Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Понеділок, 30.03.2020 10:37
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Вторник, 10 марта 2020

Аналітичний огляд ринку

КІНТО
Прогнозируемое настроение рынка: Нейтрально
Индекс UX по итогам дня: 1532,8-1,11%

Перед тим, як згадувати про те, що відбувалось на місцевих фондових біржах перед вихідними, варто зробити короткий огляд того, що відбувалось в світі та Україні в понеділок, безпосередньо перед вихідними та на вихідних. Тому що відбувалось багато значимого.

Вчора на світових ринках акцій та нафти відбувся гігантський розпродаж. Багато відомих світових фондових індексів знизилось більш, ніж на 7%. Причини різке зниження цін на нафту та страх перед економічними наслідками коронавірусу.

Ціна нафти впала, більш, ніж на 20%. Після невдалих спроб ОПЕК переконати Росію ще більше знизити видобуток для зменшення пропозиції Саудівська Аравія фактично об’явила цінову війну на ринку нафти запропонувавши європейським споживачам дуже великі знижки та запланувавши помітно наростити обсяги видобутку.

На цьому фоні банк Goldman Sachs попередив про можливість зниження  ціни нафти до 20 доларів США за барель та понизив прогноз цін на нафту до 30 за барель на другий та третій та 40 доларів на четвертий квартал 2020 року

Дохідність державних облігацій США ще значно знизилась. Дохідність 10-и річних трежиріз вчора в моменті вдень по Україні опускалась до позначки 0,32%.

Сьогодні світові ринки акцій спробують принаймні наполовину відіграти вчорашнє падіння. Імовірно цього дня ми побачимо значний ціновий ріст на фондових ринках в сегменті акцій.

Щодо подій в Україні, точніше подій, які стосуються економіки та фінансового сектору країни. Їх теж було немало. І теж, переважно не зі знаком «+».

Мінекономрозвитку зафіксував в січні порівняно з січнем минулого року зниження активності в усіх галузях української економіки крім торгівлі. На цих даних оцінка росту ВВП країні в січні 2020 року – мінус 0,5% на річній основі, вперше за останні 49 місяців (чотири роки).

Дохідності українських євробондів значно підросли, їх ціни знизились. Дохідність самих «довгих» євробондів з погашенням 1-ого листопада 2028 та 25 вересня 2032 року наразі складає 8,8% та 8,4%.

Банк Morgan Stanley опублікував звіт з рекомендацією інвесторам продавати державні боргові папери України і натомість, як варіант, купувати облігації Єгипту. Окрім невисокої дохідності державних паперів України, у американського банку виникли сумніви у складі нового уряду України та стосовно перспектив нової програми України з МВФ. Банк звернув увагу на відсутність в новому уряді нашої країни ряду відомих реформаторів, заміну генерального прокурора, бажанню нового уряду підвищити соціальні видатки.

Стосовно цих тем в кінці минулого тижня з’явився і ряд публікацій українських експертів та інформаційних ресурсів. Всі вони були переважно в тому ж ключі.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch опублікувало записку по Україні. Агентство очікує прискорення росту економіки України з 3,2% в 2019 році до 3,5% в цьому році на 3,8% в наступному році, а також ослаблення курсу гривні. Дай Боже, щоб прогноз агентства по прискоренню економічного зростання в Україні виправдався. Поки, на жаль, для цього не видно дуже гарних передумов та хорошої поточної динаміки.

Національний банк в перший тиждень березня перейшов до чистого продажу валюти на міжбанку. На минулому тижні НБУ придбав 150 мільйонів доларів та продав 307 мільйонів – чистий результат – мінус 157 мільйонів доларів США.

Минулої п’ятниці індекс ПФТС майже не змінився, підрісши «аж» на 0,02%. Це після дня стояння не місці і після двох днів невеликих коливань до цього (+0,2% та +0,6%). Можна сказати, такий собі острівець стабільності в буремному морі світових фондових ринків.

Зміна індексу ПФТС в останній робочий день минулого тижня відбулась виключно завдяки одній угоді з акціями «Укрнафти» обсягом 200 акцій або рівно 31 тисячу гривень (ціна 155 гривень за папір).

Крім цього в сегменті акцій на біржі ПФТС того дня відбулись дві угоди з «не індексними» акціями банку «Південний» та «Індустріалбанку».

Індекс Української біржі минулої п’ятниці знизився на 1,9%.

Того дня внесок в зміну індексу Української біржі внесли акції трьох емітентів: «Укрнафти», «Центренерго» та «Донбасенерго»; вплив зміни ціни останніх був зовсім незначним. Ціна акцій «Укрнафти» того дня на УБ знизилась на 6,3% до 153,0444 гривень за акцію після росту на 6,0% попереднього дня, «Центренерго» знизилась на 1,2% до 8,4 гривень за акцію, «Донбасенерго» на 0,4% і склала на закритті 27,0021 гривні за папір.

Всього того дня з «індексними» акціями на Українській біржі відбулось вісім  угод і всі по безадресним заявкам. Загальний обсяг цих угод склав 135,8 тисячі гривен в грошовому вираженні.

Крім цього того дня на Українській біржі також відбулись угоди по безадресним заявкам з акціями Крюківського вагонобудівного заводу та Миронівського хлібопродукту без зміни ціни цих паперів загальним обсягом 26,2 тисячі гривень в грошовому вираженні.

Ніяких інших значимих подій в сегменті акцій на Українській біржі, крім згаданих вище, минулої п’ятниці не було.

Світові фінансові ринки.

Спочатку нагадаємо, що на минулому тижні ФРС США на 50 базисних пунктів (0,5%) зменшила свою базову ставку до діапазону 1-1,25%.

Однак учасники фінансового ринку США очікують від центробанку США більшого: зниження ще на 50 базисних пунктів в березні (з середи наступного тижня) та на 50 базисних пунктів в квітні.

Про це, наприклад, написав Ян Харціус (Jan Hatzius) головний економіст банку Goldman Sachs у вчорашньому звіті надісланому інвесторам. Про це говорять і інші учасники фінансового ринку США.

І про це ще трохи далі.

Що стосується фондових індексів.

Вчора широкий фондовий індекс США S&P 500 втратив 7,6% після росту на 4,2% 4 березня та втрати 3,4% та 1,7% в минулі четвер та п’ятницю. Широкий загальноєвропейський фондовий індекс STOXX 600 цього понеділка знизився на 7,4% (після зниження на 3,7% минулої п’ятниці і росту на 1,4% в кожний з двох попередніх днів). Композитний доларовий індекс країн, які розвиваються, MSCI EM минулого дня впав на 6,3% після зниження на 2,3% минулої п’ятниці та росту від 0,1% до 1,1% у чотири попередніх дні.

Від пікового значення 433,90 пунктів досягнутого 19 лютого 2020, індикатор STOXX 600 знизився до сьогодні на 21,8%. Відповідно, індекс S&P 500 від пікового значення 3386,15 пунктів досягнутого того ж таки 19 лютого 2020, знизився до сьогодні на 18,9%.

Сьогодні зранку ф’ючерси на американські та європейські фондові індекси суттєво зростають; на американські додаючи 3% і більше, на європейські від 1,5% (Італія) до 5% і вище. Індекс MSCI EM зранку зростає на 1,3%.

Повертаючись до відсоткових ставок.

За усною інформацією людей близьких до керівництва ФРС відповідальні особи центробанку США ще роздумують коли і наскільки знижувати базову ставку в США та що робити з дисконтною ставкою, оскільки слідування за відсотковими ставками в країні має одну проблему. Ринкові відсоткові ставки можуть через пару місяців зрости після того, як страхи ризики спалаху вірусу відійдуть. Тоді базова ставка ФРС виявиться неадекватною економічним умовам. Підняття ж її буде загрожувати, як авторитету ФРС, так і безпосередньо економіці країни.

До того ж ФРС вже зараз має проблеми з утриманням низької поточної відсоткової ставки. Для її утримання ФРС змушений викуповувати в значному обсязі папери у банків. (Нагадаємо, що базова ставка ФРС це середньозважена ставка по позичковим коштам банкам один одному для виконання умов обов’язкового резервування по пасивним операціям – залученим коштам).

Ситуація в економіці США виглядає поки насправді не так погано. Офіційний рівень безробіття в США по останньому звіту по праці за лютий 2020 знову досягла рекордно низького значення у 3,5%.

Що ж стосується зростання економіки, то за інформацією добре поінформованих людей (вибачте за тавтологію), поки державними структурами і центробанком США очікується, що ріст ВВП цієї країни в першому кварталі 2020 року складе в перерахунку на річні темпи 1,5-1,7%. Такі припущення базуються на динаміці показників за січень та лютий та на випереджаючих індикаторах. Це в той час, як багато людей на Уолл-стріт очікують суттєво нижчого показника - 1,1-1,2%.

Наразі є проблемою ліквідність ряду банків США та трейдерів. Останні зрозуміло на зниженні ринку та спробах утримати ринки акцій від падіння вже дуже суттєво потратили грошових коштів. Тож ось де для ФРС є поле для діяльності.

Та що не може зробити Федеральна резервна система, так це надати кредити цільовим чином для тих галузей і підприємств (в принципі з хорошим бізнесом), які цього потребуватимуть в силу обставин, що склались (малий бізнес-ресторани, подорожі, авіатранспорт і т.п.). І тут має діяти уряд.

ЄЦБ має мале поле для маневру, набагато менше, ніж ФРС, оскільки зараз його базова ставка (по депозитам) є від’ємною і складає мінус 0,50% Тож подальше її зниження мало що може дати. Тим не менш очікується, що на цьому тижні ЄЦБ понизиться ставку ще на 0,10%.

Провідні світові трейдери на фондових ринках в спільних зусиллях пробують зупинити чи сильно сповільнити зниження світових ринків акцій. Своїми узгодженими діями вони «тримають цінову планку», щоб уникнути панічного розпродажу на цих ринках. І сьогодні такий день, враховуючи вчорашню динаміку, що це варто робити. Який буде результат побачимо.

Тут в поміч заява президента Трампа про те, що він розгляне разом з Конгресом можливість зменшення податку на заробітну плату. Щоправда в США і так діють значні міри фіскального стимулювання, які і без того немало обтяжують державний бюджет цієї країни.

Та як вже говорилось чи писалось, після тижня зусиль брокери-дилери США мають вже помітні  проблеми з грошовими коштами. Здається, можна придбати акції в борг, особливо при низьких відсоткових ставках. Та для цього треба мати впевненість, що їх можна незадовго продати по вищій вартості. А чи є вона? Адже зниження акцій США відбувається з дуже високого рівня.

Сьогодні в Білому домі збирають Головних керівників провідних фінансових компаній з Уолл-стріт. В зібранні очікується візьме участь і президент США. Які будуть наслідки – побачимо.

«Мати і не мати» (в сенсі володіти чи не володіти). Така назва відомого раніше роману Ернеста Гемінґвея. В якійсь мірі це стосується місцевого ринку акцій. Що краще мати ринок акцій і головний біль з ним чи не мати його взагалі або мати в якомусь «дуже малому вигляді»?

Варто було б сказати - мати. Та що вдієш цими словами.

Однак в даному випадку малий ринок рятує від великого зниження.

Тож як будуть розвиватись торги на Українській біржі сьогодні побачимо. Події на світових фінансових ринках можуть продовжити тиснути вниз і на місцевий ринок акцій.


сайт "КІНТО"

тел. (044) 246-73-50Настроение рынка на 10 марта 2020
Падение
0 0
Рост
Комментарии и премаркет этого дня:
Аналитический обзор рынка
Eavex Capital


Copyright © Українська біржа, 2008-2020. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду