Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Понеділок, 04.07.2022 08:57
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Вторник, 19 апреля 2022

Щотижневий огляд фондового ринку

Eavex Capital
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1718,50%

Основні компанії, акції яких торгуються на «Українській біржі» не дають інформації про свою діяльність в умовах воєнного стану. Тим часом, обіг цінних паперів, крім «військових» облігацій залишається призупиненим.

«Світовий банк» у своєму новому прогнозі вказує, що ВВП України в 2022 році впаде на 45%, в порівнянні з тим, що до вторгнення Росії очікувалося зростання української економіки на 3,2%. Зі своєї сторони, Нацбанк більш оптимістичний, припускаючи, що падіння ВВП може бути 30%, при інфляції 20%. НБУ на плановому засіданні Комітету з монетарної політики знову вирішив зберегти облікову ставку на рівні 10%, аргументуючи рішення тим, що за поточних умов вплив облікової ставки на функціонування грошово-кредитного та валютного ринків є обмеженим.

Міністерство фінансів продовжує розміщувати «військові» облігації для фінансування бюджету. На первинному аукціоні 12 квітня Мінфін залучив 6,2 млрд грн. Ставка дохідності для «військових» ОВДП з погашенням у наступному році становить 11%.

Зазначимо, що на початку березня Комісія з цінних паперів значно полегшила відкриття рахунків у цінних паперах для фізичних осіб, щоб залучити населення до придбання «військових» ОВДП. Відтепер  рахунок у цінних паперах можна відкрити дистанційно: пройти верифікацію за допомогою мобільного телефону чи електронної пошти та надати паспорті дані.

За минулий тиждень, котирування для 5-річних українських суверенних єврооблігацій знизилася на 1,3% до 38,3 центів за долар номіналу, що дає дохідність до погашення 39,5%. Вартість 10-річних євробондів України впала на 8,1% до 34,1 центів (дохідність до погашення 27,6%).

На валютному ринку був дозвіл банкам поновити продаж готівкової валюти населенню. Порівняно з лютим у березні обсяг операцій з готівковою валютою, що потрапили до статистики Нацбанку, упав майже в 20 разів.

За даними інформаційних систем, середній курс долара на готівковому ринку зараз становить 30,70/31,90 грн (купівля/продаж).

За умовними розрахунками, збитки України від вторгнення россії вже перевищили 80 млрд дол. Держава запросила у країн Великої сімки фінансову підтримку у розмірі 50 млрд дол. Окремо, президент Володимир Зеленський обговорив фінансову допомогу в телефонній розмові з директоркою МВФ Крісталіною Ґеорґієвою. На початку березня МВФ екстрено виділив українському уряду транш допомоги в розмірі 1,4 млрд дол.

читати докладніше

Інвестиційна компанія «Івекс Капітал»

Операції з цінними паперами

Управління активами

Тел.: (+380 44)590-5454

Україна, м.Київ 01021
Кловський узвіз, 7
БЦ "Carnegie Center"
16 поверх

www.eavex.com.ua

Представлений матеріал був підготовлений на основі даних з відкритих джерел. Перевірка достовірності таких даних нами не проводилася. Оцінки та прогнози, що містяться в публікації є приватною думкою аналітиків стосовно відповідних подій та не є пропозицією для здійснення будь-яких операцій з цінними паперами.

Ліцензія НКЦПФР від 06.10.2015

Настроение рынка на 19 апреля 2022
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Щотижневий огляд фондового ринку
Eavex Capital


Copyright © Українська біржа, 2008-2022. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: Україна, 04107, м.Київ, вул. Тропініна, буд. 7-г
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду