Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Четвер, 29.02.2024 21:18
English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналітика та новини фондового ринка

Четверг, 21 июня 2012

Коментар по акціях «Укрсоцбанку»

КІНТО
Рекомендация: USCB, Укрсоцбанк, аздержать

На початку літа акції Укрсоцбанку знизилися до 3-річного мінімуму в районі 0,14 грн. Акції, які ще в середині травня досить впевнено трималися біля рівня 0,20 грн., швидко обвалилися, програвши ринку 20 в.п. з початку червня.

Причина проста, 20 травня завершився термін подачі заявок на викуп акцій для інвесторів, які проголосували проти додаткової емісії на зборах акціонерів, в результаті чого фактично припинив діяти опціон на акцію за ціною 0,22 грн., який втримував ціну від падіння. Цілком очевидно, що після цього ціна акцій Укрсоцбанку вирівнялася з ринком.

Наразі, враховуючи майбутню додаткову емісію, мультиплікатор P/B Укрсоцбанку становить 0,35, що є менше показника Райффайзен Банку Аваль (0,45), та втричі нижче за рівні аналогів. Однак ця дешевизна має часткове виправдання.

По-перше, за підсумками 2011 року банк досі не сформував порядку 1,8 млрд. грн. резервів під кредитні втрати. Враховуючи щоквартальний темп накопичення резервів у розмірі 480-
550 млн. грн., на це йому знадобиться рік. Відтак, навряд чи банк зможе показати прибуток за національними стандартами обліку цього року (хоча за міжнародними стандартами прибуток може скласти близько 500 млн. грн. проти 345 млн. грн. у 2011 році).

По-друге, після додаткової емісії банк матиме надлишковий власний капітал, який вдвічі обмежить рентабельність у найближчі 2-3 роки. Відтак, відношення капіталу до активів складе приблизно 20% – проти норми 12-13%. Щоб ефективно використати цей капітал банку буде необхідно наростити активи на 60%, що виглядає малоймовірним у перспективі декількох років. Єдиний можливий варіант – приєднання до Укрсоцбанку Унікредит банку. Однак і цього може виявитися недостатньо, оскільки активи останнього становлять усього 15% від активів Укрсоцбанку.

У будь-якому випадку, нижча майбутня рентабельність обмежить справедливі рівні мультиплікатора P/B для банку значеннями 0,6-0,7. Але навіть така «стеля» дає двократний потенціал акціям.

Разом з тим, потенціал ще не означає зростання ціни. Зараз на акцію тисне негатив: від завершення викупу, до зниження ліквідності внаслідок цього, та відсутність перспектив покращення прибутку у найближчі декілька кварталів. Відтак, поки що потенціал зростання залишиться без реалізації. Наша попередня рекомендація продавати акції по 0,21 грн. (від 4 травня) повністю вичерпала себе, і на даних рівнях цін ми рекомендуємо тримати акції Укрсоцбанку.


Другие рекомендации по инструменту
23 апреля 2012
Аналитический департамент SORTIS
22 февраля 2012
Аналитический департамент SORTIS
Коммерсант, № 22 от 14.02.2012


Copyright © Українська біржа, 2008-2024. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: Україна, 04107, м.Київ, вул. Тропініна, буд. 7-г
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду