Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Четвер, 18.08.2022 05:38
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Понедельник, 4 июля 2022

Щотижневий огляд фондового ринку

Eavex Capital
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1718,50%

Національний банк у своєму черговому звіті про ділові очікування зазначив, що український бізнес негативно оцінив перспективи своєї економічної діяльності, зважаючи  на продовження інтенсивних бойових дій, зруйнування виробничих потужностей та ланцюгів постачання, блокування портів та пошкодження транспортної інфраструктури, здорожчання енергоносіїв та зростання виробничих витрат. Підприємства всіх секторів економіки, що беруть участь в опитуванні, прогнозують зростання цін на власну продукцію/послуги на тлі суттєвого подорожчання сировини, матеріалів і товарів постачальників.

Міністерство фінансів звітує, що з початку російського вторгнення фінансування дефіциту державного бюджету вже досягло 572 млрд грн (19,6 млрд дол.). Основна частина коштів в сумі еквівалентній 11,4 млрд дол. надійшла до бюджету шляхом випуску військових ОВДП. Зокрема, прямий викуп військових ОВДП зі сторони Нацбанку становив 225 млрд грн (7,7 млрд дол.). На минулому тижні уряд повідомив, що отримав грант від Німеччини на 1 млрд євро. Також грант від США на 1,3 млрд дол. та кредит у рамках Проекту Світового банку на 447 млн євро. 

Безпосередньо надходження від розміщення військових ОВДП на первинному ринку залишаються досить низькими. На аукціоні 28 червня було продано ОВДП на загальну суму 2,1 млрд грн, включаючи кошти отримані від піврічних валютних ОВДП на 46 млн дол. з дохідністю 3,5% річних. Ставки дохідності для гривневих державних облігацій залишаються в діапазоні 9,5% - 11,5%.

Котирування українських суверенних єврооблігацій продовжили  тренд на зниження після періоду певного відновлення від мінімумів, що були у березні. Ціна 10-річних євробондів України на вторинному ринку за минулий тиждень впала на 10,5% до 25 центів за долар номіналу (дохідність до погашення 37%). Для євробондів з погашенням в 2026 році індикативна ціна знизилася на 15% до 24 центів за долар номіналу (дохідність 65%). Розпродаж українських боргових паперів був на фоні побоювань жорсткої їх реструктуризації, так як країна не в змозі платити зовнішнім кредиторам через негативні наслідки воєнного вторгнення росії. Але офіційних заяв з боку Мінфіна з приводу очікуваної реструктуризації євробондів поки немає.  

Серед окремих акцій українських компаній виділяється зростання котирувань «МХП» на 10% до 4,32 дол. Тим часом, по акціям «Кернел» було просідання на 3,2% до 19,66 злотих. Капіталізація Ferrexpo зменшилася на 6,0% після новин, що українські залізно-рудні компанії змушені призупинити виробництво через проблеми з експортом.

На готівковому валютному ринку курс залишається 35,50 грн/дол.

новини економіки

- Український експорт в першому півріччі склав 22,8 млрд дол, падіння на 24% у річному порівнянні

читати докладніше

Інвестиційна компанія «Івекс Капітал»

Операції з цінними паперами

Управління активами

Тел.: (+380 44)590-5454

Україна, м.Київ 01021
Кловський узвіз, 7
БЦ "Carnegie Center"
16 поверх

www.eavex.com.ua

Представлений матеріал був підготовлений на основі даних з відкритих джерел. Перевірка достовірності таких даних нами не проводилася. Оцінки та прогнози, що містяться в публікації є приватною думкою аналітиків стосовно відповідних подій та не є пропозицією для здійснення будь-яких операцій з цінними паперами.

Ліцензія НКЦПФР від 06.10.2015

Настроение рынка на 4 июля 2022
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Щотижневий огляд фондового ринку
Eavex Capital


Copyright © Українська біржа, 2008-2022. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: Україна, 04107, м.Київ, вул. Тропініна, буд. 7-г
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду