Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Вівторок, 23.07.2024 15:44
English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Підписка
У форматі RSS
Спецпроекти
Корисні посилання

На главную страницу »
 версія для друку

Матрац VS інвестування: чи є в українців альтернатива матрацу

Джерело: Економічна правда

За рік ми побачили 200% зростання курсу долара і падінням понад 40 банків у країні. В таких умовах страшно кудись вкладати гроші, а тримати їх під матрацом не вигідно через інфляцію понад 30%. Що робити та як зберегти свої "кровні"? Незалежно від статків, це питання зараз хвилює усіх.

Наші герої вирішили дослідити куди наразі доцільно вкладати кошти або все ж краще купити долари або євро і сховати їх під матрац чи накупити півтонни гречки. Троє молодих хлопців проводитимуть цей експеримент за власні кошти, кожний виділив одну тисячу зелених (чи її еквівалент), а експерти з фінансів допоможуть нам розібратися в перевагах та недоліках обраних варіантів.

"Вважаю, що гроші, які лежать під матрацом або в сейфі, це гроші, які ми втрачаємо. Хочу розглянути кілька легальних варіантів для інвестицій. Швидше за все це будуть акції українських компаній", - розповідає про свої плани Дмитро

"Акції українських компаній можна придбати на фондовій біржі. Робота на фондовому ринку - це як своя справа, де власними знаннями можна отримати більше ніж на банківському депозиті та стільки ж або навіть більше ніж відкривши свій бізнес. А головного болю при цьому у вас набагато менше, так як ви не залежите від покупців, постачальників або підрядників, ви - сам собі господар. Крім того, для того щоб працювати на біржі, вам не обов'язково постійно знаходиться в одному місті чи навіть країні, торгувати можна з будь-якої точки на земній кулі", – говорить про переваги інвестицій на біржі Віталій Бердічевський, керівник відділу роздрібних продажів "Арт Капітал".

Що обрати?

"Для інвестування від 3х місяців - підійдуть акції та облігації. Для активної купівлі-продажу - ф'ючерси й опціони, - пояснює пан Бердічевський. - Акції - це реальний актив і можливість отримання дивідендів. Клієнти часто дивуються, дізнавшись, що українські підприємства виплачують дивіденди. Військові дії на Сході, звичайно, позначилася на ціні акцій - багато з них впало в ціні, папери недооцінені, а отже, мають величезний потенціал зростання".

Один важливий момент - в Україні всі торги акціями проходять у гривні, уточнює експерт:  "Прив'язка до курсу долара є у доларових облігацій, які підходять для довгострокового інвестування, та валютних ф’ючерсах і опціонах, які можна застосовувати для більш активної торгівлі. Так, ф'ючерс на долар – гривню на "Українській біржі", дозволяє заробляти на коливанні курсу, як це роблять на Міжбанківському валютному ринку. З трьома відмінностями: по-перше, фізично долар не купується, по-друге, курс використовується тільки для розрахунку різниці і по-третє – працювати на біржі може кожен українець", - говорить Віталій Бердічевський.

Експерти порекомендували Дмитру інвестувати в валютні облігації і він пристав на цю пропозицію.

"Державні облігації - це цінні папери, емітентом яких, в нашому випадку, є держава. Тобто Україна, зобов'язується у встановлений термін, в установленому порядку повернути всі вкладені кошти плюс додатковий процентний дохід. Це як депозит у банку, прибутковість гарантована, а от надійність значно вища, адже гарантом повернення всіх коштів виступає уряд, а не Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, - пояснює Сергій Румянцєв, керівник відділу фінансових інструментів компанії "Майстер Брок". - Дмитро купував саме доларові державні облігації, тому крім високої надійності, він також отримав захист від девальвації української гривні".

Експерт пояснив нам, що будь-який українець може звернутися до брокерської компанії та за гривню купити доларові облігації. А коли за цими паперами будуть проходити виплати, американська валюта буде зарахована на ваш банківський рахунок.

"Заробіток з таких інвестицій складається з двох частин. Перша, це дохід на зростанні курсу долара, який ще може показати нові максимуми. Друга, це процентний дохід, який може бути від 8% до 15% річних залежно від термінів інвестицій, - каже Сергій Румянцєв. - Державні доларові облігації, для багатьох великих інвесторів, це також спосіб перевести значний обсяг коштів в іноземну валюту. Наприклад, необхідно купити еквівалент 100 тисяч доларів. У банк не підемо, через обмеження на обсяг покупки. У якогось "міняли" на вулиці купувати теж не будемо, через великі ризики. На Міжбанк доступ для фізичних осіб закритий. Тому лишається тільки один легальний, прозорий і вигідний спосіб, це купівля державних доларових облігацій".

Наступний наш герой, Михайло, дотримується консервативних поглядів, тому незважаючи на те, що банки лопаються немов мильні бульбашки, обрав банківський депозит. "Я вкладу гроші в надійний державний банк. Вкладу в доларі, щоб не втрачати на обміні курсу гривні, та отримаю свої маленькі але законні та гарантовані відсотки", - пояснює свій вибір Михайло.

Не варто категорично відмовлятися від банківського депозиту. Використовуючи широкий комплекс інструментів, у вас є змога досягти синергетичного ефекту і отримати очікувані результати, впевнений Сергій Горбачов, інвестиційний експерт компанії NETTRADER (Україна). "За допомогою комбінування різних фінансових інструментів (депозити, облігації, похідні фінансові інструменти) можна формувати структуровані продукти з захистом капіталу, при цьому збільшуючи дохідність інвестицій, - пояснює експерт. - Сьогодні банківський ринок переживає складні часи, є безліч факторів, які стримують притік заощаджень населення у банківську систему. Насамперед, я б виділив існуючі адміністративні обмеження, високі податки на відсотки за вкладами, ризик дефолту окремої фінустанови. Але пам’ятайте, гроші повинні постійно працювати. Якщо ви не інвестуєте, ви не отримуєте прибуток, що рівносильно втратам".

  • Сергій Горбачов дає наступні поради щодо формування депозитного портфеля:
  • Не перевищувати гарантовану до відшкодування ФГВФО суму в 200 тис. грн.
  • Обирати надійні банки, поступаючись процентними ставками.
  • Розміщувати вклади на різні терміни (1, 3, 6, 12 місяців).
  • Вивчати квартальну звітність банків, в яких обслуговуєтесь.
  • Страхувати валютні ризики, якщо розміщуєте грошові кошти в національній валюті. В цьому допоможуть ф’ючерсні контракти на курс долар – гривня, торги якими нещодавно запустила "Українська біржа".

Ще один учасник експерименту, Костянтин, захотів скористатись послугами інвестиційної компанії, де йому порадили купити на "Українській біржі" акції "Миронівського хлібопродукту" (МХП, бренд "Наша ряба" та ін.), "Мотор Січі" та ф’ючерс на курс долар – гривня.

Олександр Куликов, Керівник управління брокерського обслуговування ІГ УНІВЕР, розповів, що у 2015 році завдяки "подвійному лістингу" українці отримали можливість інвестувати в акції провідних українських компаній, які провели IPO (первинне публічне розміщення цінних паперів) на іноземних біржах.

"МХП в 2008 році провів вдале IPO на Лондонській фондовій біржі. Успіх компанії полягає у високих стандартах якості продукції та правильному структуруванні компанії, до якого звикли іноземні інвестори. Без перебільшення можна стверджувати, що це найуспішніший та передовий агрохолдинг в Україні. Завоювавши лідерські позиції в нашій країні, зараз компанія веде активне завоювання ринків ЄС, що дозволить нарощувати виробництво, мати диверсифікацію ринків і приріст валютної виручки. Таким чином, купивши цінні папери цієї компанії, Костянтин зробив інвестицію в надійний і роками перевірений бізнес, - говорить пан Олександр. - Враховуючи високу доларизацію української економіки, ми звикли зберігати свої заощадження в доларах США, тому для захисту від можливої ​​девальвації частину коштів Костянтин вклав у ф'ючерс на курс долар - гривня. Так був створений інвестиційний портфель, який складається з акцій, які можуть принести прибутковість вище інструментів з фіксованою прибутковістю (банківський депозит) і має захист від знецінення гривні".

Підсумки

Ми зустрілися з нашими героями через місяць щоб дізнатися про результати інвестицій.

Валютні облігації дозволили Дмитру заробити 10% річних у доларах США. Михайло з депозиту отримав 7,5% річних в доларах США. Інвестиції Костянтина в акції та валютні ф’ючерси принесли йому 182,5% річних прибутку гривні. Варто відзначити, що всі герої за підсумками року мають сплатити податок з отриманих прибутків (20% та +1,5% військовий збір).   

Тож, як бачимо, альтернативи матрацу є і їх варто використовувати. Проте, як і до всього в житті, необхідний зважений та розумній підхід. Тому преш ніж вкладати кудись свої кошти детально вивчіть всю інформацію, можливі перспективи та ризики.

Преса про нас
19.05.15 Лібералізація валютного законодавства: безконтрольність чи переваги
12.05.15 Купити б долар по 11 грн
05.05.15 Що буде з доларом? Робіть ваші ставки, панове
29.04.15 Долар знизився на 26,5%, чи буде і далі падати американська валюта?
23.04.15 Є альтернатива долару
16.04.15 Матрац VS інвестування: чи є в українців альтернатива матрацу
24.03.15 УНІАН: Голова правління "Української біржі" Потенціал українського фондового ринку колосальний
11.06.14 Голова Української біржі: Фондовий ринок країни готовий до зростання
06.03.14 Олег ТКАЧЕНКО: "Рухатися потрібно не до єдиної сильної біржі, а до розвиненого фондового ринку"
Показать все


Copyright © Українська біржа, 2008-2024. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: Україна, 04107, м.Київ, вул. Якубенківська, буд. 7-г
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду