Log in with an existing account
Login:
Password:
Forgot your password? | Register
Ukraine Exchange - The first exchange in Ukraine with direct market access and internet-trading
Register Login
Tuesday, 04.10.2022 20:39
Українська Українська
For Investors
For Brokers
Securities Market
Derivatives Market
Exchange Members
Market Data
Index
Technical Support
About Us
News
E-mail Subscription

Analytics and Market news

Thursday, 21 June 2012

Коментар по акціях «Укрсоцбанку»

КІНТО
Рекомендация: USCB, Укрсоцбанк, аздержать

На початку літа акції Укрсоцбанку знизилися до 3-річного мінімуму в районі 0,14 грн. Акції, які ще в середині травня досить впевнено трималися біля рівня 0,20 грн., швидко обвалилися, програвши ринку 20 в.п. з початку червня.

Причина проста, 20 травня завершився термін подачі заявок на викуп акцій для інвесторів, які проголосували проти додаткової емісії на зборах акціонерів, в результаті чого фактично припинив діяти опціон на акцію за ціною 0,22 грн., який втримував ціну від падіння. Цілком очевидно, що після цього ціна акцій Укрсоцбанку вирівнялася з ринком.

Наразі, враховуючи майбутню додаткову емісію, мультиплікатор P/B Укрсоцбанку становить 0,35, що є менше показника Райффайзен Банку Аваль (0,45), та втричі нижче за рівні аналогів. Однак ця дешевизна має часткове виправдання.

По-перше, за підсумками 2011 року банк досі не сформував порядку 1,8 млрд. грн. резервів під кредитні втрати. Враховуючи щоквартальний темп накопичення резервів у розмірі 480-
550 млн. грн., на це йому знадобиться рік. Відтак, навряд чи банк зможе показати прибуток за національними стандартами обліку цього року (хоча за міжнародними стандартами прибуток може скласти близько 500 млн. грн. проти 345 млн. грн. у 2011 році).

По-друге, після додаткової емісії банк матиме надлишковий власний капітал, який вдвічі обмежить рентабельність у найближчі 2-3 роки. Відтак, відношення капіталу до активів складе приблизно 20% – проти норми 12-13%. Щоб ефективно використати цей капітал банку буде необхідно наростити активи на 60%, що виглядає малоймовірним у перспективі декількох років. Єдиний можливий варіант – приєднання до Укрсоцбанку Унікредит банку. Однак і цього може виявитися недостатньо, оскільки активи останнього становлять усього 15% від активів Укрсоцбанку.

У будь-якому випадку, нижча майбутня рентабельність обмежить справедливі рівні мультиплікатора P/B для банку значеннями 0,6-0,7. Але навіть така «стеля» дає двократний потенціал акціям.

Разом з тим, потенціал ще не означає зростання ціни. Зараз на акцію тисне негатив: від завершення викупу, до зниження ліквідності внаслідок цього, та відсутність перспектив покращення прибутку у найближчі декілька кварталів. Відтак, поки що потенціал зростання залишиться без реалізації. Наша попередня рекомендація продавати акції по 0,21 грн. (від 4 травня) повністю вичерпала себе, і на даних рівнях цін ми рекомендуємо тримати акції Укрсоцбанку.


Другие рекомендации по инструменту
23 April 2012
Аналитический департамент SORTIS
22 February 2012
Аналитический департамент SORTIS
Коммерсант, № 22 от 14.02.2012


Copyright © Ukrainian Exchange, 2008-2022. All the rights for the information and analytical materials published on this website are protected in compliance with the ukrainian legislation.
Direct Market Access services are provided by the trading participants of the Ukrainian Exchange.
Tel: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Address: Tropinina Street, 7-g, Kyiv, 04107, Ukraine