Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Понеділок, 01.03.2021 02:36
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Среда, 3 февраля 2021

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Рост
Индекс UX по итогам дня: 1683,31+0,29%

Сьогодні серед множини новин для учасників фінансового ринку України за минулий тиждень є ряд цікавих та/чи важливих новин, про які варто згадати.

В першу чергу це новини по «Мотор Січі», які актуальні для всіх учасників місцевого ринку акцій, але набагато більше для тих з них, які залишаються акціонерами цієї компанії. Якщо зовсім коротко.

 • Україна запровадила на 3 роки санкції проти китайських компаній, які заявляють про те, що вони є або хочуть стати власниками «Мотор Січі», а також і громадянина Китаю Ван Цзіня – їх ключового акціонера.
 • Президент України Володимир Зеленський повідомив, що будучи при владі, не допустить, щоб Україна позбулася контрольного пакета «Мотор Січі».
 • НКЦПФР та Служба безпеки України завадили спробі проведення зборів акціонерів «Мотор Січі», які збирались 31.01.2021 провести компаній "DCH" і "Skyrizon Aircraft Holdings Limited".
 • Міністерство закордонних справ України отримало ноту від МЗС КНР, у якому висловлено занепокоєння діями української влади стосовно китайських інвесторів "Мотор Січ".
 • Китай сподівається, що Україна захищатиме законні права китайських підприємств та інвесторів, повідомив спікер Міністерства закордонних справ КНР Ванг Венбін.

Такий розвиток подій означає, що імовірно рух акцій компанії «Мотор Січ» буде тривалий час заблоковано. А це важливо для місцевого ринку акцій взагалі і для його учасників-акціонерів зокрема.

Також важливою є публікація річних результатів діяльності Райффайзен Банк Аваль, які є гіршими, ніж очікувало більшість учасників місцевого ринку акцій. Хоча їх нескладно було передбачити виходячи з попередньої місячної звітності банку.

З цими та іншими, і в тому числі серед них важливими новинами, варто ознайомитись проглянувши дайджест фінансових новин, який йде після огляду ситуації на фінансових ринках.

Але перед цим наведемо ще дві, можливо, зараз не самі важливі новини. Це частково через те, що, як кажуть, «зі сторони» були зауваження до наших попередніх оглядів, відносно не зовсім чіткого роз’яснення в них дуже негативної сторони примусових викупів трьох обленерго Кіровоградобленерго, Херсонобленерго та Чернівціобленерго групою VS Energy та зухвалої мізерності цін цих викупів, які кидають виклик в тому числі і українській державній владі.

Тому наведемо п’ять графіків, які ілюструють цю сторону наглядно. Наведені ілюстрації з коментарями розраховані на те, щоб їх могли зрозуміти і люди не професійно знайомі з ринком акцій.

Та спершу ці дві новини.

Новина перша.

Голова Національної комісії держрегулювання енергетики і комунальних послуг Валерій Тарасюк під час свого виступу у Верховній Раді 28 січня заявив, що умови RAB-тарифів (стимулююче регулювання, Regulatory Asset Base) дають можливість провести успішну приватизацію державних енергопостачальних компаній.

"Вчора була зустріч з аудиторами і IFC (Міжнародна фінансова корпорація), які нас запевняють, що параметри (умови RAB-тарифу) дозволяють провести успішну приватизацію державних обленерго", - сказав він.

Новина друга.

Глава комітету Верховної Ради з питань енергетики і ЖКГ Андрій Герус вчора заявив, що за його інформацією, торік Михайло Воєводін викупив у Євгена Гінера і Олександра Бабакова частки в групі VS Energy, що має активи в Україні в енергетичному, готельному, металургійному і фінансовому бізнесі, з посиланням на повідомлення Геруса в Telegram написав "БізнесЦензор".

"Таким чином, у VS Energy тепер тільки один акціонер - Воєводін. А профінансував цю угоду, видавши Воєводіну кредит, один з найбагатших українських олігархів", - зауважив Андрій Герус.

Раніше бенефіціарами VS Energy українські ЗМІ і політики називали російських бізнесменів і політиків Олександра Бабакова, Євгенія Гінера і Михайла Воєводіна.

Наразі бенефіціарами нідерландської VS Energy International NV, яка є власником ТОВ "ВС Енерджі Інтернейшнл Україна" вказані громадяни Латвії Віліс Дамбінс, Артурс Альтбергс, Валтс Вігантс, а також громадяни Німеччини Олег Сізерман і Марина Ярославська, більшість з яких має ознаки номінальних власників ціє компанії.

Ще трохи інформації по структурі власності групи за посиланням.

https://biz.censor.net/news/3236244/svyazannaya_s_rossiyanami_kompaniya_poluchila_97_aktsiyi_lvovskogo_otelya_dnister

А тепер, обіцяні графіки з коментарями.Рис.1
Рис.1

Рис.2
Рис.2

Рис.3
Рис.3

Рис.4
Рис.4

Рис.5
Рис.5

Загальну суму ущербу, який VS Energy наносить громадянам України своїми діями по примусовому викупу трьох обленерго по абсолютно мізерним цінам (та державі – адже частина громадян не звернеться по гроші і такі кошти перейдуть державі) можна «на око» оцінити в суму еквівалент порядку 10 мільйонів доларів США.

Це здається дрібна сума порівняно з грошима отриманими VS Energy за два проданих в 2019 обленерго - 250 мільярдів доларів. Це 1/25 чи 4% цієї суми - просто якесь «крохоборство» зі сторони VS Energy. Але з іншої сторони 10 мільйонів доларів США – це немалі гроші. Як і кількість «ображених» акціонерів – кілька тисяч.

І також дуже примітним і болючим і зухвалим і образливим є те, що ця сума ущербу майже вдвічі менша за суму додаткового грошового прибутку, які отримують ці три обленерго VS Energy лише за один рік роботи і за це заплатять мільйони українських громадян збільшеним тарифом за електроенергію. Тобто VS Energy бере у громадян України, але вернути лише трохи більше половини лише річної суми громадянами України – акціонерам у вигляді належної їм компенсації не хоче. Зовсім як кажуть «не туди».

Доволі хамська поведінка в чужій країні.

Чи це інформаційна атака на органи державної влади України?

Чи VS Energy хоче суттєво понизити вартість своїх пакетів обленерго? Такий собі малозрозумілий акт часткового самознищення.

Цікаво і ганебно, що до цих долучилась фізична особа, якась громадянка України, яка уклала відповідний договір з підприємством групи VS Energy про спільні дії по примусовому викупу. Про що вона думала? Про збільшення власних статків за рахунок інших громадян країни в дуже, м’яко кажучи, нечесний спосіб? Глибоко аморальний, ганебний вчинок.

Очікуємо реакції на ці дії VS Energy по примусовому викупу практично без компенсації (з мізерними виплатами) акцій трьох обленерго Національної Комісії з цінних паперів та фондовому ринку, яка має реагувати на факти неадекватних дій на ринку цінних паперів та Фонду державного майна України, який відповідає за нагляд над оцінщиками. А можливо і правоохоронних органів. В усіх з трьох випадках ціна викупу опирається на зумисне дуже сильно занижену оцінку, в двох - просто дорівнює їй.

Оббирати громадян України навіть у такий спосіб не тільки аморально.

І як практично завжди вівторкам чи по середам, якщо не було у вівторок, огляд починається з короткого ілюстрованого таблицями та графікам опису того, що відбулось в сегменті акцій на місцевих біржах на минулому тижні.

ФІНАНСОВІ РИНКИ

Ринок акцій України.

Спершу огляд динаміки ринку місцевих акцій за минулий тиждень.

Результати торгів акціями в Україні на минулому тижні, закінчуючи цим понеділком, відображені на Рис. 6-10. Дані включають і порівняння з міжнародними ринками акцій (Рис. 6), і динаміку цін окремих «індексних» паперів, і обсяги торгів на Українській біржі та біржі ПФТС за минулі чотири тижні.
Рис.6
Рис.6

Зміна цін окремих «індексних» паперів, і обсяги торгів на Українській біржі за минулий тиждень та обсяги торгів на УБ за минулі чотири тижні.Рис.7
Рис.7

Зміна цін окремих «індексних» паперів, і обсяги торгів на біржі ПФТС за минулий тиждень та обсяги торгів на ПФТС за минулі чотири тижні.Рис.8
Рис.8

Графік зміни цін українських індексних акцій на Українській біржі

за минулий тиждень.Рис.9
Рис.9

Графік зміни цін українських індексних акцій на Українській біржі з початку 2020 року.Рис.10
Рис.10

За вчора значення індексу ПФТС не змінилось.

Минулого дня угод з акціями на цій біржі не було.

Вчора індекс Української біржі зріс на 0,8%.

Індекс Української біржі продовжує, як і раніше перебувати коло свого півторарічного максимуму.

Вчора на Українській біржі відбулось сім угод з акціями шести емітентів. Результати цих угод представлені в двох Таблицях нижче.

Таблиця. Ціни акцій по угодам по безадресним заявкам, біржовий курс та їх зміни на Українській біржі 02.02.2021, обсяги торгів

Ціна, грн.

Зміна

по угоді

Обсяг торгів, грн.

Число угод

Біржовий курс, грн.

Зміна

Райффайзен Банк Аваль

0,45

+5,9%

45 000

1

0,4500

+5,9%

«Центренерго»

8,15

-0,6%

16 300

1

-

-

Миронівський хліб-дукт

195

+0,5%

1 950

1

-

-

Шахтоупр. «Покровське»

16,64

+0,1%

16 640

1

-

-

Apple, США

4 171

+3,1%

4 189

1

-

-

Ясинівський коксохім

0,208

0,0%

832

1

-

-

Разом

84 911

6

Таблиця. Ціни акцій по адресним угодам на Українській біржі, обсяги торгів  02.02.2021

Ціна (зважена), грн.

Обсяг торгів, грн.

Число угод

«Центренерго»

8,300

169 693,5

1

Разом

169 693,5

1

Крім цього вчора по безадресним без угод на Українській біржі знизились на 0,5% котирування акцій «Укрнафти» до 196,9 гривень за акцію.

Ніяких інших угод з акціями, як і інших значимих змін котирувань в сегменті акцій, крім згаданих вище, минулого дня на Українській біржі не було.

Борговий ринок України.

Ціни українських державних зовнішніх облігацій (єврооблігацій) продовжують перебувати коло своїх максимумів з лютого 2020 року. Відповідно їх дохідності близькі до мінімальних значень з лютого 2020 року. Якихось значимих цінових змін тут не відбувається.

Сьогодні дохідність ОЗДП з погашенням 15.03.2033 номінованих в доларах США складає 6,43/6,53% (6,54% по останній угоді) за мінімальні значення.

Посилання: https://www.boerse-frankfurt.de/bond/xs2010030836-ukraine-republik-7-253-20-33

Ця дохідність є в тому числі і бенчмарком для визначення вартості акціонерного капіталу українських компаній чи компаній з українським корінням в доларах США. Вона, окрім іншого, також порівнюється з дохідністю самих «довгих» ОВДП в гривні у 12,40%+ на вторинному ринку та 12,49%+ на первинному ринку, по котрим є актуальні ринкові ціни, і які є бенчмарком для визначення вартості акціонерного капіталу українських компаній в гривні. «+», тому що термін обігу паперів коротший – 6,3 роки і дохідність має сенс трохи збільшити при розрахунку.

12,40%-6,54% = 5,86%, що більше за різницю в інфляції в США та Україні 5,5%-2,0% = 3,5%. Це вказує на те, що ринок закладає ризик певної, хоча й невеликої девальвації гривні до долара США в довгостроковому періоді.

Декларовані Райффайзен Банк Аваль дохідності ОВДП в гривні на вторинному ринку за тиждень помітно знизились для паперів з погашенням до середини 2022 року вслід за зниженням дохідностей на первинному ринку (чи навпаки, див також Новини). Дохідність дещо зросла або залишилась без змін для паперів з довшими термінами обігу. Криві дохідності в порівнянні представлені на Рис. 11 нижче.

Величина зниження дохідностей склала 0,35-0,55% крім зовсім «коротких» паперів.

Ріст для «довгих» склав 0,05-0,10%.

В зниженні дохідності «коротких» паперів відіграють роль два чинники. Це укріплення гривні (див. нижче) та бажання Мінфіну понизити дохідності на первинному ринку на фоні курсового руху гривні та за відсутності такої великої потреби в грошах, які в кінці минулого року.

Декларована дохідність продажу (з якою можна купити) «2027 рік» за даними Райффайзен Банк Аваль зараз є максимальною і складає по пропозиціям 12,40% (раніше – 12,30%, ще раніше - 12,10%).Рис.11
Рис.11

Валютний ринок

Курс гривні на міжбанку по відношенню до долара США і євро укріплюється, особливо до євро, який здає позиції, Рис. 12.

Як зазначалось в нашому огляді за 11.01.2021, з 13 опитаних Reuters експертів консенсус-прогноз на першу половину 2021 року – певний ріст курсу гривні після її ослаблення на 19% до долара США в 2020.

Однак, значення ф’ючерсів на пару гривня долар США на Українській біржі вказують на імовірне подальше несильне зниження курсу гривні по відношенню до твердих валют, Рис. 13.

Примітним на міжнародному валютному ринку є укріплення долара США і ослаблення євро. Технічні чинники, як наприклад «пробив» сильної лінії спротиву в парі євро долар 1,205-1,206, вказують на високу імовірність подальшого зниження курсу євро по відношенню до долара США, Рис. 14.Рис.12
Рис.12

Рис.13
Рис.13

Пара євро - долар США, Часові інтервали 1 година.
Рис.14
Рис.14

Світові ринки акцій

Світові ринки акцій відновлюються після недавнього зниження, перебуваючи коло своїх рекордних чи довгострокових максимумів.

Вчора основні фондові індекси США: широкий фондовий індекс, США S&P 500, Dow Jones та Nasdaq Composite додали значимих 1,4-1,6%, Рис. 15

Сьогодні зранку ф'ючерси на фондові індекси США слабко зростають.

Широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 сьогодні додає ще 0,7%.

Композитний доларовий індекс акцій країн, які розвиваються, MSCI EM після вчорашнього росту на 1,5% сьогодні підростає ще на 0,5%.

Графіки індексів S&P 500, Dow Jones, NASDAQ. Денні зміниРис.15
Рис.15

ФІНАНСОВІ ТА ЕКОНОМІЧНІ НОВИНИ

Українські фінансові та економічні новини.

Фінанси.

Місію Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні було продовжено на сім-десять днів, повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.

Він додав, що за цей час можлива фіналізація меморандуму в частині зобов'язань України.

***

JP Morgan зберігає нейтралітет щодо українських активів через невизначеність питання продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом, випливає зі звіту інвестбанку, що є в розпорядженні агентства "Інтерфакс-Україна".

"Ми зберігаємо нейтральну позицію щодо локальних активів, оскільки очікується ослаблення фундаментальної підтримки, а також через невизначеність щодо термінів отримання траншу МВФ", - зазначено у документі JP Morgan.

Аналітики банку очікують, що staff-level agreement може бути укладений за підсумками місії МВФ у січні, однак виплата коштів у січні-березні цього року малоймовірна. У разі зняття обмежень цін на природний газ у квітні Фонд може перерахувати кошти у другому кварталі цього року.

Очікується або надходження $1,4 млрд у другому кварталі 2021 року, або два транші по $0,7 млрд - у другому й третьому кварталах, або укладення угоди про нову програму, йдеться у звіті.

***

Національний банк очікує надходження від Міжнародного валютного фонду в 2021 році 3 траншів по 0,5 млрд СПЗ (спеціальні права запозичення) кожен загалом на суму близько 2,2 млрд доларів, розповів голова Національного банку Кирило Шевченко в інтерв'ю Reuters.

З його слів, українському парламенту, ймовірно, необхідно буде прийняти деякі законопроекти для досягнення цього результату.

Національний банк також прогнозує приплив капіталу іноземних портфельних інвесторів на ринок внутрішнього держборгу на суму близько 1 млрд доларів у 2021 році.

***

Вчора відбулись чергові первинні аукціони Міністерства фінансів України з розміщення ОВДП.

За результатами проведення розміщень облігацій внутрішньої державної позики 2 лютого 2021 року, до державного бюджету було залучено 5,285 млрд грн.

Це менше, ніж на минулому тижні - 7,546 млрд. грн.

До розміщення пропонувалось чотири випуски боргових державних паперів України з термами обігу від мінімальних 105 днів (три з половиною місяці) до максимальних 3,3 роки.

Що стосується дохідностей вони майже не змінились в порівнянні з попередніми аукціонами, для паперів з терміном обігу 805 днів (2,2 роки) – 11,88% (+0,03%) та не змінились для самих «дальніх» паперів з терміном обігу 1204 дні, залишившись на рівні 12,15%.

На «короткому кінці» дохідності продовжили слабко знижуватись. Зниження дохідності тримісячних паперів можна приблизно оцінити в 0,08%. Дохідність цих паперів склала 9,29%.

Середньозважена дохідність ОВДП з терміном обігу рік (364 дні) знизилась в порівнянні з аукціоном 12.01.2021 на 0,29% до 11,40%.

На аукціонах тижнем раніше, 26.01.2021 дохідність півторарічних та дворічних паперів знизилась на 0,11% та 0,13%, зниження дохідності самих «коротких» паперів  терміном обігу 161 днів (0,44 року) можна приблизно оцінити в 0,6%.

Найбільше залучених на цих аукціонах Мінфіном коштів, майже 40% та 38%, 2,1 та 2,0 млрд. гривень, було отримано за папери з термінами обігу відповідно 805 дні та 1 204 днів.

Тижнем раніше майже 48% та майже 40%, 3,6 та 3,0 млрд. гривень, було отримано за папери з термінами обігу відповідно 504 дні та 749 днів. Тоді «короткі» та самі «довгі» ОВДП не користувались великим попитом.

На цих же аукціонах самі «довгі» ОВДП були «більш популярними».
Рис.16
Рис.16

***

Міністерство соціальної політики сподівається на ухвалення законопроектів №4408 і №2683, що дасть змогу з 2022 року розпочати впровадження другого, накопичувального рівня пенсійної системи для працівників шкідливих, великих підприємств, а з 2023 року - для всіх, заявила міністр Марина Лазебна.

Згідно з представленою Лазебною презентацією, перший законопроект дасть можливість залучити на 2-й рівень 100 тис. учасників зі щорічними внесками 2 млрд грн, другий - 10 млн із внесками 30-40 млрд грн на рік.

Коментар. Дуже важливий закон і з точки зору розвитку фінансового ринку України і зокрема ринку акцій.

***

У Міністерстві фінансів не підтримують введення обов'язкової накопичувальної системи в разі, якщо вона призведе до розширення дефіциту Пенсійного фонду. Про це повідомляє ЛігаБізнесІнформ з посиланням на слова радника міністра фінансів Віталія Ломаковича.

"Позиція Мінфіну - дефіцит ПФУ не повинен перевищувати 200 млрд грн. Це означає, що Мінфін не підтримує модель фінансування накопичувальних пенсій за рахунок скорочення діючих податків", - сказав він.

***

Національний банк опублікував «Підсумки дискусії членів Комітету з монетарної політики Національного банку щодо рівня облікової ставки 20 січня 2021 року»

Вісім із десяти членів КМП висловилися за збереження облікової ставки на рівні 6%, утім по-різному оцінили ризики для інфляційного розвитку. Двоє членів КМП висловилися за підвищення облікової ставки до 6,5%.

Під час обговорення прогнозної траєкторії облікової ставки думки членів КМП також розділилися, хоча переважна більшість вважає підвищення облікової ставки у 2021 році неминучим.

Більшість членів КМП поділяли думку, що інфляційний тиск зростатиме й надалі та вимагатиме реакції з боку Національного банку вже найближчим часом.

Більшість членів КМП схиляються до помірного підвищення облікової ставки до 6,5-7% упродовж наступних місяців. Натомість декілька членів КМП вважають, що підвищення облікової ставки не знадобиться.

***

Запуск програми "Доступна іпотека" призведе до щорічного зростання іпотечного портфеля на 30%, у такий спосіб видатки бюджету на неї за п'ять років можуть перевищити 5 млрд грн, повідомила перший заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова.

Вона нагадала, що бюджет на 2021 рік передбачає видатки у 2 млрд грн на програму "Доступні кредити 5-7-9%".

Заступник міністра фінансів Юрій Драганчук у своїй колонці для "Сегодня" пояснив, що новий механізм іпотеки реалізовуватиметься через Фонд розвитку підприємництва і через це для старту "Доступної іпотеки" не потрібні додаткові видатки держбюджету на першому етапі, крім уже передбачених 2 млрд грн на роботу зазначеного Фонду.

Програма "Доступна іпотека" передбачає іпотеку під 7% річних на суму до 2 млн грн, максимальний термін - 20 років, а мінімальний перший внесок - 15% вартості. Нормативна площа - 50 кв. м загальної площі житла на самотнього громадянина або сім'ю з двох осіб і 20 кв. м на кожного наступного члена сім'ї. Програма охоплює первинний і вторинний ринок житла, зокрема індивідуальні будинки. При цьому термін введення в експлуатацію будівлі має бути після 2014 року.

***

За даними НБУ, в період з 25 по 29 січня, як і в період з 18 по 22 січня, він не купував і не продавав валюту на міжбанку.

***

Обсяг купівлі населенням готівкової валюти в січні 2021 року перевищив обсяг продажу на $ 15,8 млн.

***

Залишок коштів на єдиному казначейському рахунку (ЄКР) в січні зріс у 2,3 рази з 12,013 млрд гривень (на 1 січня) до 27,472 млрд гривень (на 1 лютого 2021).

Новини економіки

"Бізнес істотно погіршив оцінки економічного стану своїх підприємств і перспектив діяльності у відповідь на посилення карантинних заходів на тлі традиційного зниження ділової активності на початку року. Індекс очікувань ділової активності в січні становив 37,6 б.п. порівняно з 45,5 б. п. у грудні", - сказано у повідомленні НБУ.

Погіршили свої очікування:

 • підприємства сфери торгівлі на фоні посилення протиепідемічних і традиційного зниження активності в перший місяць року – секторний індекс в січні становив 33,3 б.п. порівняно з 48,5 б.п. у грудні;
 • сфери послуг - індекс сектора знизився в січні до 39,7 б.п. з 45,3 б.п. у грудні;
 • підприємства промисловості - секторний індекс у січні знизився до 38,6 б.п. з 44,6 б.п. у грудні;
 • підприємства будівництва (житлового) - індекс сектора в січні знизився до 33,1 б.п. (найнижче значення серед секторів) після незначного поліпшення до 39,1 б.п. у грудні.

***

Профіцит поточного рахунку платіжного балансу у 2020 році становив 6,6 млрд доларів (4,1% ВВП) порівняно з дефіцитом в 4,1 млрд доларів (2,7% від ВВП) у 2019 році, дані НБУ.

Експорт товарів за рік зменшився на 2,0% (у 2019 році зріс на 6,3%) і становив 45,2 млрд доларів.

***

Національний банк України опублікував інфляційний звіт.

Згідно з ним Національний банк очікує в січні-березні 2020 року індекс споживчих цін на рівні 7,6% замість 5,6% у жовтневому прогнозі.

Згідно з інфляційним звітом центробанку, на кінець другого кварталу цього року інфляція становитиме 8,4%, третього - 8,4%, четвертого - 8,3%.Рис.17
Рис.17

***

З огляду на зазначений розвиток подій Національний банк прогнозує підвищення облікової ставки у 2021 році. Утім, її рівень залишатиметься нижче нейтрального впродовж 2021 року та більшої частини 2022 року. Водночас, якщо посилення фундаментального тиску на ціни з боку споживчого попиту не буде компенсоване іншими факторами, а інфляційні очікування продовжать погіршуватися, Національний банк підвищить облікову ставку, зазначається в інфляційному звіті.

Коментар. Підвищення ставки означатиме з немалою імовірністю зростання процентних ставок по депозитам та кредитам.

***

Національний банк України поліпшив оцінку спаду валового внутрішнього продукту України (ВВП) за підсумками січня-березня 2021 року до 0,1% порівняно з 1,9% у жовтневому прогнозі і прогнозує зростання економіки на 11,3 % ВВП у квітні-червні цього року (раніше очікувалося 9,5%).

"У 2021 році економіка майже надолужить втрати від коронакризи - ВВП України виросте на 4,2%. Головною рушійною силою залишатиметься стійкий внутрішній попит, обумовлений подальшим збільшенням реальних доходів громадян", - повідомив центробанк в інфляційному звіті.

***

Економіка України після падіння на 5,1% в 2020 році в нинішньому році виросте на 4% при невеликому збільшенні інфляції (грудень до грудня) з 5% до 5,8-6%. Такий прогноз аналітики Citi (Citigroup) оприлюднили в який вийшов днями прогнозі глобальної економіки, передає Інтерфакс-Україна.

Ключовим драйвером зростання стануть споживчі витрати на фоні запланованого 30% підвищення мінімальної зарплати з 5 тис. грн до 6,5 тис. грн.

Експерти очікують відновлення економіки до докризового рівня в першому кварталі 2022 року, в цілому оцінюючи перспективи зростання в 2022 році в 3% при зниженні інфляції до 5,3%.

Банк прогнозує підвищення Національним банком облікової ставки в другому кварталі 2021 року на 50 б.п. - до 6,5% з метою врівноважити ціновий тиск, викликаний зростанням інфляції. Зокрема, Citi очікує зростання індексу споживчих цін до 5,8% до кінця 2021 року.

Відповідно до огляду, аналітики прогнозують ослаблення курсу гривні до кінця цього року до 29,47 грн / $ (ослаблення на 4,3%) при середньорічному його значенні 28,92 грн / $, а в наступному - відповідно до 30,67 грн / $ і 30,12 грн / $.

Аналітики відзначили інституційний регрес, який стався в 2020 році, але схиляються до того, що необхідність фінансувати дефіцит держбюджету стане стимулом для влади України продовжувати співпрацю з МВФ. На їх думку, вирішальне значення матимуть забезпечення незалежності Нацбанку і вихід з ситуації, що виникла після визнання Конституційним судом неконституційними низки антикорупційних норм.

***

Реальна заробітна плата в Україні в грудні 2020 року порівняно з груднем 2019 року зросла на 10,1%, порівняно з листопадом 2020 року - на 17,2%, Державна служба статистики.

Середня номінальна заробітна плата штатних працівників у грудні порівняно з листопадом 2020 року збільшилася на 18,3%, у річному вимірі (проти грудня 2019-го) - на 15,6%, сягнувши 14179 грн, що у 2,8 раза вище за рівень мінімальної заробітної плати (5000 грн).

В листопаді 2020 року середня номінальна заробітна плата штатних працівників підприємств становила 11 987 грн, у жовтні - 12 174 грн, у вересні - 11 998 грн.

Новини банківського сектору

У 2020 році Державний Ощадний банк збільшив прибуток в 9,3 рази до 2,8 млрд гривень, повідомлення банку.

Чистий процентний дохід Ощадбанку в 2020 порівняно з попереднім роком збільшився на 2,5 млрд гривень (на 45,4%) і становить близько 8 млрд гривень.

Вказується, що це сталося в основному за рахунок зменшення процентних витрат внаслідок здешевлення фондування.

Чистий комісійний дохід збільшився на 18,1% і становить 5 млрд гривень - переважно за рахунок збільшення доходів від розрахунково-касового обслуговування клієнтів.

Торговельний дохід, що виник від переоцінки облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) в капіталі банку, в 2020 становив 3,7 млрд гривень.

Коментар. Прибуток Ощадбанку – це добре для фінансової стійкості банківської системи. Та проте також слід дуже уважно дивитись на операційний грошовий потік банку. Адже велика частина прибутку отримана від не грошового прибутку, він же і «разовий прибуток». По звіту це торговельний дохід, що виник від переоцінки облігацій внутрішньої державної позики прив’язаних до курсу долара США до гривні в сумі 3,7 млрд гривень перевищує загальний прибуток банку у 2,8 млрд гривень. Але й інші статті. Так що необхідно дивитись уважно і на результати по звіту про рух грошових коштів.

***

Глава правління Укрексімбанку Євген Мецгер повідомив про фінрезультати цього держбанку за 2020 рік.

За його словами, якщо на початку 2020 року був ризик зафіксувати збиток 8-9 млрд грн, то завдяки вжитим заходам цю суму вдалося скоротити до 5,6 млрд грн (фактичний результат).

Коментар. Нагадаємо, що держава в 2020 році була вимушена дуже суттєво докапіталізувати Укрексімбанк. Ця до капіталізація за рахунок ОВДП завдяки процентному доходу цих паперів збільшила прибуток та зменшила збитки банку.

***

У 2020 році Приватбанк скоротив прибуток на 22,4% до 25,3 млрд гривень порівняно з 2019 роком (32,6 млрд гривень), повідомлення банку.

Новини емітентів, акції яких представлені на місцевих біржах.

Райффайзен Банк Аваль

Райффайзен Банк Аваль за 2020 рік звітує про прибуток 4,07 млрд грн.

Прибуток банку за 2019 рік становив 4,75 млрд грн, за 2018 рік - 5,09 млрд грн.

Заявлений показник достатності (адекватності) регулятивного капіталу на 01.01.2021 - 18,04% (вимога НБУ - не менше 10%).

Коментар. До оцінки акцій банку. Очікуваний, але лише для уважних учасників ринку результат (з публікацій були відомі дані за 11 місяців, які можна було ще й співставляти з детальними квартальними результатами).

Зниження прибутку в 2020 склало 14,3% (в 2019 році на 6,7%). Відхід від надзвичайно і аномально високої рентабельності активів, які були через аномально високий процентний спред і, відповідно, аномально високу чисту проценту маржу.

Важливими величинами є як величина прибутку, так і показник достатності регулятивного капіталу. Адже ці дві величини визначають дивіденди. Менший прибуток – менші дивіденди. Менший показник достатності регулятивного капіталу – також менші дивіденди. Зараз показник достатності регулятивного капіталу не такий великий, як в попередні роки, що може зменшити коефіцієнт виплат дивідендів. Одна з причин – значне зростання активів банку в 2020 році, хоча зростання активів зважених на ризик станом на 30.09.2020 року було зовсім незначним.

Величина прибутку на акцію, EPS, складає 0,066 грн. Поточний коефіцієнт P/E з частковими врахованими в ціні акції дивідендами – 6,4, доволі високий, якщо врахувати зниження прибутків. («Без дивідендів» імовірно 6,0). Коефіцієнт дещо завищений, якщо порівняти з найближчими аналогами та врахувати вищу вартість капіталу в Україні.

Якщо спрощено вважати, що надалі прибуток банку не буде знижуватись за рахунок активів, дивіденди будуть стабільними на рівні 0,060 грн на акцію, величина довгострокової дохідності дорівнює дивідендній дохідності, порахованій по ціні акції «без дивіденду» 0,400 грн, і складає 15,0% що замало при поточній дохідності довгострокових ОВДП більше 12,5%. Премія за ризик менше 2,5%. Таким чином скидається на те, що поточна ціна акції дещо завищена, хоча для підтвердження цього необхідний більш детальний розрахунок.


Рис.18
Рис.18

"Мотор Січ"

Україна запровадила санкції на 3 роки (до січня 2024 року) проти компанії Skyrizon Aircraft Holdings Limited (Британські Віргінські острови), що володіє 10% акцій компанії "Мотор Січ", компанії Beijing Skyrizon (Китай), яка бажає придбати акції підприємства, а також пов'язаних із ними компаній.

Про це йдеться в указі президента № 29/2021 від 28 січня, яким вводиться в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України.

У списку санкцій юркомпанії знаходяться Skyrizon Aircraft Holdings Limited і Hong Kong Skyrizon Holdings Limited, що належать Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment, сама Beijing Skyrizon, а також Beijing Xinwei Technology Group Co., яка контролює Beijing Skyrizon.

Крім того, під санкції потрапив і громадянин Китаю Ван Цзін - ключовий акціонер Beijing Xinwei і Beijing Skyrizon.

Санкції, зокрема, передбачають блокування активів, запобігання вивозу капіталу за межі України, заборона на збільшення розміру статутного капіталу господарських товариств, підприємств, анулювання офіційних візитів і переговорів щодо укладення угод.

***

Президент України Володимир Зеленський повідомив в інтерв`ю Axios на американському каналі HBO, що будучи при владі, не допустить, щоб Україна позбулася контрольного пакета «Мотор Січі.

Коментар. «Дуже» слід врахувати тим учасникам місцевого ринку акцій, які є акціонерами «Мотор Січі».

***

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку заявила про незаконність зборів акціонерів "Мотор Січі", запланованих на 31 січня, повідомлення комісії.

***

Служба безпеки України провела слідчо-оперативні дії у Запоріжжі за місцем оголошення акціонерних зборів ТОВ "МС-4".

Правоохоронці наголосили, що фіксують можливі протиправні дії представниками компаній "DCH" і "Skyrizon Aircraft Holdings Limited" (Британські Віргінські острови), які пов'язані з встановленням контролю над акціонерним товариством "Мотор Січ".

У спецслужбі також зазначили, що відбувається документація фактів підготовки до знищення виробничих потужностей підприємства.

***

Група Development Construction Holding (DCH) Олександра Ярославського вважає, що китайські інвестори є сумлінними покупцями і законними власниками "Мотор Січі", повідомлення групи.

***

Цього понеділка Міністерство закордонних справ України отримало ноту від МЗС КНР, у якому висловлено занепокоєння діями української влади стосовно китайських інвесторів "Мотор Січ", зокрема застосуванням санкцій проти китайських компаній і їхнього менеджменту.

***

Китай виступає проти односторонніх санкцій іноземних урядів стосовно китайських підприємств і сподівається, що Україна захищатиме законні права й інтереси китайських підприємств та інвесторів, повідомив спікер Міністерства закордонних справ КНР Ванг Венбін. Текст розміщено на сайті МЗС Китаю.

«Укрнафта»

НАК "Нафтогаз України", якому належить 50%+1 акція ПАТ "Укрнафта", надіслав листа її міноритаріям, які подали позов до України до Стокгольмського арбітражу на $6 млрд, про бажання провести збори акціонерів "Укрнафти", повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" джерело, знайоме зі змістом документа.

За його словами, "Нафтогаз" хотів би провести збори "в найближчий можливий день", і для цього має намір ініціювати їх скликання згідно з вимогами законодавства.

Востаннє збори "Укрнафти", відбулися 28 листопада 2019 року.

***

У 2020 році "Укрнафта" скоротила видобуток нафти і конденсату на 0,9%, або на 15 тис. тонн, до 1 501 тис. тонн порівняно з аналогічним періодом 2019 року, повідомлення компанії.

***

Державний пенсійний фонд Норвегії (Нафтовий фонд), найбільший фонд національного добробуту у світі, продав увесь пакет акцій компаній, які працюють у сфері розвідки та видобутку нафти.

Вартість нафтового портфеля у 2019 році становила близько $6 млрд, і він був повністю розпроданий до кінця минулого року, заявив заступник глави Norges Bank Investment Management (NBIM) Тронд Гранде агентству Bloomberg. NBIM є підрозділом норвезького центробанку та відповідає за управління фондом.

Нафтовий фонд, як і раніше, володіє акціями інтегрованих нафтокомпаній, зокрема Royal Dutch Shell Plc.

За підсумками 2020 року фонд отримав другий за величиною дохід більше ніж за двадцять років - його вартість зросла на 1,07 трлн норвезьких крон ($123 млрд), або на 10,9%. Проте інвестиції в нафтогазову галузь призвели до збитків майже в $10 млрд.

На кінець минулого року вартість фонду становила 10,914 трлн крон. Вкладення в акції становили 72,8% інвестпортфеля, в облігації - 24,7%, у нерухомість - 2,5%.

Державний пенсійний фонд Норвегії було створено в 1990 році. Нині йому належать близько 1,5% усіх акцій у світі, він володіє частками в більше ніж 9,2 тис. компаній з 74 країн. Найзначнішу частку в портфелі мають папери Apple, Microsoft, Alphabet (холдингова компанія Google), Nestle і Amazon.com.

Коментар. До ще одного погляду на акції «Укрнафти». Також до пенсійної реформи в Україні.

"Миронівський хлібопродукт" 

Агрохолдинг "Миронівський хлібопродукт" у 2020 році наростив продаж курятини на 4%, у IV кв. 2020 - на 10%. МХП у жовтні-грудні 2020 року реалізував 174,3 тис. тонн курячого м'яса, в 2020 - 698,0 тис. тонн, біржове повідомлення компанії.

Експорт курятини у четвертому кварталі зріс на 8% - до 94,71 тис. тонн, а загалом за рік - на 5%, до 373,73 тис. тонн.

Середня ціна кг курятини минулого року (без ПДВ) знизилася на 5% у гривні проти 2019 року - до 36,11 грн, а в доларах - на 9%, до $1,34. У четвертому кварталі середня ціна становила 38,49 грн, або $1,36, що відповідно на 11% більше і 5% менше за показники четвертого кварталу 2019 року.

Словенська Perutnina, чиї показники наводяться окремо як європейський операційний сегмент, продала в четвертому кварталі 15,17 тис. тонн курятини, на 7% більше, ніж у четвертому кварталі 2019 року. За рік її продаж становив 63,01 тис. тонн проти 59,8 тис. тонн у 2019 році.

Середня ціна продажу Perutnina за минулий рік знизилася на 4% - до EUR2,52 за кг, а в четвертому кварталі - на 6%, до 2,48 EUR за кг.

"Миронівський хлібопродукт"  скоротив продажі соняшникової олії на 14%, або на 53,33 тис. тонн, до 330,82 тис. тонн порівняно з 2019 роком. Продажі за 4-й квартал скоротилися на 27% до 82,59 тис. тонн порівняно з 4-м кварталом 2019 року.

Продажі соєвої олії за рік скоротилися на 21% до 40,9 тис. тонн, а за 4-й квартал - на 34% до 7,78 тис. тонн.

У 2020 році компанія зібрала урожай в розмірі 1,707 млн тонн зерна з площі 356 тис. га, що на 29,1% нижче за результат 2019 року через незвично спекотних і посушливих погодних умов в останні тижні вегетаційного періоду, особливо в центральних регіонах України, що призвело до значного зниження врожайності більшості культур порівняно з 2019 роком.

Коментар. До побудови прогнозів фінансових показників компанії за 2020 рік. (До цього слід додати ріст цін на нафту та природній газ і відповідно на мінеральні добрива, що буде вимагати поповнення власних обігових коштів і негативно впливати на чисті грошові кошти від операційної діяльності і, відповідно, на вільних грошовий потік компанії в першому кварталі 2021 та можливо в другому). І через це показник EBITDA буде не зовсім адекватним, дещо завищуватиме при використанні оцінку акцій МХП.

"Харківобленерго"

Антимонопольний комітет дозволив "Смарт-холдингу" придбати понад 25% в статутному капіталі енергопостачальної компанії "Харківобленерго" і "Харківенергозбут", повідомлення АМКУ.

"Смарт-холдинг" є приватним акціонерним товариством і керуючою компанією для підприємств, які контролюються компанією "Смарт-груп". "Смарт-груп" контролює бізнесмен позафракційний депутат Верховної Ради Вадим Новинський.

Основними акціонерами «Харківобленерго» є Фонд державного майна України (65%) та кіпрська компанія «Інтер Гроус Інвестментс Лімітед» (29,79%). Акціонерами «Харківенергозбут» є ті ж гравці: державі належить 65% та «Інтер Гроус Інвестментс Лімітед» – 29,79%.

За даними ЗМІ, власником «Інтер Гроус Інвестментс Лімітед» – російський бізнесмен Володимир Лук’яненко, син бувшого керівника та акціонера Сумського НВО.

Раніше 29,8% акцій "Харківобленерго" володіла Garensia Enterprises, пов`язана з групою "Енергетичний стандарт" Костянтина Григоришина. Станом на кінець червня 2020 року власником цього пакета акцій стала Inter Growth Investments Limited. Фонду держмайна належать 65% акцій "Харківобленерго".

АМКУ в кінці 2019 року надав дозвіл на концентрацію ряду компаній, пов`язаних з Костянтином Григоришиним і одним з кінцевих бенефіціарів АТ "Сумське НВО" Володимиром Лук`яненко в рамках виконання рішення Лондонського арбітражу, який зобов`язав Григоришина виплатити Лук`яненку та його партнеру Вадиму Новинському $300 млн в рамках спору про опціон на пакет акцій в "Сумському НВО".

Коментар. Для учасників місцевого ринку акцій-акціонерів "Харківобленерго". Однак, також цікавою і важливою є ціна придбання цих 29,8% акцій. Хоча до цього слід врахувати юридичний процес між імовірним майбутнім та минулим акціонером чи бенефіціаром "Харківобленерго".

Починаючи з 2013 року грошові потоки "Харківобленерго" дуже сильно зменшились в порівняних цінах і в період 2013-2019 років були неадекватно малими. Підприємство виглядає явно «недоінвестованим», Рис. 20 та Рис.21 . Наскільки це нанесло йому шкоду не до кінця зрозуміло. Цілком можливо ситуація частково виправилась в 2020 році і зовсім очевидно буде значно кращою в 2021.

Слід також враховувати, що для досягнення 95% частки інвестору після приватизації  державного пакету, після чого можливий примусовий викуп акцій (сквіз-аут) інвестором, тобто саме імовірно "Смарт-холдингу", буде не вистачати лише 0,21%.

Акціонерам "Харківобленерго" залишається надіятись, що приватизації пройде по хорошим цінам і саме ці ціни будуть враховані при імовірному squeeze-out.

Однак недо інвестування компанії протягом тривалого періоду у 6 років помітно зменшують «справедливу» ціну акції та значно зменшують шанси на пристойні дивіденди в наступні кілька років.


Рис.19
Рис.19Рис.20
Рис.20

Рис.21
Рис.21

Новини емітентів, акції яких торгуються на закордонних біржах та емітентів єврооблігацій з бізнесом переважно в Україні

"Астарта"

Агропромисловий холдинг "Астарта" в жовтні-грудні 2020 року збільшив продажі цукру в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року в натуральному вираженні на 33% - до 81,18 тис. тонн при зростанні його ціни на 37% - до 13,24 тис. грн за тонну повідомила компанія на Варшавській фондовій біржі.

"Астарта" також збільшила продажі кукурудзи в натуральному вираженні в четвертому кварталі на 17% - до 294,56 тис. тонн при збільшенні ціни на 19% - до 4,86 ​​тис. грн за тонну.

В той же час "Астарта" скоротила продажі пшениці в 5,5 рази - до 6,64 тис. тонн при її подорожчання на 34% - до 5,59 тис. грн за тонну.

Продажі насіння соняшнику в жовтні-грудні 2020 року скоротились на 38% - до 31,71 тис. тонн, соєвої олії - на 20%, до 8,51 тис. тонн, а соєвого шроту скоротились - на 12%, до 39,38 тис. тонн.

Однак ця продукція також істотно зросла в ціні, зокрема соняшник - на 22% (до 10,16 тис. грн за тонну), соєва олія - ​​на 49% (до 25,49 тис. грн за тонну) і соєвий шрот - на 51% (до 12,7 тис. грн за тонну).

За даними компанії, продажі молока в четвертому кварталі 2020 року збільшилися на 2% - до 22,23 тис. тонн при зростанні ціни на 10% - до 11,31 тис. грн за тонну.

За розрахунками агентства Інтерфакс-Україна, таким чином сумарний обсяг реалізації продукції "Астартою" в четвертому кварталі 2020 року склав в грошовому вираженні 3,83 млрд грн, що на 28,6% перевищує показник четвертого кварталу 2019 року.

Зокрема продажу цукру в грошовому вираженні зросли на 82,1% - до 1,08 млрд грн, кукурудзи - на 39,4%, до 1,43 млрд грн.

В 2019 році "Астарта" отримала 1,69 млн євро чистого прибутку проти 18,26 млн євро чистого збитку в 2018 році. Її виручка виросла на 20,4% - до 448,01 млн євро.

Коментар. Аналогічно МХП до побудови прогнозів фінансових показників компанії за 2020 рік. Зрозуміло, що показник EBITDA та чистий прибуток "Астарти" значно зросли.

Та до цього слід додати недавній ріст цін на нафту та, особливо, на природній газ і відповідно на мінеральні добрива, що буде вимагати поповнення власних обігових коштів і негативно впливати на чисті грошові кошти від операційної діяльності і, відповідно, на вільних грошовий потік компанії в першому кварталі 2021 та можливо в другому. І через це показник EBITDA та чистого прибутку будуть не зовсім адекватними, дещо завищуватимуть при використанні оцінку акцій "Астарти".

***

У січні 2021 року Україна скоротила експорт кукурудзи на 45,6%, або на 338,3 млн, до 403,5 млн доларів порівняно з січнем 2020 року зі 741,8 млн у січні минулого року, повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства - торговий представник України Тарас Качка на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Експорт пшениці скоротився на 30,9% до 123,6 млн доларів, сої - на 50,7% до 50,7 млн, шроту - на 33,9% до 118,53 млн.

В цілому в січні 2021 український експорт знизився на 5,6%, або на 270 млн доларів, до 3,93 млрд доларів порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Виручка металургійних підприємств України від експорту чорних металів у січні 2021 року зросла на 4,5% в порівнянні з січнем 2020 року - до $ 745,88 млн. Про це свідчать дані митної статистики.

Порівняно з січнем минулого року імпорт зріс на 2,2%, або на 90 млн доларів, до 4,21 млрд доларів зв'язку зі збільшенням імпорту паливних матеріалів на 19,5% до 1,01 млрд доларів.

"Метінвест"

У 2020 році порівняно з 2019 роком група "Метінвест" збільшила виробництво

 • готової продукції на 4%, або на 238 тис. тонн до 5,833 млн т;
 • сталі на 9%, або на 690 тис. тонн до 8,268 млн тонн;
 • чавуну на 7%, або на 547 тис. тонн до 8,475 млн тонн;
 • напівфабрикатів на 5%, або на 153 тис. тонн до 3,313 млн тонн;
 • коксу на 3%, або на 141 тис. тонн до 4,808 млн тонн;
 • залізорудного концентрату (загального) на 5%, або на 1 473 тис. тонн до 30,501 млн тонн

Про це йдеться в повідомленні "Метінвесту".

***

У листопаді порівняно з жовтнем 2020 року група "Метінвест" збільшила показник EBITDA на 9,6%, або на 23 млн доларів до 263 млн доларів і виручку на 8,4%, або на 73 млн доларів до 941 млн доларів, щомісячний звіт "Метінвесту".

"Інтерпайп"

Компанія "Інтерпайп" повідомила про достроковий повний викуп євробондів з терміном погашення в 2024 році на загальну суму $ 309 млн 192,058 тис., виконавши свої зобов'язання, взяті при проведенні реструктуризації заборгованості в жовтні 2019 року. Згідно з поширеним прес-релізом компанії, погашення здійснено 26 січня 2021 року.

При цьому нагадується, що в жовтні 2019 року "Інтерпайп" оголосив про реструктуризацію своєї заборгованості, яка була оформлена новим випуском єврооблігацій-2024 і банківські кредити на загальну суму $ 400 млн.

"Компанія успішно завершила складний етап, достроково погасивши заборгованість на загальну суму $ 400 млн. Після реструктуризації компанія направляла всі вільні кошти на погашення боргу перед кредиторами. Зараз фінансовий стан "Інтерпайпу" стійкий і стабільний, це дозволяє нам розпочати нову сторінку і зосередитися на виконанні стратегії розвитку компанії", - прокоментував ситуацію директор з економіки та фінансів" Інтерпайпу" Денис Морозов, якого цитує прес-служба.

Світові фінансові та економічні новини.

***

Американська економіка буде рости більш високими темпами в поточному році, ніж очікувалося в липні, йдеться в оновленому прогнозі Бюджетного управління Конгресу США (CBO).

CBO припускає, що ВВП країни повернеться до докоронавірусного рівня до середини поточного року, насамперед, завдяки схваленим Конгресом в 2020 році заходам з фінансової підтримки, яка включає допомогу населенню і бізнесу.

Однак у ньому зазначається, що знадобиться кілька років, щоб обсяг виробництва досяг повного потенціалу, а кількість зайнятих повернулася до пікових показників, які були зафіксовані до початку пандемії COVID-19.

***

ЄС опублікував попередню оцінку валового внутрішнього продукту за 4 квартал, яка склала -0,7% квартал до кварталу, краще ніж очікувалося -1,2%. Результати річного порівняння склали -5,1%, також перевершивши прогноз -5,4%.

***

Згідно з попереднньою оцінкою Індекс споживчих ціни (ІСЦ) Єврозони у січні 2021 підскочив до 0,9% р/р проти очікуваних 0,5%і порівняно -0,3% попереднього місяця.

ПОВЕРТАЮЧИСЬ ДО МІСЦЕВОГО РИНКУ АКЦІЙ

На фоні позитивної динаміки світових ринків акцій і вираховуючи велику кореляцію світових і місцевого ринку акцій, яка відновилась в останні місяці сьогодні здається  індексу Української біржі одна дорога – наверх.

сайт "КІНТО"

тел. (044) 246-73-50Настроение рынка на 3 февраля 2021
Падение
0 1
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринкуРост
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2021. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду