Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Субота, 10.06.2023 03:19
English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Понедельник, 8 мая 2023

Щотижневий огляд фондового ринку

Eavex Capital
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1691,71+4,24%

Національний банк покращив прогноз зростання економіки України в цьому році з 0,3% до 2,0%. Відповідно, номінальний ВВП може досягти 160 млрд доларів, в порівнянні з довоєнним рівнем у 200 млрд доларів. Стрімкішому відновленню економіки перешкоджатимуть збереження високих безпекових ризиків, що пригнічують інвестиційні та споживчі настрої, логістичні обмеження для експорту та слабкі темпи повернення вимушених мігрантів з-за кордону. З іншого боку, зростання обсягів міжнародної допомоги буде через бюджет надходити в реальний сектор і підтримуватиме ділову активність в країні. Але з огляду на значні витрати на забезпечення обороноздатності та обмежену через наслідки війни ресурсну базу дефіцит бюджету у 2023 році розшириться до 26% ВВП.

На «Українській біржі» продовжується період дуже низьких об’ємів угод з акціями. Проте, можна зауважити, що певні гравці ринку «розганяють» котирування окремих акцій вгору в надії на якісь корпоративні події, що дадуть право подати акції на викуп емітенту. Саме подібна ситуація спостерігається по котируванням акцій «Донбасенерго», які на минулому тижні підскочили на 40% до 34,4 грн за акцію. Також подібний маневр простежується по цінним паперам «Крюківського вагонзаводу», які піднялися майже на 20% до 24,4 грн. По акціям «Центренерго» навпаки було падіння індикативної ціни на 10% до 4,0 грн після того, як компанія опублікувала повістку для зборів акціонерів у якій не було пунктів, що дають право подати акції на викуп.

Більшість акцій українських агро компаній, що торгуються на зарубіжних біржах, показали зростання за останній тиждень. Знову у лідерах підйому були цінні папери «Астарти», які додали у ціні 11% до 33,9 злотих за акцію. З початку року ринкова капіталізація «Астарти» вже піднялася на 66% до 204 млн доларів. Тим часом, по акціям компанії «МХП» було помірне зростання на 0,9% до 3,46 доларів (з початку року зниження на 7,7%).

На валютному готівковому ринку, гривня за тиждень зміцнилася на 0,5% до 37,63 грн/дол. Нацбанк на міжбанку продав лише 275 млн доларів для балансування попиту та пропозиції на валюту. Для порівняння два тижні тому регулятор продавав 560 млн доларів на міжбанку.    

новини економіки

- Державний та гарантований борг України досяг 120 млрд доларів, а золотовалютні резерви 36 млрд доларів

читати докладніше


Інвестиційна компанія «Івекс Капітал»

Операції з цінними паперами

Управління активами

Тел.: (+380 44)590-5454

Україна, м.Київ 01021
Кловський узвіз, 7
БЦ "Carnegie Center"
16 поверх

www.eavex.com.ua

Представлений матеріал був підготовлений на основі даних з відкритих джерел. Перевірка достовірності таких даних нами не проводилася. Оцінки та прогнози, що містяться в публікації є приватною думкою аналітиків стосовно відповідних подій та не є пропозицією для здійснення будь-яких операцій з цінними паперами.

Ліцензія НКЦПФР від 06.10.2015

Настроение рынка на 8 мая 2023
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Щотижневий огляд фондового ринку
Eavex Capital


Copyright © Українська біржа, 2008-2023. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: Україна, 04107, м.Київ, вул. Тропініна, буд. 7-г
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду