Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Вівторок, 25.06.2024 07:53
English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Вторник, 7 февраля 2023

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1390,91-0,14%

Нагадуємо і майже все повтор вчорашнього.

Національний банк опублікував важливий черговий Інфляційний звіт НБУ - за січень 2023. Звіт містить певні і важливі макроекономічні прогнози.

                     

Посилання: https://bank.gov.ua/ua/news/all/inflyatsiyniy-zvit-sichen-2023-roku

Таблиці та графіки окремо в EXCEL файлі, як і сам текст з графіками дуже важливий з точки зору розуміння:

  • поточної ситуації в Україні;
  • перспектив фінансово-економічного становища в Україні;
  • можливих припущень для оцінки акцій публічних компанії з бізнесом в Україні, агрохолдингів, Ferrexpo;
  • контексту  в якому рухаються фінансові активи на ринках (дохідності облігацій, фондові індекси), а також курси валют, зокрема зміна реального ВВП та індексів цін, процентних ставок цін на сировинні товари, тощо.

Нижче наведені кінцева Таблиця макроекономічного прогнозу, далі важлива Таблиця основних припущень, важлива не тільки з точки зору України, але й світу, а також п’ять найбільш цікавих ілюстративних графіки.


Рис.1 Рис.1

Рис.2

Рис.3

Рис.4

Рис.5

Рис.6

Рис.7

У січні 2023 року порівняно з січнем 2022 року продажі нових комерційних автомобілів в Україні знизилися на 26% до 703 одиниць.

Про це йдеться в повідомленні асоціації "Укравтопром".

Порівняно з груднем продажі комерційних автомобілів зменшилися на 24%.

***

Вчора в Німеччині були опубліковані дані по замовленням в промисловому секторі країни грудневі, які впали на 10,1% у річному обчисленні, що набагато гірше, ніж очікувалося.

Згідно іншого звіту Eurostat, статистичного управління Європейського Союзу, опублікованого вчора, роздрібні продажі в Єврозоні впали на 2,7% (2,5% в ЄС) за місяць у січні 2023 та на 2,8% порівняно з роком раніше, підкреслюючи слабкість споживчого попиту наприкінці року на тлі високої інфляції. У листопаді 2022 року обсяг роздрібної торгівлі зріс на 1,2% як у єврозоні, так і в ЄС.

Обидва показники різко знизили попит на євро (і відповідно курс єдиної валюти) під час європейських торгів.

Нагадаємо, що наприкінці минулого тижня американський долар зріс на фоні дкже доброго звіту про зайнятість. У січні в США було створено 517 тисяч робочих місць, а рівень безробіття знизився до 3,4%. Більш хороші показники звіту викликали припущення про те, що Федеральна резервна система США (ФРС) продовжить посилювати свою монетарну політику, тоді як шанси на зниження ставки до кінця року різко зменшилися.


Рис.9

Дефіцит російського бюджету за перший місяць 2023 року становив 1,76 трильйона рублів (25 мільярдів доларів), повідомив Мінфін. Це найгірший показник за січень принаймні з 1998 року, наголошує Bloomberg.

Податкові надходження від нафти та газу впали до 426 мільярдів рублів у січні - це на 46% менше, ніж рік тому. Витрати бюджету водночас у порівнянні з минулорічними показниками збільшилися на 59%, зокрема через війну в Україні, зазначає Bloomberg.

У січні Мінфін вперше продав золото із Фонду національного надбання (ФНБ) для покриття бюджетного дефіциту. За січень відомство продало 3,6 тонни, а також 2,3 мільярди китайських юанів. За цей рахунок бюджет одержав 38,5 мільярда рублів.

Bloomberg пов'язує падіння нафтогазових доходів та зростання дефіциту бюджету з низькими цінами на російську марку нафти Urals. У січні вона торгувалася в середньому на рівні 49,48 долара за барель, що є найнижчим показником із грудня 2020 року. Еталонна марка Brent в середньому коштувала 77,82 доларів США за барель.

Також на зниження доходів від енергетики вплинуло скорочення "Газпромом" постачання газу до Європи. "Ми очікуємо, що доходи від продажу нафти будуть продовжувати показувати результати нижче за очікувані протягом усього року, внаслідок чого дефіцит бюджету виявиться до 1,5% від ВВП більше за прогнози уряду", - говорить економіст Алекс Ісаков.

***

Росія у січні 2023 втратила близько 30% своїх нафтогазових прибутків або близько $8 млрд внаслідок запровадження західними країнами обмеження цін на російську нафту. Про це заявив голова Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіх Біроль, повідомляє Reuters.

На думку експерта, обмеження цін на російську нафту на рівні $60 за барель досягло своїх цілей як задля стабілізації нафтових ринків, так і зменшення доходів Росії від експорту нафти і газу.


сайт  "КІНТО"

тел. (044) 246-73-50Настроение рынка на 7 февраля 2023
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2024. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: Україна, 04107, м.Київ, вул. Якубенківська, буд. 7-г
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду