Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Неділя, 13.07.2025 09:25
English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Інформація для акціонерів та стейкхолдерів
Фондовий ринок
Строковий ринок
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Понедельник, 6 июня 2022

Щотижневий огляд фондового ринку

Eavex Capital
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1718,50%

На минулому тижні Національний банк ухвалив ряд важливих рішень, серед яких різке підвищення облікової ставки з 10% до 25%, а також віднесення «Мегабанку» до категорії неплатоспроможних. Частка «Мегабанку» на ринку становила лише 0,46% від чистих активів платоспроможних банків в країні, тому віднесення банку до категорії неплатоспроможних жодним чином не впливає на стабільність банківського сектору України. Регулятор заявив, що проблеми в діяльності «Мегабанку» не були спричинені запровадженням воєнного стану. Вони почалися задовго до початку війни. «Мегабанк» мав 153 відділення переважно у Харківській області. Основним власником банку з часткою 63% був Віктор Суботін, який також є гендиректором державного «Турбоатома» («Українські енергетичні машини»). Існує припущення, що часто рішення про кредитування в «Мегабанку» ухвалювалися на користь пов’язаних з його власником осіб та компаній. З іншого боку, цікавим моментом є те, що серед співвласників «Мегабанку» були міжнародні фінансові організації: ЄБРР (11,3%), IFC (4,5%) та KfW (11,3%). Саме наявність відомих фінансових установ у капіталі банку робить його неплатоспроможність досить унікальною в українській фінансовій історії подією. Тобто, прагматичні та досвідчені інституційні інвестори так і не змогли подолати низькі стандарти корпоративної культури в «Мегабанку». 

Серед окремих українських акцій, що торгуються на зовнішніх ринках, виділимо підйом котирувань Ferrexpo на 6,3% до 187 пенсів після того, як компанія оголосила дивіденди у розмірі 13,2 центів на одну акцію. Фактична виплата буде 28 червня тим акціонерам, які будуть у реєстрі на 10 червня. При поточній ціні акції дивідендна дохідність складе 5,6%.

На ринку українських суверенних єврооблігацій вартість бондів з погашенням в 2024 році знизилась на 3,5% до 38,4 центів за долар номіналу, що відповідає дохідності до погашення на рівні 72%. Для 10-річних євробондів дохідність на вторинному ринку становить 26%.

Валютний готівковий ринок мав певну реакцію на рішення НБУ про підвищення облікової ставки. Курс долару за тиждень пішов вниз на 2,8% до 35,30 грн/дол. Зараз буде пильна увага на подальшу стратегію Міністерства фінансів стосовно запропонованої дохідності для військових ОВДП. Завтра на первинному аукціоні з розміщення боргових паперів будуть виставлятися три випуски гривневих  ОВДП зі строком погашення до жовтня 2023 року.

новини економіки

- Нацбанк рішуче підвищив облікову ставку з 10% до 25%


читати докладніше
Настроение рынка на 6 июня 2022
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Щотижневий огляд фондового ринку
Eavex Capital


Copyright © Українська біржа, 2008-2025. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: Україна, 04107, м.Київ, вул. Якубенківська, буд. 7-г
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду