Авторизація
Логін:
Пароль:
Забули пароль | Зареєструватися
Українська біржа - центр ліквідності акцій та похідних інструментів в Україні
Реєстрація Увійти
Понеділок, 19.08.2019 17:02
Русский Русский English English
Новини в форматі RSS Українська біржа в facebook Українська біржа в twitter
Приватним інвесторам
Торгoвцям
Емітентам
Фондовий ринок
Строковий ринок
Члени біржі
Інформація про торги
Індекс
Технічна підтримка
Про біржу
Документи
Новини
Спецпроекти
Корисні посилання

Аналитика и новости рынка

Понедельник, 20 августа 2012

Коментар по акціях «Банк Форум»

КІНТО
Рекомендация: FORM, Форум, аздержать

В останні тижні акції банку Форум остаточно сповзли під позначку в 1 грн. в район 0,85 грн. За рік акції втратили майже 70% вартості.

Безперечно основною новиною липня для банку став його продаж німецьким Commerzbank’ом українському олігарху В.Новінському. Сума угоди не розголошується, однак, на наш погляд, вона не є принциповою, оскільки вищою за поточну ринкову ціну навряд чи могла б бути. Інше питання, чи змінює прихід нового власника фундаментальну вартість банку Форум? На нашу думку, ні. По-перше, новий власник не має стратегічного інтересу у фінансовому секторі, навіть, незважаючи на володіння вже трьома фінансовими установами (Юнекс банк, БМ-банк, Форум). Відтак, банк, вочевидь, буде розвиватися як додаток до іншого бізнесу групи. По-друге, важкий стан банку Форум був спричинений у більшій мірі макроекономічними факторами та делеверіджем усієї банківської системи, тобто системними чинниками, спільними для усіх банків, ніж індивідуальним положенням конкретного банку. Так, з часів кризи 2008 року активи Форуму знизилися з 20,5 млрд. грн. до 9,8 млрд. грн. – більш ніж вдвічі.

Разом з тим, що може бути покращено новим власником – так це низька доходність активів. Активи банку потягом 2010-2012 рр. генерували кожного разу все менше і менше доходу. Так, якщо у 2008 році активи заробляли 6%, то у 2012 – 4,4%. Це надзвичайно мало в порівнянні з Райффайзен Банком Аваль та Укрсоцбанком, відповідні показники яких за підсумками останніх 12 місяців складали 11,6% та 8,7%. Відтак, якщо Старт-груп вдасться забезпечити банк Форум високодохідними активами та відновити прибутковість бізнесу, це звичайно покращить його фундаментальну оцінку. Однак, поки що жодних причин очікувати цього в нас немає. Ринок банківського кредитування стагнує, попит на кредити за існуючими високими ставками мінімальний, а якісні позичальники дуже дефіцитні. Хоча Форум не відчуває нестачі ліквідності та є достатньо капіталізованим, новому власнику буде потрібно залучати дорогі депозитні кошти в якості ресурсу банку. Це знову ж таки несприятливо позначиться на маржі та рентабельності.

Таким чином, ми не очікуємо покращення ситуації в банку Форум у найближчі квартали і рекомендуємо утримуватися від вкладень в акції. Враховуючи відносну дешевизну акцій та відсутність фундаментальних перспектив, рекомендація по акціям – тримати.Другие рекомендации по инструменту
1 апреля 2011
Коммерсант № 52 от 01.04.2011


Copyright © Українська біржа, 2008-2019. Всі права на інформацію та аналітичні матеріали, розміщені на цьому сайті, захищені відповідно до українського законодавства.
Послуги з інтернет-трейдингу надаються учасниками торгів АТ "Українська біржа".
Телефон: +38 (044) 495-7474. E-mail: info@ux.ua
Адреса: 01004, м.Київ, вул. Шовковична, 42/44, Бізнес-центр «Горизонт», поверх 1
Форуми |  Новини в RSS |  Схема проїзду