знову не змінилось. Це був його чотиринадцятий торговий день без змін, три календарних тижні, щоб ще чіткіше з 1 грудня включно.

Того дня на біржі ПФТС відбулось три угоди з акціями, одна по безадресним заявкам з  акціями банку «Південний» обсягом 26,4 тисячі гривень в грошовому вираженні та дві адресні угоди з акціями «Донбасенерго» на загальну суму 2,0 мільйони гривень.

Середньозважена ціна акцій «Донбасенерго» за цими угодами склала 15,54 гривень за акцію.

В минулу п’ятницю індекс Української біржі підріс на 1,3% і впритул наблизився до  свого максимуму за останні дев’ять місяців – з початку березня поточного року.

Проте дуже ймовірно, що через новини про новий штам коронавірусу та через суттєве зниження європейських фондових індексів, індекс Української біржі сьогодні сильно втратить.

В минулу п’ятницю на Українській біржі відбулось сім угод з акціями трьох емітентів. Результати цих угод представлені в Таблицях 1 та 2.

Таблиця 1. Ціни акцій по угодам по безадресним заявкам, біржовий курс та їх зміни на Українській біржі 18.12.2020, обсяги торгів

Ціна, грн.

Зміна

по угоді

Обсяг торгів, грн.

Число угод

Біржовий курс, грн.

Зміна

Райффайзен Банк Аваль

0,4261

+6,5%

119 300

2

-

-

«Укрнафта»

169,2333

-3,3%

52 520

3

169,4194

+0,2%

Apple, США

3 924

+5,2%

27 643

1

-

-

Разом

199 463

6

Таблиця 2. Ціни акцій по адресним угодам на Українській біржі, обсяги торгів  18.12.2020

Ціна (зважена), грн.

Обсяг торгів, грн.

Число угод

«Укрнафта»

172,000

335 400

1

Разом

335 400

1

Крім цього, минулої п’ятниці без угод на Українській біржі підросли котирування акцій:

·        «Центренерго» на 0,75% до 6,70 гривень за акцію;

  • Миронівського хлібопродукту на 0,3% до 172 гривень за акцію.

Ніяких інших угод з акціями, як і інших значимих змін котирувань в сегменті акцій, крім згаданих вище, в минулу п’ятницю на Українській біржі не було.

Борговий ринок України.

Сьогодні через новини про новий більш заразний штам коронавірусу ціни українських державних облігацій суттєво знижуються.  Ціна паперів з погашення в 2033 році втрачає 1,50%.

До цього, незважаючи на ріст американських фондових індексів до нових історичних максимумів, ціни українських державних облігацій кілька днів потихеньку повільно «сповзали» вниз. Але все ж вони і сьогодні все ще продовжують перебувати коло своїх багатомісячних максимумів.

В минулу п’ятницю на «дальньому» кінці кривої дохідність ОЗДП номінованих в доларах США складала 6,12-6,22%, що близько до мінімального значення з лютого 2020 року.

Посилання: http://ua.cbonds.info/

та https://www.boerse-frankfurt.de/bond/xs2010030836-ukraine-republik-7-253-20-33

Сьогодні на вторинному ринку декларовані Райффайзен Банк Аваль дохідності ОВДП не змінюються.

Вони дещо зросли у минулу середу після аукціонів Мінфіну минулого вівторка на якому міністерство пішло на певне відносно невелике збільшення дохідності для залучення більших коштів.

Ріст декларованих дохідностей на  вторинному ринку був ще меншим. Можна говорити про те, що крім однієї точки зростання (+0,3%), ріст склав десь усереднено 0,10%, що менше, ніж на первинних аукціонах – характерна цифра 0,20%.

Декларована дохідність продажу (з якою можна купити) «2025 рік» та «2027 рік» за даними Райффайзен Банк Аваль є зараз максимальною і складає по пропозиціям 12,00% (раніше - 11,90%).

Посилання: https://www.aval.ua/promo/bonds-ovdp

Валютний ринок

Курс гривні на міжбанку по відношенню до долара США і євро ослаб в минулу п’ятницю, Рис. 1.

Березневі ф’ючерси гривня – долар США на Українській біржі сильно знизились вслід за рухом курсу спот. Та все ж згідно з ф’ючерсами на пару гривня долар на Українській біржі гривня буде слабшати на початку наступного року, Рис. 2. (Зі зміни слід вирахувати певну втрату процентної дохідності від торгів ф’ючерсами.)

Курс EUR / USD опустився нижче відмітки 1,22, через побоювання нового штаму коронавірусу, який передається набагато швидше, Рис. 3.

Американські законодавці досягли угоди про стимулювання економіки США на 900 мільярдів доларів, однак це незначно покращує настрої на фінансових та валютних ринках.

Раніше на слабкості долара та завдяки відносно хорошим макроекономічним даним з Єврозони єдина валюта в парі зростала до 1,227, Рис. 3Рис.1
Рис.1

Рис.2
Рис.2

Пара EUR / USD, часові інтервали 30 хвилинРис.3
Рис.3

Світові ринки акцій

Європейські ринки акцій суттєво знижуються в понеділок зранку. Інвестори зі  стурбованістю спостерігають за новинами про новий варіант коронавірусу, який поширився по більшій частині Великобританії.

Загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 різко знизився на 2,1% на початку сьогоднішніх торгів; ціни акцій компаній туризму та відпочинку впали на 5%. Після невдалих спроб відновитись індикатор провалився і далі і зараз торгується вже зі зниженням більше 3%, Рис. 4

Ф’ючерси на фондові індекси США, які сьогодні зранку втрачали близько 0,5%, зараз падають більш на 2%.

Графік індексу STOXX 600. Денні зміни.Рис.4
Рис.4

ФІНАНСОВІ ТА ЕКОНОМІЧНІ НОВИНИ

Українські фінансові та економічні новини.

Фінанси.

Місія МВФ розпочне перший перегляд кредитної угоди для України у форматі онлайн stand-by у період із 21 до 23 грудня, йдеться в заяві постійного представника МВФ в Україні Йости Люнгмана в п'ятницю ввечері. Місія проводитиме обговорення дистанційно.

Люнгман додав, що місія планує відновити зустрічі після завершення новорічних свят у січні 2021 року.

«Сьогодні Міжнародний валютний фонд заявив про початок першого перегляду угоди у форматі Стенд-Бай у період з 21 по 23 грудня», зранку підтвердив Мінфін.

Україна може отримати черговий транш від Міжнародного валютного фонду (МВФ) в лютому-березні 2021 року, раніше (17.12.2020) повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

***

Україна в п'ятницю отримала кошти від додаткового розміщення єврооблігацій із погашенням 15 березня 2033 року номінальним обсягом $600 млн.

Загалом на рахунки Державної казначейської служби надійшло $670 млн 175,9 тис., які буде використано для фінансування державного бюджету.

База інвесторів всієї транзакції переважно складається з фондів, що управляють активами (85%), гедж-фондів (13%) і пенсійних та страхових фондів (2%). Інвестори зі США, Великої Британії і країн континентальної Європи придбали відповідно 52%, 37% і 10% єврооблігацій додаткового розміщення.

***

Державний бюджет України в 2020 році буде виконаний в повному обсязі і за доходами і  за видатками, до того ж очікується перевиконання дохідної частини, повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.

***

Міністерство фінансів 22 грудня буде розміщувати 9 випусків гривневих облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), а також 2-а випуски номінованих в доларах паперів, оголошення Мінфіну.

До розміщення пропонуються гривневі ОВДП з терміном обігу 84 дні, 112, 196, 343, 539, 784, 1 043, 1 246 і 1 526 днів.

Папери в доларах мають строки обігу 358 і 407 днів.

***

Національний банк України у період із 14 до 18 грудня придбав на міжбанківському валютному ринку $299,6 млн, дані регулятора.

З початку 2020 року Нацбанк купив у резерви $4,93 млрд, продав - $3,80 млрд.

***

Міністерство інфраструктури і Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) підписали угоду про залучення 450 млн євро на капітальний ремонт траси "Київ - Одеса" і будівництво Північного обходу Львова.

***

Протягом третього кварталу 2020 року валовий зовнішній борг України виріс на $ 0,2 млрд - до $ 122,8 млрд (за порівнянні з початком року - на $ 1,1 млрд)

Відносно ВВП борг збільшився до 81% з 78,61% на кінець другого кварталу, свідчать дані Національного банку України.

Зростання зовнішнього боргу відбулось за рахунок збільшення зовнішніх зобов'язань приватного сектора економіки, які виросли на $ 1,4 млрд (до $ 71,1 млрд, або 46,9% від ВВП), в той час як борг державного сектора скоротився на $ 1,2 млрд і склав $ 51,7 млрд (34,1% від ВВП).

***

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль очікує падіння ВВП у 2020 не більш ніж 5%.

***

Протягом січня-жовтня чисельність населення України скоротилася на 213,6 тис. осіб і станом на 1 листопада становила 41 млн. 670,8 тис. осіб, Державна служба статистики.

***

Згідно з оновленим прогнозом Dragon Capital, курс гривні буде близьким до 27,5 грн / $ до кінця поточного року (у порівнянні з 29 грн / $ у попередньому прогнозі).

Поступове зміцнення гривні продовжиться в першому кварталі наступного року. Але до кінця 2021 року курс повернеться до 28 грн / $ (в порівнянні з 30 грн / $ у попередньому прогнозі).

Причина - найкращі за останні дев'ять років умови торгівлі для України - зростання світових цін на сталь і зерно на тлі помірної динаміки цін на енергетичні товари. З початку року сталь подорожчала в півтора рази, досягнувши майже $ 700 / т, найвищого рівня з 2011 року, ціни на пшеницю і кукурудзу зросли на 19% і 32% відповідно через зменшення врожаю. Також є відновлення попиту нерезидентів на ОВДП.

Надалі валютний ринок, ймовірно, повернеться до дефіциту іноземної валюти, оскільки відновлення економіки на тлі поступової вакцинації населення призведе до зростання імпорту товарів і послуг, в тому числі - витрат українських туристів за кордоном, а умови торгівлі погіршаться.

Коментар. Подивимось чи не внесе поява нового штаму якісь корективи.

Новини банківського сектору

Норматив достатності регулятивного капіталу банків в листопаді знизився на 0,13 процентних пункту з 21,76% до 21,63%, повідомлення Національного банку. (Норматив НБУ не менше ніж 10%).

Регулятивний капітал банків України в листопаді збільшився на 1,14 млрд гривень до 181,880 млрд гривень.

Норматив достатності основного капіталу (Н3) на дату становив 15,51% (норматив НБУ - не менше ніж 7%).

Норматив максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента (Н7) збільшився з 19,76% до 19,85% (норматив НБУ - не більше ніж 25%), норматив максимального розміру за операціями з пов'язаними з банком особами (Н9) знизився з 4,51% до 3,80% (норматив НБУ - не більше ніж 25%).

Новини емітентів, акції яких торгуються на місцевих біржах.

Розрахунки за схемою погашення податкових боргів "Укрнафти" між держбюджетом, НАК "Нафтогаз України" і ПАТ "Укрнафта" повинні були завершитися до кінця дня минулої п’ятниці 18 грудня, повідомив в інтерв'ю Інтерфакс-Україна глава нафтового дивізіону групи і глава наглядової ради "Укрнафти" Микола Гавриленко.

За його словами, після завершення взаєморозрахунків акціонери "Укрнафти" почнуть обговорення подальшої долі компанії.

Новини емітентів єврооблігацій з бізнесом переважно в Україні

Компанія "Інтерпайп" повідомила про рішення здійснити чергове часткове погашення (викуп) євробондів-2024 - цього разу на суму $ 74,8.

Галузеві новини

Євросоюз і Енергоспільнота можуть погодитися з поступовим, розтягнутим на 15-20 років, виходом України на європейський рівень цін на вуглецеві викиди і її інтеграцію в систему їх торгівлі EU-ETS, але Україна повинна почати цей процес якомога швидше, сказав директор секретаріату ЕС Януш Копач  в ході онлайн-конференції "European Green Deal і український бізнес: шанс чи загроза?"

Копач навів як приклад виконання обов'язкових для членів Енергоспільноти вимог Директиви ЄС щодо промислових викидів у частині вугільних ТЕС, яка встановлювала термін їх скорочення до 2018 року. Для України він був продовжений до 2023 року, але в країні так і не була розпочата модернізація ТЕС, а вирішувалося питання "хто за це платитиме".

Копач повідомив, що Енергоспільнота аналізує різні сценарії, і один із них передбачає виведення цін на викиди на європейський рівень до 2040 року. Згідно представленої їм презентації, з нинішнього нульового рівня до 2025 року ціна може вирости до 25% від європейського рівня або EUR6,625 за тонну CO2, в 2030 - до 30% або EUR16, в 2035 - до 75% і EUR39,75 і в 2040 році - до 100% або EUR80.

Коментар. Плата за викиди CO2 суттєво знижує оцінку акцій компаній теплової електричної генерації.

***

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" стала повноцінним власником ТОВ "Надра Юзівська", написав Голова Державної служби геології та надр Роман Опімах на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Нафтогаз стане єдиним власником "Надра Юзівська".

Юзівська ділянка надр знаходиться в Дніпровсько-Донецькому нафтогазоносному басейні на території двох областей: Донецької (Краснолиманський, Слов’янський, Олександрівський, Костянтинівський, Артемівський, Добропільський і Ясинуватський райони) і Харківській (Балаклійський, Ізюмський і Барвінківський райони). Площа ділянки становить 7886 км2.

Світові фінансові та економічні новини.

Фінансові ринки знижуються через побоювання нового штаму коронавірусу, який передається набагато швидше. Американські законодавці досягли угоди про стимулювання економіки США на 900 мільярдів доларів, що незначно покращило настрої на фінансових ринках.

Інвестори зі  стурбованістю спостерігають за новинами про новий варіант коронавірусу, який поширився по більшій частині Великобританії.

Вважається, що варіант COVID передається на 70% сильніше, ніж початковий штам захворювання. Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що станом на сьогодні його було також було виявлено в Данії, Нідерландах та Австралії.

Британський прем'єр-міністр Борис Джонсон ввів найсуворіші заходи блокування в Лондоні та на південному сході Англії, щоб контролювати цей новий варіант корона вірусу, який може швидко розповсюджуватись.

Ряд країн Європи та інших країн світу заблокували поїздки з Великобританії. Франція, Німеччина, Італія, Ірландія та Нідерланди заборонили польоти з Великобританії. Те саме зробили Канада та Ізраїль.

Дуже важливим є те, чи захищають нові вакцини від нового штаму корона вірусу. Експерти по вважають, що так.

Адміністрація з харчових продуктів і медикаментів США, FDA надала на вихідних дозвіл на екстрене використання другої вакцини від COVID-19 компанії Moderna.

Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) у понеділок надасть дозвіл на надзвичайне використання вакцин проти коронавірусу компанії Pfizer, повідомляє NY Times.

Moderna відправляє свою першу партію доз вакцин після отримання дозволу від FDA. Вакцини компаній Pfizer та BioNTech розповсюджуються серед медичних працівників США по всій країні.

Конгресу США вдалося укласти угоду щодо стимулювання економіки країни через коронавірус.

Лідер республіканської більшості в Сенаті Мітч Макконнелл та лідер меншості від демократичної партії Чак Шумер заявили, що законодавці досягли домовленості про пакет допомоги економіці у 900 млрд доларів, який передбачає прямі виплати американцям, які мають фінансові труднощі та допомогу по безробіттю. Законодавці проголосують за законопроект про допомогу у понеділок.

Учасники переговорів вирішили ключові проблемні питання і продовжили повноваження Федеральної резервної системи, центробанку, стосовно надзвичайного кредитування.

До цього Конгрес прийняв одноденний законопроект про бюджетні витрати, щоб уникнути припинення роботи уряду, яке мало розпочатись о 12:01 в понеділок. За словами прес-секретаря Білого дому Джадда Діра, президент Дональд Трамп підписав цей закон пізно ввечері в неділю.

Великобританія та Європейський Союз поки перебувають у глухому куті в переговорах про торгівельні відносини після Brexit через суперечки щодо таких питань, як рибне господарство. Термін переговорів закінчується 31 грудня.

Що стосується макроекономічних даних, то сьогодні о 17:00 за Київським часом бути опубліковані мають показники довіри споживачів Єврозони.

ПОВЕРТАЮЧИСЬ ДО МІСЦЕВОГО РИНКУ АКЦІЙ

Через новини про новий штам коронавірусу та відповідну реакцію на світових фінансових ринках видається майже однозначним, що сьогодні індекс Української біржі сильно знизиться.

сайт "КІНТО"

тел. (044) 246-73-50
Настроение рынка на 21 декабря 2020
Падение
1 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Обзор рынка за неделю
Eavex Capital


Copyright © Українська біржа, 2008-2021. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду