Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Вівторок, 23.07.2024 11:33
English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Понедельник, 18 сентября 2023

Щотижневий огляд фондового ринку

Eavex Capital
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1720,45-3,96%

Національний банк зменшив облікову ставку з 22% до 20%. Відповідне рішення було ухвалено 15 вересня. Основним аргументом для зниження ставки був факт сповільнення споживчої інфляції до 8,6% за підсумками серпня. Це свідчить по те, що за умов поточної інфляції відсоткові ставки за гривневими активами виглядають досить привабливо. Зокрема, на первинних аукціонах  Міністерство фінансів пропонує за річними ОВДП дохідність в 17,8%. Депозитні ставки у великих банках на один рік зараз становлять 15%. Наступне засідання Правління НБУ з питань монетарної політики відбудеться 26 жовтня, а потім ще одно засідання буде 14 грудня. На даний момент існують очікування, що облікова ставка до кінця року буде знижена до позначки 18%.

Міністерство фінансів напередодні рішення НБУ по ставці мало змогу залучити до бюджету 4,4 млрд грн завдяки розміщенню 3-річних ОВДП за ставкою 19,2%, а також 4,2 млрд грн від продажу 2-річних ОВДП за ставкою 18,35% так як гравці ринку були налаштовані виставити збільшені заявки на фоні можливого пониження дохідностей з боку Мінфіну на наступних аукціонах.

На «Українській біржі» котирування основних акцій залишаються без змін. Цінні папери «Центренерго» мають індикативну ціну 5,5 грн. По «Райффайзен Банк» котирування на рівні 27 копійок.

Серед акцій українських агро компаній динаміка була переважно негативною. Акції «МХП» втратили 3,6% і торгувалися по 3,49 доларів. По «Кернел» було подальше падіння на 15% до 6,34 злотих.

На глобальних біржових майданчиках основною інформаційною подією стало IPO британської компанії ARM, яка є одним із провідних розробників мікропроцесорів. IPO Arm Holdings на біржі NASDAQ було найбільшим у світі з початку 2023 року. Інвестори оцінили вартість ARM майже в 55 млрд доларів. Всього на біржі було розміщено10% акцій ARM. Ринкова капіталізація ARM за перші дві торгові сесії підскочила вгору на 25%, що було свідченням підвищеної уваги інвесторів до сектору мікропроцесорів завдяки розвитку технологій штучного інтелекту, які споживають великий об’єм обчислювальних потужностей. Високу оцінку ARM підкреслює те, що мультиплікатор Р/Е при розміщені акцій досяг приблизно 100х, а мультиплікатор до виручки склав 20х. В цілому, настільки високі мультиплікатори свідчать, про оптимізм інвесторів щодо швидкого зростання попиту на мікропроцесори.  

новини економіки

- Військові витрати України прогнозуються в еквіваленті 42 млрд доларів на 2024 рік  (22% від ВВП).

читати докладніше


Інвестиційна компанія «Івекс Капітал»

Операції з цінними паперами

Управління активами

Тел.: (+380 44)590-5454

Україна, м.Київ 01021
Кловський узвіз, 7
БЦ "Carnegie Center"
16 поверх

www.eavex.com.ua

Представлений матеріал був підготовлений на основі даних з відкритих джерел. Перевірка достовірності таких даних нами не проводилася. Оцінки та прогнози, що містяться в публікації є приватною думкою аналітиків стосовно відповідних подій та не є пропозицією для здійснення будь-яких операцій з цінними паперами.

Ліцензія НКЦПФР від 06.10.2015

Настроение рынка на 18 сентября 2023
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2024. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: Україна, 04107, м.Київ, вул. Якубенківська, буд. 7-г
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду