Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Понеділок, 04.07.2022 08:44
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Понедельник, 6 июня 2022

Щотижневий огляд фондового ринку

Eavex Capital
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1718,50%

На минулому тижні Національний банк ухвалив ряд важливих рішень, серед яких різке підвищення облікової ставки з 10% до 25%, а також віднесення «Мегабанку» до категорії неплатоспроможних. Частка «Мегабанку» на ринку становила лише 0,46% від чистих активів платоспроможних банків в країні, тому віднесення банку до категорії неплатоспроможних жодним чином не впливає на стабільність банківського сектору України. Регулятор заявив, що проблеми в діяльності «Мегабанку» не були спричинені запровадженням воєнного стану. Вони почалися задовго до початку війни. «Мегабанк» мав 153 відділення переважно у Харківській області. Основним власником банку з часткою 63% був Віктор Суботін, який також є гендиректором державного «Турбоатома» («Українські енергетичні машини»). Існує припущення, що часто рішення про кредитування в «Мегабанку» ухвалювалися на користь пов’язаних з його власником осіб та компаній. З іншого боку, цікавим моментом є те, що серед співвласників «Мегабанку» були міжнародні фінансові організації: ЄБРР (11,3%), IFC (4,5%) та KfW (11,3%). Саме наявність відомих фінансових установ у капіталі банку робить його неплатоспроможність досить унікальною в українській фінансовій історії подією. Тобто, прагматичні та досвідчені інституційні інвестори так і не змогли подолати низькі стандарти корпоративної культури в «Мегабанку». 

Серед окремих українських акцій, що торгуються на зовнішніх ринках, виділимо підйом котирувань Ferrexpo на 6,3% до 187 пенсів після того, як компанія оголосила дивіденди у розмірі 13,2 центів на одну акцію. Фактична виплата буде 28 червня тим акціонерам, які будуть у реєстрі на 10 червня. При поточній ціні акції дивідендна дохідність складе 5,6%.

На ринку українських суверенних єврооблігацій вартість бондів з погашенням в 2024 році знизилась на 3,5% до 38,4 центів за долар номіналу, що відповідає дохідності до погашення на рівні 72%. Для 10-річних євробондів дохідність на вторинному ринку становить 26%.

Валютний готівковий ринок мав певну реакцію на рішення НБУ про підвищення облікової ставки. Курс долару за тиждень пішов вниз на 2,8% до 35,30 грн/дол. Зараз буде пильна увага на подальшу стратегію Міністерства фінансів стосовно запропонованої дохідності для військових ОВДП. Завтра на первинному аукціоні з розміщення боргових паперів будуть виставлятися три випуски гривневих  ОВДП зі строком погашення до жовтня 2023 року.

новини економіки

- Нацбанк рішуче підвищив облікову ставку з 10% до 25%


читати докладніше
Настроение рынка на 6 июня 2022
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Щотижневий огляд фондового ринку
Eavex Capital


Copyright © Українська біржа, 2008-2022. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: Україна, 04107, м.Київ, вул. Тропініна, буд. 7-г
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду