Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Середа, 17.04.2024 11:25
English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Понедельник, 18 марта 2024

Щотижневий огляд фондового ринку

Eavex Capital
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1411,330%

На світових фінансових ринках з’явилися перші ознаки можливої корекції цін на ризикові активи. Американські біржові індекси та котирування на золото одночасно знаходяться на історичних максимумах, в той момент як дохідність облігацій США починає зростати, що з точки зору економічної теорії збільшує ставку дисконтування за якою треба розраховувати справедливу вартість майбутніх грошових потоків від активів. Дохідність 10-річних боргових паперів США зараз становить 4,3% в порівнянні з 3,8% у грудні.

За минулий тиждень індекс MSCI Global втратив 0,5%. Індекс S&P500 показав лише незначне просідання на 0,1%. В цю середу відбудеться чергове засідання Федрезерву США з приводу монетарної політики, але консенсус прогноз каже, що ключова ставка поки залишиться без змін в діапазоні 5,25% - 5,50%. Проте, з огляду на зниження інфляції в США до 3,2% за підсумками лютого, є сподівання на початок періоду більш низьких відсоткових ставок з боку Федрезерву з червня. Американський центробанк декларує ціль привести інфляцію до рівня в 2% і тому поки зберігає жорстку монетарну політику. В той же час, проблемою для сповільнення інфляції може стати чергове підвищення цін на нафту, а також можливий розворот цін на зернові вгору після періоду спаду, що триває з другої половини 2022 року. За останні 12 місяців світові ціни на пшеницю впали приблизно на 25%, а на кукурудзу на 30%.

Серед найбільш відомих американських акцій з початку року спостерігається дуже різна динаміка. Зокрема, капіталізація компанії Tesla за три останні місяці впала на 32%, а компанії Apple на 10%. В той же час, Microsoft додала у вартості 11%, а капіталізація NVIDIA взагалі зросла на 80% до 2,2 трлн доларів, при тому що виручка компанії за минулий рік склала лише 61 млрд доларів. Фактичний показник Р/Е (ціна/прибуток) для NVIDIA становить 74х, а прогнозний Р/Е для цього року 36х.

Для більшості акцій українських компаній, які торгуються на біржах, початок цього року видався негативним. Капіталізація Ferrexpo впала на 44% до 384 млн доларів через проблеми компанії пов’язані з блокуванням банківських рахунків Полтавського ГЗК. Суд ухвалив рішення про блокування рахунків компанії за клопотанням Офісу генпрокурора в межах справи щодо ймовірного ухилення компанією від сплати рентних платежів.

На «Українській біржі» акції «Райффайзен Банк» з початку року втратили 20%, їх поточна ціна 26 копійок (капіталізація 403 млн дол.).

новини економіки

- Нацбанк знизив облікову ставку з 15,0% до 14,5% на фоні сповільнення річної інфляції до 4,3% за підсумками лютого.


читати докладніше


Інвестиційна компанія «Івекс Капітал»

Операції з цінними паперами

Управління активами

Тел.: (+380 44)590-5454

Україна, м.Київ 01021
Кловський узвіз, 7
БЦ "Carnegie Center"
16 поверх

www.eavex.com.ua

Представлений матеріал був підготовлений на основі даних з відкритих джерел. Перевірка достовірності таких даних нами не проводилася. Оцінки та прогнози, що містяться в публікації є приватною думкою аналітиків стосовно відповідних подій та не є пропозицією для здійснення будь-яких операцій з цінними паперами.

Ліцензія НКЦПФР від 06.10.2015

Настроение рынка на 18 марта 2024
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Щотижневий огляд фондового ринку
Eavex Capital


Copyright © Українська біржа, 2008-2024. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: Україна, 04107, м.Київ, вул. Тропініна, буд. 7-г
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду