Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Субота, 23.09.2023 23:54
English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Пятница, 1 сентября 2023

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1570,05-0,39%

Світовий банк у межах проєкту "Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей (HOPE)" скерує Україні $232 млн на компенсації за дрібні ремонти приватних будинків і квартир, які постраждали від російського вторгнення.

З початкового фінансування проєкту становить $70 млн - кредит Міжнародного банку реконструкції та розвитку, забезпечений гарантією уряду Японії, $162,5 млн - грант від багатостороннього донорського Цільового фонду підтримки відновлення та реформування України.

Пізніше очікується додаткове фінансування до $800 млн від Світового банку та партнерів у вигляді кредитних гарантій, грантів та інших внесків, зазначено в повідомленні.

***

Введення в експлуатацію житла в Україні за підсумками січня-червня 2023 року збільшилося у 1,4 рази порівняно з аналогічним періодом 2022 року — до 3,59 млн кв. м. Про це свідчать дані Державної служби статистики.

***

Незважаючи на те, що за 15 днів мають повністю відкритися кордони в торгівлі Європейського Союзу з Україною, Європейська комісія (ЄК) досі не має чіткого рішення щодо того, чи буде продовжено тимчасову заборону на імпорт деяких сільгосптоварів з України до п'яти прифронтових країн, повідомив єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський під час засідання в Європарламенті в четвер.

Він запропонував субсидувати транзит українського зерна до портів Балтії на рівні EUR30/тонна. "Ці гроші - сума в EUR600 млн - надійдуть із бюджету ЄС. Умовою їх виділення стане зобов'язання України знайти одержувача своїх товарів у третіх країнах", - пояснив єврокомісар.

***

Із 15 великих проектів, які реалізують в Україні із залученням кредитів або грантів міжнародних фінансових організацій (МФО), два виявилися провальними, сім реалізувалися із затримкою і лише шість є успішними, повідомляється в дослідженні Центру економічної стратегії “Абсорбційна спроможність українських міст”.

***

У липні 2023 року обсяг ІТ-експорту з України зменшився на 2,4% у порівнянні з минулим місяцем, але збільшився на 3,1%, якщо порівнювати з торішніми показниками. Про це повідомляє DOU.

За даними НБУ, в липні 2023 року виторг становив $559 млн, це на $17 млн більше, ніж у липні 2022 року.

Після початку повномасштабної війни обсяг ІТ-експорту за місяць тримається на рівні $500−600 млн із незначними коливаннями.

***

За місяць обсяг непрацюючих кредитів зріс на 5 млрд грн переважно за рахунок державних банків, обсяг наданих банками кредитів — на 4 млрд грн. Про це повідомляє пресслужба Національного банку.

За даними НБУ, частка непрацюючих кредитів (NPL) у банківському секторі на 1 серпня 2023 року склала 39,3%, що на 0,3 в.п. вище показника на 1 липня.

Регулятор також нагадав, що Нацбанк до кінця року проводить оцінку стійкості банків та банківської системи, за результатами якої окремим банкам, ймовірно, доведеться відобразити додаткові втрати від кредитного ризику.

***

Пальне на АЗС за місяць подорожчало на 4-5 гривень за літр.

За місяць (31 липня-31 серпня) середня ціна по країні бензину марки А-95 зросла на 4,41 грн/л і склала 55,02 грн/л, бензин А-95+ подорожчав на 4,39 грн/л — до 47,81 грн/л, а дизельне пальне — на 4,84 грн/л, до 52,62 грн/л. Про це повідомляє галузеве видання еnkorr із посиланням на дані цінового моніторингу ринку «Консалтингової групи «А-95».

***

Споживчі ціни в Єврозоні в серпні збільшилися на 5,3% у річному вираженні, зазначається у звіті Статистичного управління Європейського союзу, який представив попередню оцінку.

Таким чином, інфляція залишилася на рівні липня.

Консенсус-прогноз аналітиків, який наводить Trading Economics, передбачав її уповільнення до 5,1%.

Зростання цін без урахування вартості продуктів харчування та енергоносіїв (індекс CPI Core) у серпні сповільнилося до 5,3% з 5,5% у липні, як і очікувалося.


сайт  "КІНТО"

тел. (044) 246-73-50

Настроение рынка на 1 сентября 2023
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2023. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: Україна, 04107, м.Київ, вул. Тропініна, буд. 7-г
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду