Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Четвер, 10.07.2025 10:04
English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Інформація для акціонерів та стейкхолдерів
Фондовий ринок
Строковий ринок
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Пятница, 3 февраля 2023

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1392,90%

Рада ЄС затвердила сьомий пакет військової допомоги Україні на 500 млн євро та виділення 45 млн євро на навчання українських військовослужбовців, пише «Інтерфакс Україна».

***

Німецький уряд планує схвалити передачу Україні десятків відремонтованих танків Leopard 1 безпосередньо зі складів виробника.

Про це, як пише "Європейська правда" з посиланням на ntv, посилаючись на урядові кола, повідомила газета Süddeutsche Zeitung.

***

Німецький уряд хоче викупити у Катару 15 зенітних установок Gepard і боєприпаси до них для подальшої передачі Україні.

Як передає ЄП, про це пише Süddeutsche Zeitung.

***

Європейський Союз оголосить про додатковий пакет допомоги Україні на 400 млн євро для підтримання реформ. Про це повідомив єврокомісар із питань бюджету Йоганнес Ган, повідомляє Bloomberg.

***

Україна розраховує успішно завершити Моніторингову програму із залученням ради директорів з Міжнародним валютним фондом і у другому кварталі розпочати переговори про повноцінну програму з фондом, зокрема для покриття ще наявного $10 млрд розриву фінансування дефіциту держбюджету-2023, заявив міністр фінансів Сергій Марченко.

Марченко нагадав, що на цей рік запланований дефіцит держбюджету скорочено до $38 млрд із $51 млрд минулого року, проте його передбачається повністю профінансувати за рахунок зовнішніх джерел, які минулого року становили $32 млрд, з них половина – гранти. За його словами, наразі досягнуто домовленості про $10 млрд грантів від США та EUR18 млрд макрофінансової допомоги від ЄС у вигляді кредитів.

***

За січень 2023 року до загального фонду держбюджету надійшло 104,4 млрд грн. Касові видатки держбюджету становили 193,7 млрд грн, у тому числі загального фонду — 183,6 млрд грн, або 80,6% від розпису звітного періоду. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

Крім того, минулого місяця до загального фонду державного бюджету надійшло 36,6 млрд грн у вигляді міжнародної допомоги (грантів).

За січень державний бюджет виконано з дефіцитом у сумі 72,3 млрд грн, у тому числі загальний фонд — у сумі 78,9 млрд грн, проти запланованого розписом загального фонду на січень 2023 року дефіциту у сумі 158,6 млрд гривень.

***

Депутат Верховної Ради від фракції "Слуга народу", голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев зазначив, що з початком повномасштабної війни ситуація з корупцією в Державній митній службі тільки погіршилась.

Про це він сказав в інтерв’ю Українським Новинам.


***

Перед Україною стоїть завдання знизити середньорічну частку нелегальної продукції на ринку тютюнових виробів не більше ніж 5%, тоді як минулого року цей показник становив у середньому 19,9%, повідомив голова парламентського комітету з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев у Телеграм-каналі.

***

Фактичні державні запозичення до загального фонду державного бюджету за січень 2023 року становили 160,1 млрд гривень, або 54,7 % від запланованих на цей період.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства фінансів.

Від розміщення облігацій внутрішньої державної позики на фінансування державного бюджету залучено 41,4 млрд гривень, у тому числі в іноземній валюті 2,6 млрд гривень (40,2 млн доларів та 29,4 млн євро).

Із зовнішніх джерел залучено 118,7 млрд гривень (3,0 млрд євро) надходжень коштів ЄС макрофінансової допомоги.

Платежі з погашення державного боргу за січень 2023 року становили 12,8 млрд гривень (98,2% плану), платежі з обслуговування – 0,6 млрд гривень (27,2% плану).

***

У січні обсяг торгів на "Українській біржі" зменшився порівняно із груднем на 22,0% до 0,945 млрд гривень.

Про це йдеться в повідомленні біржі.

Зазначається, що загальний обсяг торгів на "Українській біржі" у січні склав 944,7 млн гривень, а загальна кількість угод – 10 394.

У структурі торгів у січені 2023 року на державні облігації (ОВДП) припало 99,18% сумарного обороту, або 937,0 млн гривень; 0,07% на акції, або 677 тисяч гривень; на інвестиційні сертифікати 0,01%; на іноземні цінні папери 0,74%, або 7,0 млн гривень.

У січні індекс українських акцій (індекс UX) зменшився на 16,25% з 1 565,90 до 1 311,40 пункту.

Лідерами обігу на ринку пайових цінних паперів у січні були: Райффайзен Банк, аз (0,6 млн гривень), MHP SE (0,3 млн гривень) та SPDR Gold Shares, аз (0,3 млн гривень).

***

Мінфін сподівається на повернення нерезидентів до ОВДП зі зняттям заборони на репатріацію повідомив держуповноважений з державного боргу Юрій Буца.

Збільшення портфеля ОВДП нерезидентів останнім часом пов'язане з їхнім бажанням репатріювати кошти після зняття заборони з 1 квітня.

***

Під час засідання українського уряду та Європейської комісії у Києві підписано угоду про участь України у програмі Євросоюзу «Єдиний ринок». Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

«Єдиний ринок» — програма, затверджена на період з 2021 по 2027 рік. Її мета — спрощення доступу на ринки країн Євросоюзу та підтримка, розвиток конкурентоспроможності бізнесу.

Бюджет програми «Єдиний ринок» складає 4,2 млрд євро.

***

Україна розраховує на значний прогрес в інтеграції у внутрішній ринок ЄС та на продовження терміну дії безмитної торгівлі з Європейським Союзом до кінця 2024 року повідомив прем’єр-міністр України.

***

Єврокомісія запропонує державам-членам ЄС продовжити на рік призупинення всіх мит та заходів торговельного захисту на імпорт з України, заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

***

У січні 2023 експорт аграрної продукції з України зменшився на 13% порівняно з груднем до 6,1 млн тонн.

Про це йдеться у повідомленні асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ).

50% цього експорту було здійснено за допомогою роботи "зернового коридору", а решта – альтернативними експортними маршрутами.

В основному відчутне зниження експорту в січні 2023 року спричинено низькими показниками роботи "зернового коридору", оскільки російська сторона постійно створює перешкоди в його роботі.

***

У 2022 році Приватбанк скоротив прибуток на 14% до 30,25 млрд гривень у порівнянні з 2021 роком (35,05 млрд гривен).

Про це йдеться у повідомленні банку.

Для покриття підвищених кредитних ризиків за умов війни, у 2022 році Приватбанк сформував резервів на суму понад 14,5 млрд гривень.

Рис. 1

***

Бюро економічної безпеки повідомило про підозру головному бухгалтеру Полтавського гірничо-збагачувального комбінату (Горішні Плавні, Полтавська область), який входить до групи Ferrexpo Костянтина Жеваго, через несплату рентної плати на 2 млрд гривень.

Про це йдеться у повідомленні БЕБ.

***

Дефіцит в енергосистемі України дещо зменшився, генеруючі потужності покривають  80% потреби споживачів, повідомила пресслужба компанії "Укренерго" у Telegram-каналі.

В аварійний ремонт виведено два енергоблоки на електростанціях.

Втрата генерації була компенсована виходом з аварійного ремонту та включенням у роботу одного з блоків електростанції та збільшенням виробництва електроенергії гідроелектростанціями.

Мережеві обмеження є лише в Одеській області.

***

Україна сподівається на збільшення обсягів імпорту електроенергії з Європейського Союзу до 2 ГВт.

Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив у своєму Telegram-каналі.

Імпорт електроенергії із країн Європи потенційно може покрити 40-50% дефіциту в енергосистемі України, проте для цього необхідно створити можливості для цього, розповів в ефірі телемарафоні голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький повідомляє прес-служба компанії.

Єврокомісія схвалює зусилля України щодо збільшення потужності міждержавних перетинів для імпорту-експорту електроенергії, повідомив заступник голови Єврокомісії Марош Шефчович.

***

Європейський центробанк підвищив ключову ставку на 50 базисних пунктів — з 2,5% до 3% — на засіданні у четвер, 2 лютого, йдеться у пресрелізі регулятора. Це максимальний рівень ставки із 2008 року.

Процентна ставка за основними операціями рефінансування та процентні ставки за маржинальною кредитною лінією та депозитною лінією будуть збільшені до 3%, 3,25% та 2,5% відповідно з 8 лютого 2023 року.

ЄЦБ продовжить курс на значне підвищення процентних ставок стійкими темпами та утримання їх на рівнях, які є достатньо обмежувальними, щоб забезпечити своєчасне повернення інфляції до її середньострокового цільового рівня 2%, йдеться у повідомленні ЄЦБ.

Рада керуючих ЄЦБ має намір підвищити відсоткові ставки ще на 50 б.п. на своєму наступному засіданні щодо грошово-кредитної політики у березні, після чого він оцінить наступний напрямок своєї грошово-кредитної політики.


сайт  "КІНТО"

тел. (044) 246-73-50

Настроение рынка на 3 февраля 2023
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2025. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: Україна, 04107, м.Київ, вул. Якубенківська, буд. 7-г
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду