Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Неділя, 24.09.2023 22:25
English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналитика и новости рынка

Пятница, 20 июля 2012

Коментар по акціях ЕК «Донбасенерго»

КІНТО
Рекомендация: DOEN, Донбасенерго, азпокупать

Акції ЕК «Донбасенерго» виглядають краще протягом останнього часу в координатах доходності, ніж ринок в цілому: менше знижуються, коли ринок падає, і навпаки – зростають сильніше при підскоку ринку. Вчора акції знизились на 1,1%, в той час як індекс УБ – на 1,5%. За рік акції переграють бенчмарк лише на
3,6 в.п.; за півроку – на 7,8 в.п.; за місяць – на 11,5 в.п.

За обсягами торгів акції емітента є найслабшими в індексній корзині, але другими після Центренерго в енергетичній галузі та першими порівняно з іншими емітентами ринку заявок, в тому числі і вагонобудівниками, і гірничо-збагачувальними комбінатами. Акції вагонобудівників і ГЗК мають втричі менші обсяги торгів, при тому що їх free float у грошовому вираженні відповідає аналогічному показнику Донбасенерго. Обсяг угод у грошовому вираженні за останній рік складає 149 млн. грн. (без урахування угод РЕПО); за останні три місяці – 17 млн. грн.

На наш погляд, наразі акції є цікавими учасникам ринку переважно за рахунок очікувань близької приватизації державної частки акцій у розмірі 60,8%.

Прихід інвестора звісно забезпечить фінансування реконструкції та модернізації потужностей Донбасенерго, що нині є достатньо застарілими – зношеність складає більше 80%. Наразі керівництво компанії також проводить реконструкцію енергоблоків, але це відбувається дуже повільними темпами. Зокрема, нещодавно були перемаркеровані енергоблоки №4 та №11 Старобешевської ТЕС після їх реконструкції. В результаті чого енергетична потужність Донбасенерго зросла з 2730 МВт до 2795 МВт. Отже, енерго-генеруюча компанія має вже три конкурентоздатні енергоблоки: питомі витрати палива на енергоблоках зменшились до 400 гр. на кВт/г. в середньому, а 4-й блок наближається до 380 гр. на кВт/г.

Нещодавно Донбасенерго отримала кредитні кошти від Ощадбанку (400 млн. грн. на 5 років) для проведення реконструкції енерго-блоку №13 Старобешевської ТЕС, в той час як реконструкцію енергоблоку №4 цієї ж ТЕС здійснювали за свої обігові кошти.
У цьому ж році для Донбасенерго затверджено інвестиційну складову в розмірі 200,8 млн. грн. до тарифу на відпуск електроенергії для проведення реконструкції блоку на період з червня 2012 року до травня 2016-го. В розрахунку на один місяць інвестнадбавка складає 4,2 млн. грн. Хоч це і менша сума, ніж очікувалось керівництвом, але Донбасенерго нарешті отримала інвестиційну надбавку на повернення кредиту, тоді як інші генеруючі компанії мали її і раніше. Перший етап реконструкції додасть до терміну експлуатації енергоблоку 10 років, зменшить витрати палива та збільшить його потужність на 25-40 МВт. Другий етап – це сіркоочистка.

За півроку на станціях Донбасенерго виготовлено 4 636 млн. кВт/г. (+12%, 6 міс. 2012/6 міс. 2011). За цей же час виробництво електроенергії в цілому по Україні збільшилось на 3,6% порівняно з показниками минулого року. Обсяг виробництва е/е компанією у 2012 році очікується на рівні 9,1 млрд. кВт/г. (+3,7%, р/р), що є цілком реальним планом, зважаючи на піврічні результати

Тарифи на е/е продану в ОРЕ та вироблену Донбасенерго зросли на 8% порівняно з аналогічним періодом минулого року, у травні – 641 грн. за 1 МВт/г. Прогнозна оптова ринкова ціна на електро-енергію на ОРЕ України на червень 2012 року збережена на рівні травня – 679,39 грн. за 1 МВт/г. Враховуючи наближення виборів до парламенту, не варто очікувати подальшого суттєвого зростання тарифів. Тому ми очікуємо, що оптова ринкова ціна на е/е на ОРЕ продовжуватиме триматись близько 680-700 грн. за 1 МВт/г. Але і такий рівень тарифів дозволить Донбасенерго отримати хороші фінансові показники у 2012 році, навіть маючи найменші тарифи серед інших генеруючих компаній.

Зважаючи на вищеописані фактори, акції ЕК «Донбасенерго» мають потенціал росту, тому наша рекомендація залишається без змін – купувати.

Другие рекомендации по инструменту
16 марта 2012
Коммерсант, № 43 от 16.03.2011


Copyright © Українська біржа, 2008-2023. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: Україна, 04107, м.Київ, вул. Тропініна, буд. 7-г
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду