Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
П'ятниця, 04.10.2024 20:52
English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Четверг, 12 сентября 2024

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально

Державний секретар США Ентоні Блінкен під час свого візиту до Києва оголосив про новий пакет фінансової допомоги для України на суму понад 700 мільйонів доларів.

·        325 мільйонів доларів призначені для відновлення зруйнованих атаками мереж та підтримку української енергетики.

·        290 мільйонів доларів для фінансування соціальних програм.

·        102 мільйони доларів будуть витрачені на заходи з розмінування територій, які постраждали від бойових дій.

***

Велика Британія оголосила про виділення Україні 600 млн фунтів стерлінгів (понад $780 млн) на підтримку у війні з рф. Про це повідомляється на сайті уряду Британії з нагоди візиту глави британського Міністерства закордонних справ Девіда Леммі до Києва 11 вересня.

·        242 млн фунтів стерлінгів будуть виділені у 2024−2025 роках на невідкладні гуманітарні, енергетичні потреби, відновлення та реконструкцію.

·        Цьогорічне фінансування включає 100 млн фунтів стерлінгів на гуманітарну допомогу, зокрема українцям, у громадах біля лінії фронту.

·        20 мільйонів фунтів стерлінгів подвоять цьогорічну допомогу на ремонти та захист електромереж, зміцнення енергетичної інфраструктури України.

·        40 млн фунтів стерлінгів будуть спрямовані на стабілізацію та відновлення країни, «щоб Україна не лише перемогла у війні, але й змогла зробити перший крок до миру».

Міністр закордонних справ Великої Британії також оголосив про намір до кінця 2024 року надати кредитні гарантії на суму $484 млн для кредитування Світового банку з метою зміцнення економічної стабільності України.

Ці кошти будуть спрямовані на підтримку роботи шкіл та лікарень, виплату заробітної плати державним службовцям та фінансування пенсій.

***

Прем'єр-міністр Латвії Евіка Сіліня оголосила про новий пакет військової допомоги для України, до якого увійдуть бронетранспортери.

Про це заявив премʼєр-міністр України Денис Шмигаль, повідомляє РБК-Україна з посиланням на його допис в Telegram.

***

Міністерство освіти і науки України, Міністерство фінансів України та Світовий банк підписали низку угод за програмою LEARN — «Підвищення доступності та стійкості освіти в умовах кризи в Україні». Ініціатива LEARN розрахована на три роки з фінансуванням 415 млн доларів США.

Детальніше: https://mon.gov.ua/news/ukrainska-osvita-otrymaie-finansuvannia-vid-svitovoho-banku-v-mezhakh-prohramy-learn

***

Заступник голови Податкового комітету Ярослав Железняк розповів про нові деталі щодо законопроекту № 11416-д, який передбачає підвищення податків в Україні.

Ключові положення законопроекту

·        Ставку військового збору планується підвищити з 1,5% до 5%.

·        Підвищення податків для підприємців першої та другої групи, а також запровадження 1% податку для всіх форм ФОП третьої групи.

·        Передбачається запровадження авансових внесків для автозаправних станцій.

·        Податок на прибуток фінустанов: Планується підвищити податок на прибуток для фінансових установ до 25%.

·        Помісячна звітність ПДФО (для економічного бронювання).

За словами Железняка, депутати наполягають на запровадженні додаткового оподаткування для банків, незважаючи на категоричний опір Національного банку та Міністерства фінансів.

Міжнародний валютний фонд поки що погодився на підвищення податків на 30 млрд гривень у 2024 році. Однак, уряд не виключає можливості подальших податкових змін у наступному році.

***

Міжнародний валютний фонд закликав Україну збільшувати податки з 2025 року. Про це йдеться у прес-релізі Фонду. https://www.imf.org/en/News/Articles/2024/09/11/pr24326-IMF-and-Ukrainian-Authorities-Reach-Staff-Level-Agreement-Fifth-Review-EFF

«Податкові надходження мають збільшитись у 2025 році і надалі, щоб створити простір для критично важливих витрат, зберегти необхідні буфери та відновити фіскальну стійкість. Досягнення цього вимагатиме впровадження постійних заходів податкової політики та невпинних зусиль щодо закриття існуючих можливостей для ухилення від сплати податків, покращення дотримання вимог та боротьби з тіньовою економікою відповідно до Національної стратегії доходів (NRS)», - йдеться у повідомленні МВФ.

***

Національний банк знизив офіційний курс гривні, який він встановлює на 12 вересня, на 4,55 коп. до 41,1855 UAH/USD.

Про це йдеться у повідомленні НБУ.

У попередній торговий день НБУ знизив офіційний курс гривні на 4,52 копUAH/USD.

Офіційні курси гривні до іноземних валют:

Офіційний курс

1 долар США

41,1855

1 євро

45,4894

***

Курс валют на вечір 11 вересня. До закриття міжбанку курс долара зріс на 14 копійок у купівлі та у продажу. Євро зросло на 3 копійки у купівлі та у продажу.

Відкриття 11 вересня

Закриття 11 вересня

Зміна з початку дня

1 долар США

41,12/41,14

41,26/41,28

+14/+14

1 євро

45,42/45,43

45,45/45,46

+3/+3

Тиждень назад

Відкриття 04 вересня

Закриття 04 вересня

Зміна з початку дня

1 долар США

41,33/41,35

41,18/41,20

-15/-15

1 євро

45,69/45,70

45,53/45,54

-16/-16

Два тижні назад

Відкриття 29 серпня

Закриття 29 серпня

Зміна з початку дня

1 долар США

41,17/41,21

41,10/41,14

-07/-07

1 євро

45,82/45,85

45,55/45,58

-27/-27

***

Національний банк України працюватиме над більшою гнучкістю курсу гривні до долара. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова НБУ Андрій Пишний.

«Рухаємося в напрямі валютної лібералізації відповідно до Стратегії пом’якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування», — зазначив Пишний.

***

Банківська система України після переходу на нову структуру капіталу зберегла майже двократний запас капіталу всіх рівнів. Всі банки виконують мінімальні вимоги достатності капіталу — повідомляє пресслужба Нацбанку.

З 5 серпня 2024 року введено в дію оновлені вимоги Закону України «Про банки та банківську діяльність», згідно з якими банки перейшли на трирівневу структуру капіталу та нові нормативи його достатності. Тепер капітал поділяється на три складники замість двох: основний капітал першого рівня, додатковий капітал першого рівня та капітал другого рівня.

За даними звітності про виконання банками нормативів на 1 вересня:

·        усереднений норматив достатності регулятивного капіталу банків становить 16,2% за допустимого рівня з урахуванням перехідних норм не менш як 8,5%

·        середні нормативи достатності капіталу першого рівня та основного капіталу першого рівня — 15,7% за нормативного рівня не менш як 7,5% та 5,625% відповідно.

Всі банки виконують мінімальні вимоги достатності основного капіталу 1-го рівня, капіталу 1-го рівня та регулятивного капіталу, зазначають у НБУ.

«Прибутковість банків підтримує їхній капітал, що дозволяє безболісно ввести вимоги до достатності капіталу відповідно до норм ЄС», — прокоментувала перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова.

Вона додала, що наступного року НБУ планує провести нову перевірку стійкості банківської системи для оцінки достатності капіталу банків для покриття неочікуваних збитків у кризових умовах.

***

11 вересня 2024 року Кредобанк підписав з Європейським банком реконструкції та розвитку нову угоду про розподіл ризику при кредитуванні бізнесу на загальну суму 100 млн євро.

***

Які умови зараз пропонують у нацвалюті та ВКВ фінустанови з депозитними портфелями фізосіб від 2 млрд грн — у свіжому огляді «Мінфіну».

Посилання: https://minfin.com.ua/ua/deposits/articles/maksimalni-stavki-11092024/

Рис.1

Рис.2

***

ПАТ "Укрнафта" в січні-червні 2024 року отримало 10,6 млрд грн чистого прибутку. 1-ше півріччя 2023 року компанія закінчила з прибутком 14,1 млрд гривень. (Обидва показники – це дуже хороші результати)

"Результати підтверджено аудитом Crowe Erfolg Ukraine, Crowe Audit & Accounting Ukraine", - повідомила компанія в середу.

Товариство за цей період сплатило 20,2 млрд грн до державного бюджету у вигляді податків, зборів, дивідендів на державну частку та митних платежів.

***

За оцінкою Світового банку, для розмінування всієї території України знадобиться майже 35 млрд доларів.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства економіки з посиланням на звіт Toni Blair Institute.

"Збитки України через міни та інші вибухонебезпечні предмети становлять 11,2 млрд доларів щорічно. Це еквівалентно 5,6% ВВП України у 2021 році. Найбільші втрати - через скорочення експорту агропродукції та зменшення надходжень місцевих податків", - сказано в дослідженні Tony Blair Institute, проведеному спільно із Міекономіки.

***

Аграрії використовують понад 200 тис. га розмінованих з початку року сільськогосподарських земель.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства економіки.

***

Національна енергетична компанія "Укренерго" 29 серпня домовилася з корпорацією виробничих та комерційних підприємств "Союз" про реконструкцію підстанції 330 кВ Західного територіального управління обслуговування мережі з влаштуванням фізичного захисту автотрансформатора АТ-2 за 120,4 млн гривень.

Про це свідчать дані в системі державних закупівель ProZorro, передають Українські Новини.

Строк виконання робіт - до 31 грудня 2024 року.

***

У січні-серпні 2024 року порівняно з аналогічним періодом минулого року Росія збільшила подачу газу на транзит через українську газотранспортну систему до Європейського Союзу та Молдови на 8% до 10,303 млрд куб. м.

Про це свідчать дані компанії "Оператор ГТС України".

***

Мінпраці США опублікувало дані по споживча інфляції в країні. У серпні зростання споживчих цін у річному вимірі уповільнилось до 2,5%.

Це - трохи краще за очікування експертів й учасників фінансових ринків — 2,6%. Уповільнення інфляції в США триває вже шість місяців. Показник повернувся до рівня березня 2021 року.

Однак базовий ІСЦ, який виключає нестабільні ціни на продовольство та енергоносії, зріс на 0,3% за місяць, трохи вище за очікування - 0,2%. Рівень базової інфляції у річному вимірі утримався на рівні 3,2%, що відповідає прогнозу.


Рис.3

***

Нові міжнародні коди нових єврооблігацій України можна знайти за посиланням: https://mof.gov.ua/en/ozdp

Ціни окремих нових євробондів України на міжнародній біржі у Франкфурті:



Рис.4

Рис.5










сайт "КІНТО"

тел. (044) 246-73-50










Настроение рынка на 12 сентября 2024
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналітичний огляд ринку
КІНТО


Copyright © Українська біржа, 2008-2024. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: Україна, 04107, м.Київ, вул. Якубенківська, буд. 7-г
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду