Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
П'ятниця, 19.04.2024 12:28
English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Підписка
У форматі RSS
Спецпроекти
Корисні посилання

На главную страницу »
 версія для друку

Що буде з доларом? Робіть ваші ставки, панове

Джерело: Економічна Правда 

Можна заробляти, роблячи ставки на зростання або падіння курсу тієї чи іншої валюти, а можна заробляти незалежно від її динаміки.

Давайте розберемося, які фактори впливають на вартість валюти і як можна прогнозувати її коливання.

"Фактори, які впливають на курс долара в Україні, можна розділити на зовнішні і внутрішні. До зовнішніх чинників належить монетарна політика США, за допомогою якої ФРС регулює грошову пропозицію. Основні інструменти: облікова ставка, операції на відкритому ринку і зміна рівня резервних вимог. Впливає також поточний платіжний і торгівельний баланс країни емітента валюти", - говорить Сергій Горбачов, інвестиційний експерт компанії NETTRADER (Україна).

Великі учасники ринку активно стежать за макроекономічними показниками і враховують їх динаміку при прийнятті рішень: "Сюди можна віднести ВВП, поточний платіжний баланс, торгівельний баланс, індекс споживчих цін тощо, - пояснює Сергій Горбачов. - До внутрішніх факторів відноситься рівень золотовалютних резервів НБУ, очікування інвесторів, здатність уряду ефективно управляти державним боргом. Не варто забувати про спекулятивну складову курсоутворення в нашій країні. До введення обмежень з боку регулятора маніпулювати курсом було досить просто. На вартість національної валюти впливають і внутрішні макроекономічні показники. Ще один ключовий фактор - довіра населення і бізнесу до національної валюти".

Як бачимо, багато економічних показників можуть бути причиною зростання або падіння курсу. У той же час сильний вплив на динаміку валют мають політичні чинники.

"Наша національна валюта перебуває за "колючим дротом". У механізмі курсоутворення завжди було більше політики, ніж економіки. Це робить дуже складним процес прогнозування для простої людини", - вважає Олександр Куликов, Керівник управління брокерського обслуговування ІГ УНІВЕР.

Дійсно, вітчизняний валютний ринок складно назвати прозорим. Банки торгують між собою і в українців немає доступу на Міжбанківський валютний ринок або до оперативної інформації про те, які обсяги торгів проходять і за якими курсами.

Чи є варіанти

Не все так погано, стверджують експерти. Навіть у ситуації, що склалася, при бажанні можна навчиться розпізнавати сигнали ринку. "Зараз ми почали робити перші кроки до ринкових методів курсоутворення. А поки я б рекомендував всім зосередитися на навчанні управлінню своїми коштами та валютними ризиками", - рекомендує Олександр Куликов.

Сергій Румянцев, керівник відділу фінансових інструментів компанії "Майстер Брок", порівнює спроби передбачити курс долара з прогнозуванням погоди і виділяє три тактики: довгостроковий і короткостроковий прогноз, а також прикмети.

"Короткостроковий прогноз - це спроба вгадати найменші зміни погодних умов за короткий термін, наприклад, завтра або післязавтра. Зробити це складно. Потрібно мати свій гідрометцентр, досвід, знання, щоб передбачити таку незначну зміну погоди. Але довгострокове прогнозування набагато простіше. Всі ми знаємо, що влітку буде жарко, взимку холодно, восени дощитиме, а навесні будуть танути сніги", - говорить експерт.

Аналогічно і з курсом долара. "Якщо ви хочете прогнозувати зміну валюти в перспективі декількох днів, тобто знаходити дрібні коливання, вам потрібно цілком присвятити себе цьому заняттю. Встановити програмне забезпечення з прямим доступом на ринок, пройти навчальні курси і регулярно моніторити зміни ціни і факторів, які впливають на неї", - розповідає пан Румянцев.

Так само як і у прикладі з погодою, прогнозування курсу валют на тривалий термін простіше. На думку Сергія Румянцева, якщо на сході України буде і далі буде знижуватися бойова активність, то можна очікувати, що курс долара буде знаходитися а діапазоні 22-24 гривень до кінця року, а в 2016-2017 році він може знизиться до 18 гривень.

Спосіб прогнозування за прикметами оснований на ситуаціях, які щорічно повторюються. Керівник відділу фінансових інструментів компанії "Майстер Брок" пояснює: "Перед великими святами (Новий рік, Великдень, травневі свята) курс долара трохи знижується, так як українцям потрібна гривня, щоб накрити на стіл, купити подарунки або поїхати на відпочинок. З року в рік в жовтні курс долара, навпаки, починає зростати. Напередодні політичних виборів "зелений" теж буде дорожчати".

Поінформований - отже озброєний

У той же час просто стежити за новинами і ключовими подіями в економіці недостатньо. Ця інформація нічого не дасть вам, якщо ви буде просто стороннім спостерігачем. Тому, крім причин зростання або падіння тієї чи іншої валюти, корисно знати, як заробити на цьому коливанні або хоча б не втратити.

"Можна бути дуже поінформованим, але малоефективним. Я рекомендую всім клієнтам отримати консультацію фахівців, переглянути безкоштовні відео курси або пройти платне навчання і відкрити рахунок в брокерській компанії, щоб бути на низькому старті, - говорить Віталій Бердічевський, керівник відділу роздрібних продажів АРТ КАПІТАЛ. - При цьому неважливо готові ви прямо зараз самостійно працювати на біржі і робити інвестиції чи ні. Можливість отримувати безкоштовні консультації дозволить бути ближче до ринку і зрозуміти, як бути в плюсі ​​при будь-якому варіанті розвитку ситуації".

А тим, хто вже готовий кинутися в бій і не хоче проґавити шанс щодня заробляти на коливаннях курсу долара, експерти радять придивитися до торгівлі валютними ф'ючерсами на "Українській біржі". "Інтернет-трейдинг (торгівля на біржі) має ряд переваг. У вас буде прямий доступ на ринок і до всієї біржової інформації, ви завжди зможете в режимі онлайн відстежувати зміни курсів, а брокерська компанія навчить вас основам професійного аналізу", - говорить Сергій Румянцев.

Долар може вирости за один день на 2-3%. Вибір за вами - просто спостерігати за цими стрибками, втрачати гроші або, навпаки - заробляти.

Преса про нас
04.06.15 Євро і долар на "Українській біржі" подорожчали
27.05.15 До кінця літа курс долара буде нижчим 24 гривень
26.05.15 Інфляція 60% річних: як перестати втрачати на депозитах
19.05.15 Лібералізація валютного законодавства: безконтрольність чи переваги
12.05.15 Купити б долар по 11 грн
05.05.15 Що буде з доларом? Робіть ваші ставки, панове
29.04.15 Долар знизився на 26,5%, чи буде і далі падати американська валюта?
23.04.15 Є альтернатива долару
16.04.15 Матрац VS інвестування: чи є в українців альтернатива матрацу
Показать все


Copyright © Українська біржа, 2008-2024. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: Україна, 04107, м.Київ, вул. Тропініна, буд. 7-г
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду